Zpět na » Synot liga » První utkání Ajax-Slavia nebude v televizi

První utkání Ajax-Slavia nebude v televizi

0

Líbilo se

13.08. - První zápas 3. předkola LM mezi Ajaxem a pražskou Slavií nebude vysílat Česká televize. A komerční stanice nehodlají jít do předem prohraného souboje proti souběžně hranému utkání Sparta-Arsenal, kterou bude ČT vysílat na svém druhém programu. Zeptali jsme se šefredaktora sportu ČT, proč nebude na jejich obrazovkách vysílán první duel.

Podle šefredaktora Otakara Černého může za to právě Slavia, že diváci veřejnoprávní televize neuvidí první zápas. "Máme zájem vysílat utkání z holandského Amsterdamu, ale celou situaci si zkomplikovala sama Slavia tím, že zrušila dlouholetou a pro ní výhodnou smlouvu. Zbavila tak České televizi povinnost vysílat přednostně její zápasy. Pokud by smlouva platila, tak má Sparta smůlu.“ řekl nám Černý, který naznačil, že kdyby byla platná smlouva se Slavií, tak by dvojzápas Sparta-Arsenal v případě časové kolize nebyl vysílán na ČT2.

Co se týče odvetného utkání fotbalistů Slavie, tak by se mělo dnes rozhodnout na dnešním jednání mezi ČT a zástupci Slavie, zda poběží na obrazovkách České televize aspoň druhý zápas ze Strahova.

Fanoušci tak tuto středu ve 20:45 uvidí v televizi na ČT2 pouze utkání mezi Arsenalem a pražskou Spartou.

/ FotbalPortal.cz

Nejnovější články