Zpět na » Synot liga » Bohemians 1905 - Baník Ostrava 0:2 (0:1)

Bohemians 1905 - Baník Ostrava 0:2 (0:1)

0

Líbilo se

05.08. - Fotbalisté Baníku Ostrava vstoupili do nového ročníku Gambrinus ligy cenným vítězstvím na Bohemians 2:0. Ti nehráli špatně, ale proti Baníku se nedokázali prosadit. S ostravskými hráči přicestovalo do Prahy podle policie ČR 1500 příznivců z Ostravy.

Trenéři obou klubů nepřichystali do základní sestavy žádné překvapení. Za Baník nenastoupil dlouhodobě zraněný Bolf a také Marek, který není stoprocentně fit.

Celý zápas panovala na stadionu očekávaná perfektní atmosféra, o kterou se postaraly fanouškovské tábory obou klubů.

První velkou šanci měli favorité zápasu z Ostravy. To Rajtoral utekl po pravé straně a křižnou střelou minul domácí bránu, kterou hájil Sňozík.

Za čtyři minuty už ale Baník vedl. Ostravský kapitán Lukeš vyslal Svěrkoše, ten běžel sám na Sňozíka a vynikající střelou nedal domácímu brankáři šanci.

Bohemians opět tvrdě bojovali, Baník byl však lepším týmem a do šancí se dostával častěji. V jedné z nich vystřelil Lukeš z dvaceti metrů a domácí gólman měl co dělat, aby střelu vyrazil.

V 30. minutě měli domácí první vyloženou šanci. Marek vyslal Slezáka, jehož střelu pod břevno Vašek vytěsnil na roh. Hosté už si do konce první půle výsledek pohlídali.

Po přestávce se Bohemians tlačili do útoku, ale pozorná obrana Baníku nedovolovala domácím dostat se do větší šance. Naopak v 59. minutě se opět sám na bránu řítil Václav Svěrkoš, ale tentokrát napálil míč do břevna!

Podobný obraz hry mohli diváci v Ďolíčku vidět i v nadcházejících minutách. S přibývajícími minutami sice domácí více útočili, ale obrana Baníku byla většinou neprostupná.

A čtyři minuty před vypršením devadesáti minut zahrávali hosté na roh, Rajtoralovu hlavičku ještě stačil Sňozík vychytat, ale na dorážku Magery už byl krátký - 0:2.

Baník Ostrava potvrdil roli favorita a z Bohemians si veze tři body.

Bohemians 1905 - Baník Ostrava 0:2 (0:1)

B: 14. Svěrkoš, 86. Magera

Rozhodčí: Jílek - Košec, Jiřík. ŽK: Kunášek - Rajtoral, Varadi

Bohemians1905: Sňozík - Marek, Rada, Lukáš, Ĺ marda - Kunášek, Slezák (K), Hašek, Rychlík (63. Kotyza) - Bálek, Bartek (73. Ĺ koda)
Baník: Vašek - Řezík, Bytroň, Cigánek, Čoupek - Rajtoral (90. Varadi), Metelka, Lukeš, Mišinský - Svěrkoš (68. Zeher), Magera

Diváci: 6 710

/ FotbalPortal.cz

Nejnovější články