Zpět na » Synot liga » Poláček: Jsem připraven nastoupit

Synot liga - Poláček: Jsem připraven nastoupit

0

Líbilo se

18.08. - Mladoboleslavský Tomáš Poláček podstoupil během letní pauzy plastiku vazů a během prvních dvou kol odehrál pouze 72 minut. "Jsem připraven nastoupit," tvrdí v rozhovoru pro FotbalPortal.cz před pondělním zápasem s Jabloncem.

Vzpomenete si dnes ještě na působení v severočeském Mostu? Když jste odcházel do Sparty, dost fanoušků to obrečelo.
Samozřejmě, že na angažmá v Mostě nikdy nezapomenu. Zažil jsem tam parádní sportovní okamžiky a taky jsem tam poznal výborné kamarády, se kterými udržuji kontakt doposud. A věřím, že i do budoucna se na tom nic nezmění. I když se z nás stali soupeři.

Jste jeden z odchovanců Slavie, kteří se v A týmu neprosadili. Jaké jste měl pocity, když jste šel pak z Mostu do Sparty? Připomněl vám to někdo, že jste s fotbalem začínal u jejího největšího konkurenta?

Ani moc ne. Mám na kontě pouze dva starty za áčko, takže se dá říct, že jsem se tam moc neohřál. I z toho důvodu tam žádný velký problém nebyl.

Těšil jste se do Sparty? Na zápasy s evropskými týmy, na boj o titul a další věci?
Všechno kolem přestupu se seběhlo hrozně narychlo a já si to začal uvědomovat spíše až těsně před zápasem, nebo až po. Musím říct, že hrát evropské poháry je vzrušující zážitek.

Pamatujete si na první pocity v zápase Ligy mistrů? Jak byste to srovnal s pocitem z ligového zápasu?

To se nedá srovnat. Člověk to byl zvyklý sledovat pouze v televizi a najednou se ocitne na trávníku proti takovým soupeřům, jako je Ajax Amsterdam nebo Arsenal Londýn. Začne hrát ta známá melodie a hned vám proběhne husí kůže po těle. Řeknete si: "Jen se neposrat" a jdete na věc.

Když rozhodčí dal pokyn k zahájení zápasu, tak to z vás spadlo, nebo jste byl pořád v té Lize mistrů po celý zápas tak trochu v euforii z té atmosféry a ze soupeře?

Jasně že to spadlo. To je takovej fofr, že nemáte čas koukat kde co lítá. Musím říct, že i při ligových zápasech, když rozhodčí foukne do píšťalky, nic jiného nevnímám než samotnou hru.

Bylo pro vás v dresu Sparty zvláštní nastoupit na podzim v derby proti Slavii nebo na jaře pak v zápase s Mostem? Nebo jste to bral jako každý jiný ligový zápas?

Jako každé jiné utkání. O zápase se Slavií toho možná bylo víc napsáno, ale to je asi normální, když je to derby. Já osobně jsem to nijak zvlášť neprožíval. V zápase s Mostem to bylo všechno takový čerstvý. Od stěhování na Letnou neuběhla ještě taková doba. Měl jsem zvláštní pocity. Všechno jsem tam znal.

V zápase s Mostem jste se vytáhl, Sparta tehdy na severu Čech vyhrála 3:0. Byl to váš nejpovedenější zápas v dresu letenského týmu?
To nemůžu soudit, ale vzhledem k tomu, že jsme vyhráli, tak jsem byl spokojenej.

Pak jste se v létě dozvěděl, že s vámi na Letné již nepočítají?

S tím, že chci změnit dres, jsem přišel sám. Konzultoval jsem to s trenérem Grigou poté, co jsem nedostával takové příležitosti, jaké jsem si představoval. V úvahu přicházelo i hostování. Nikdo mě nikam netlačil. To bych chtěl zdůraznit. To, že jsem se nakonec rozhodl pro přestup, bylo moje čistě svobodné rozhodnutí.

Které týmy tehdy ještě přicházely kromě Boleslavi v úvahu?
Konkrétní nabídka přišla z Mladé Boleslavi.

Kdyby se ozval s konkrétní nabídkou i klub z ciziny, uvažoval byste i nad ním?
Nevím, ale vzhledem k tomu, že se nám v dubnu narodil syn, musela by to být opravdu zajímavá nabídka. Preferoval jsem setrvání v české lize.

Nad nabídkou z jaké ligy byste váhal asi nejméně? Anglické, španělské?
Nad nabídkou z anglické ligy bych se asi dlouho nerozmýšlel. Ĺ panělsko mě moc neláká.

Takže podle vás je anglická liga asi lepší než španělská? Co by vás na ní lákalo více? Zápasy ve vysokém tempu, nebo třeba ta atmosféra na stadionech?

Pro mě ano. Líbí se mi anglická fotbalová kultura. Kromě pověstných anglických "fanoušků", samozřejmě.

Pokud by přišla nabídka naopak z Ruska, Rakouska, Turecka, Kataru nebo podobných destinací, velmi výhodná po finanční stránce, jak byste se pravděpodobně rozhodl?

Hodně bych přemýšlel. Nezajímají mě jen peníze.

V Boleslavi jste letos zatím ani jednou nehrál v základu. Proč? Je to čistě kvůli rozhodnutí trenéra Zajíce, nebo máte nějaké drobnější zdravotní problémy?
V přípravě jsem se podrobil plastice pravého třísla. Ĺ lo o zdravotní problémy.

Jak to nyní vypadá? Kdyby záleželo čistě na vás, troufl byste si v pondělí v Jablonci hrát už v základu?
Nechám rozhodnutí na trenérovi. Normálně trénuji s týmem. Jsem připraven nastoupit.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články