Zpět na » Synot liga » Peroutka: Do zahraničí mě to neláká

Peroutka: Do zahraničí mě to neláká

Peroutka: Do zahraničí mě to neláká © -

0

Líbilo se

05.11. - Vedení Dynama Českých Budějovic může být klidné. Talentovaný defenzivní univerzál Jiří Peroutka totiž v rozhovoru pro náš web prozradil, že odchod do zahraničí v nejbližší době neplánuje, ovšem nejen to.

Jak hodnotíte z pohledu Českých Budějovic probíhající sezónu?
Momentálně jsme na 10. místě, takže sezona probíhá prozatím dobře, ale rozhodně budeme dále pracovat na tom, abychom se v tabulce propracovali výše a vyhli se starostem s bojem o záchranu.

S jakým umístěním by jste byli letos spokojeni?
Cílem před seznou bylo hrát okolo 8-10. místa, ale všichni určitě chceme hrát na co nejlepší umístění, maximálně spokojeni bychom byli s prvním místem.

Na podzim Vás ještě čeká poměrně složitý los, v následujícím kole například hrajete v Teplicích, co si myslíte, že na tým Petra Rady bude platit?
Teplice jsou v domácím prostředí velice nepříjemné. Budeme muset hrát zopovědně ze zajištěné obrany a hrát na brejky po křídlech, na což máme typy hráčů a rovněž si pohlídat standardní situace.

Dynamo se příchodem Františka Straky hodně zvedlo a začalo poměrně pravidelně bodovat, byl právě on tím impulsem k takovému výraznému zlepšení?
Trenér Straka přinesl do týmu určitě nový impuls, protože je hodně emotivní člověk. Určitě má na výsledkovém zlepšení zásluhu, protože se nám snaží dostat do krve svou vizi a taktiku a my se ji snažíme co nejlépe naplňovat.

Ovšem je známý taky svými poněkud odlišnými trenérskými metodami, jak se vám zamlouvají?
Každý trenér má své specifické metody a já osobně nemám s metodami trenéra Straky žádné problémy. Vyžaduje po nás 100% nasazení jak v trénincích, tak i v zápasech, což je podle mne v naprostém pořádku.

Je o Vás známo, že dokážete hrát na jakékoliv místě v obraně, kde ovšem nastupujete nejraději?
Tuto sezonu jsem odehrál dosavadní zápasy na pravém kraji obrany, ikdyž se asi pořád lépe cítím lépe v jejím středu, ale na roli krajního obránce jsem si zvykl. V minulé sezoně jsem vystřídal prakticky všechny posty, ovšem byl jsem hlavně rád, že mohu nastupovat v základní sestavě, ať už to bylo kdekoliv.

Jaké jsou vaše nejbližší cíle nebo sny do budoucna?
Určitě bych se chtěl dále udržet v základní sestavě a zároveň si přeji, abychom dokázali i v budoucnu navázat na výkon, který jsme předvedli proti Baníku Ostrava a přilákat na stadion více lidí. Zároveň bych chtěl dokončit studium na Jihočeké univerzitě.

Toužíte si zahrát někdy v zahraničí, případně v jaké lize?
Momentálně mě to za hranice neláká, ale asi každý by si chtěl nějakou zahraniční soutěž zahrát. Líbila by se mi anglická nebo francouzská liga, ovšem to je spíše sen.

A co v Česku, zahrál byste si raději za Slavii nebo Spartu Praha?
Kdyby o mě měl některý z těchto klubů zájem, asi bych si nevybíral, oba týmy patří mezi naše nejlepší kluby. Ale nejsem vyhraněný Sparťan nebo Slávista.

Dneska byla spuštěna nová verze Fotbalportal.cz, můžeme vás poprosit o zhodnocení, případně jak se vám líbí oproti bývalé verzi?
Abych se přiznal, tak o fotbalportalu jsem se dozvěděl až od Vás, takže si starou verzi nevybavuji. A jestli byla teprve dnes spuštěna nová verze, tak si myslím, že je na hodnocení je ještě brzo. (úsměv)

Tomáš Honajzer / FotbalPortal

Nejnovější články