Zpět na » Synot liga » Sparta nechce dát Arsenalu ani kousek prostoru

Sparta nechce dát Arsenalu ani kousek prostoru

0

Líbilo se

14.08. - Ani kousek prostoru nedat hráčům Arsenalu. To by měl být podle trenéra Michala Bílka recept na postup přes londýnský velkoklub.

"Pavel Horvath nehrál poslední zápas, ale včera odtrénoval celý trénink, takže do utkání by měl být v pořádku," prozradil novinářům na tiskovce stav rekonsvalentů trenér letenského týmu Michal Bílek.

"Hrajeme proti soupeři, který je jednoznačným favoritem, na druhou stranu, do toho zítřejšího zápasu jdeme s tím, že ho chceme vyhrát, že si chceme vytvořit takovou pozici pro odvetu, abychom mohli jít dál," stanovuje si cíle Bílek a vzápětí dodává: "Hrajeme proti obrovské kvalitě, ale myslím si, že máme sílu na to, abychom ten zápas vyhráli."

Z Arsenalu v létě odešla dlouholetá ikona Thiery Henry, Adebayour je zraněn. Bílek si však nemyslí, že by to měla být pro Spartu výhoda.

"Myslím si, že Arsenal má natolik kvalitní kádr, že tam je prakticky jedno kdo nastoupí v základní jedenáctce. Teď jsem měl možnost vidět na živo utkání s Fulhamem a nebyla tam nejmenší slabina. Takže na úroveň hry Arsnealu nemá vliv pár zraněných hráčů," tvrdí letenské trenér.

Bílek si myslí, že našel způsob na prosazení se proti úřadujícímu mistrovi anglické ligy. A recept prozradil i přítomným novinářům.

"Tomáš Rosický není jediným výrazným hráčem Arsenalu, je jich tam víc. Ta síla je velká, ale Fulham v lize předvedl co na ně platí, to znamená rychle přistupovat k ofenzivním hráčům a nesmíme jím dát ani kousek prostoru," uvedl Bílek.

Spartu může strašit koncova v ofenzivě, ovšem trenér Sparty si z toho příliš velkou starost nedělá a kouá dopředu: "My jsme si vytvořili hodně šancí, ale neproměnili jsme je, takže jsme na tom pracovali a já věřím, že zítra bude vidět výrazný posun."

Lukáš Vojtěch / Tomáš Hodboď, FotbalPortal.cz

Nejnovější články