Zpět na » Synot liga » Most podal stížnost na sudího Adama

Most podal stížnost na sudího Adama

0

Líbilo se

14.08. - Na rozhodčího Jiřího Adama, který rozhodoval zápas Mostu v Ostravě, podal severočeský klub stížnost kvůli jeho výkonu. Mostu se nelíbí hlavně dvě žluté karty pro útočníka Goče Toleskiho.

"Podáváme protest proti chybnému udělení první žluté karty Toleskému i jeho vyloučení," řekl Petr Kabíček, prezident mosteckého klubu, České televizi.

První žlutou kartu uviděl Makedonec Goče Toleski za údajný faul na záložníka Baníku Martina Lukeše, který se zranil, včera podstoupil operaci těžce poraněného kolena a půl roku bude mimo hru. Podle zpomaleného záběru a využití elektronické tužky ve Studiu fotbal bylo nakonec zjištěno a prokázáno, že Toleski do Lukeše zajel přes míč.

Na konci prvního poločasu odmával pomezní ofsajd a hlavní rozhodčí Adam jej i odpískal, Toleski však prý neslyšel hvizd píšťalky a střelou k tyči zakončil, čímž si vykoledoval druhou žlutou kartu v zápase a poroučel se předčasně do sprch.

První žlutá karta byla zasloužená, na řadu mohla přijít i rovnou červená. Ovšem úzkostlivě dodržet udělení žluté karty při dohrání akce v momentě, kdy již byl odpískán ofsajd, a přitom daný hráč již jednu žlutou kartu na svém kontě má, je přinejmenším velmi přísné. Osobně si nepamatuju, kdy bych něco takového viděl, na druhou stranu pravidla jsou pravidla a pokud by měl být toto nový trend, jsem pro. Pokud to však byl pouze výkřik do tmy a v dalších kolech to ostatním hráčům projde, je to špatné.

Most si ovšem stěžuje i na údajně rasistické chování fanoušků Baníku Ostrava proti hostujícím hráčům tmavé pleti.

"Nejzávažnější na celé záležitosti je, že (rozhodčí Adam) nepřerušil a neukončil zápas. Jak máme hrát v takovém nepřátelském prostředí?" řekl Kabíček.

Sudího Adama obvinil rovněž z tendenčního rozhodování.

Nepříliš spokojen s výkonem sudího Adama byl i delegát Luděk Nevrlý, který mu udělil známku pět znamenající uspokojivý výkon.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Nejnovější články