Zpět na » Synot liga » Otevřený dopis řediteli ČT

Otevřený dopis řediteli ČT

0

Líbilo se

14.08. - Na fanouškovských stránkách banicek.com visí otevřený dopis řediteli České televize, který sepsal jeden z fanoušků Baníku kvůli způsobu a úrovni rozboru zápasu Ostrava-Most ve včerejším Studiu fotbal.

(otištěno bez změn)

Vážený pane řediteli,
píši tento dopis přímo Vám, protože....


A nyní k věci. Na základě včerejšího Studia fotbal jsem si v 16,30 zapnul čt2 a očekával rozbor utkání FCB-Most. A na základě dnešního výtvoru čt, který si dovolila pustit do celorepublikového vysílání, Vás žádám o okamžité odvolání černého z vedení Sportovní redakce a o potrestání redaktora ve studiu.

K mému požadavku mne vede to, že reportáž byla tendenční, nevyvážená, lživá.

Např.:
- nezmínili jste se o jasné ruce mosteckého hráče ve vlastním pokutovém území, tato situace bezprostředně předcházela prvnímu gólu Mostu
- když Lukeš vedl sám míč a chystal se rozehrát, byl zezadu faulován Toleskim, a to tak, že je minimálně půl roku mimo hru. Čt tuto situaci ohodnotila jako souboj o míč a přísnou žlutou.
- když se Toleski dostal do šance v jasné ofsajdové situaci a dokončil akci a správně dostal žlutou, tak jste zcela neobjektivně hráče omlouvali, že nemusel slyšet. Přitom brankář Vašek jasně spustil ruce a přestal hrát. Ale to je úplně jedno, rozhodčí dal žlutou za porušení pravidel, ne za vyšetření sluchu. Tak jako když nezapískal jasnou ruku mosteckého hráče, tak prostě penalta nebyla.
- když tribuny zcela pochopitelně bouřily, a to na všechny hráče Mostu, za předváděné simulování a hrubou hru za hranicí pravidel, nešlo o rasistické pokřiky. Pokud byly nějaké rasistické pokřiky, měli jste je dát do vysílání. A měli jste dát prostor k vyjádření rozhodčímu a hlavnímu pořadateli.
- neukázali jste situaci, kdy byl Svěrkoš napaden hráčem Mostu po vstřelení branky (v přerušené hře) a musel pak být ošetřován. Alespoň trochu objektivní člověk (což se asi čt netýká) by musel tento záběr ukázat a komentovat slovy, že se velmi pravděpodobně nejedná o simulování (navíc byl ošetřován mimo hrací plochu), protože Svěrkoš běžel pro balón, aby mohl Baník co nejrychleji rozehrát.
- neukázali jste další faul na Svěrkoše, po kterém následovala vzájemná potyčka na zemi a vyloučení obou hráčů
- a hlavně jste nedali prostor k vyjádření ani jednou člověku z vedení FCB, Most tuto šanci dostal.
- i kdyby vaše hodnocení žlutých karet se shodovalo s hodnocením komise rozhodčích a disciplinární komise, tak relace byla tendenční a nevyvážená, protože ukázala sporné situace jen na jedné straně.

K úrovni Vašeho hosta ve studiu se vyjadřovat nebudu, to je bohužel Vaše věc, koho si tam za moje peníze pozvete.

PS: pokud Vás nějak zarazilo, že některá jména píši s malým písmenem na začátku, tak Vás ujišťuji, že se nejedná o omyl, ale zcela určitě o záměr.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Nejnovější články