Zpět na » Synot liga » Jeslínek poprvé u lvíčat

Jeslínek poprvé u lvíčat

0

Líbilo se

30.08. - Premiérově povolán k zápasu jednadvacítky je Jiří Jeslínek, debutovat vedle něj budou moci v zápasech kvalifikace o postup na EURO s Arménií a Lichtenštějnskem i brankář Radek Petr a obránce Ondřej Mazuch.

Lavička do týmu nominoval deset vicemistrů světa do dvaceti let, na kterých chce založit kostru jednadvacítky. Doplnol je o čtyři hráče se zkušenostmi z jednadvacítky - Martinem Fillem, Mario Holkem, Františkem Rajtoralem a Michalem Ĺ vecem.

Pět hráčů ještě nepdejrálo ani jeden zápas za lvíčara, mezi nimi Jan Ĺ imůnek, o kterém se mluvilo i v souvislosti se seniorskou reprezentací. Do té byl naopak povolán znovu Martin Fenin a místo něho vezme Lavička do svého týmu Jiřího Jeslínka.

Naopak pět hráčů neodehrálo za jednadvacítku ještě ani utkání. Mezi nimi je také obránce Jan Ĺ imůnek, který by však nemusel nastoupit ani proti Arménii, jelikož je blízko nominace do seniorské reprezentace jako první náhradník výběru Karla Brücknera.

V nominaci se objevil také jihlavský záložník Theodor Gebreselassie, první hráč tmavé pleti v české reprezentaci. Ten byl povolán již k přípravnému utkání ve Skotsku, ovšem jako náhradník.

Nominace:
Brankáři: Diviš (Slavia Praha, 1 start v jednadvacítce/0 branek), Petr (Parma, 0/0), Ĺ venger (Sparta Krč, 2/0),
Obránci: Kúdela (Sparta Praha, 1/0), Suchý (Slavia Praha, 0/0), Řezník (Baník Ostrava, 0/0), Ĺ imůnek (Wolsfsburg, 1/0), Ĺ vec (Slavia Praha, 8/0), Mazuch (Fiorentina, 0/0),
Záložníci: Holek (1. FC Brno, 10/0), Janda (Slavia Praha, 3/0), Kalouda (1. FC Brno, 1/0), Rajtoral (Baník Ostrava, 10/0), Dočkal (Kladno, 1/0), Gebreselassie (Jihlava, 1/0),
Ăštočníci: Fillo (Viktoria Plzeň, 12/1), Pekhart (Tottenham Hotspur, 1/0), Střeštík (1. FC Brno, 1/0), Jeslínek (Kladno, 0/0).

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal

Nejnovější články