Zpět na » Synot liga » Čtenáři: Nejlepší mladík ve druhé lize je Gebreselassie

Čtenáři: Nejlepší mladík ve druhé lize je Gebreselassie

0

Líbilo se

14.09. - Jihlavský Theodor Gebreselassie je podle čtenářů FotbalPortal.cz nejlepším hráčem do 21 let ve druhé lize. Těsně za ním skončil opavský Libor Kozák.

Ač se to na první pohled nezdá, Gebreselassie je rodilý Čech. Je odchovancem Velkého Meziříčí a do Jihlavy přestoupil v roce 2005, z ní si pak ještě odskočil na hostování do svého mateřského klubu. Jeho otec pochází z Etopie a on tam byl podle oficiálních stránek jihlavského klubu byl jen jednou.


Výkonů jednadvacetiletého hráče si všiml už i trenér reprezentační „21“ Vítězslav Lavička. Theo se tak stal prvním hráčem tmavé pleti v českém reprezentačním dresu a na svém kontě už má dva zápasy.


Vítězství Gebreselassieho v anketě i jeho reprezentační pozvánka dávají určitou šanci, že rasismus začíná z Čech pomalu ustupovat, i když se samozřejmě najdou výjimky.


Za obráncem či záložníkem Vysočiny skončil Libor Kozák, kterém se povedla zejména jarní část minulé sezóny, v níž se stal nejlepším střelcem s osmi góly. Na podzim má na svém kontě dva zásahy.

Výsledky ankety:

Jaký hráč do 21 let je podle vás nejlepší ve 2 lize?

Jiří Lindr (Hradec Králové)
Jiří Lindr (Hradec Králové)
9,71%
Libor Kozák (Opava)
Libor Kozák (Opava)
31,37%
Petr Stýskala (Slovácko)
Petr Stýskala (Slovácko)
13,06%
Milan Ĺ venger (Krč)
Milan Ĺ venger (Krč)
5,25%
Theodor Gebreselassie (Jihlava)
Theodor Gebreselassie (Jihlava)
38,38%
Robin Wirth (Opava)
Robin Wirth (Opava)
2,23%

celkem hlasovalo 626 čtenářů
čára


Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Nejnovější články