Zpět na » Synot liga » Na Horvátha bylo podáno trestní oznámení

Na Horvátha bylo podáno trestní oznámení

0

Líbilo se

10.09. - Od té doby co byl sparťanský záložník Pavel Horváth svazovou disciplinární komisí shledán vinným v otázce hajlování v záběru zápasu Sparty na Žižkově se mluvilo o tom, zda-li na něho někdo podá trestní oznámení.

Policie by se Horváthovým excesem zabývala pouze tehdy, pokud by na hráče někdo oznámení podal. Učinil tak paradoxně pravicový extremista z Národní strany Leoš Vacek. Informaci zveřejnila Národní strana na svém webu.

"Kdyby nedošlo k souzení a odsouzení fotbalisty, pak by se jednalo o precedentní postup, který by musel být vztažen na všechny mladíky, kteří kdy kde hajlovali či 'skoro hajlovali'," stojí na stránkách extremistické strany, která byla zaregistrována až na základě rozhodnutí Nejvyššího soudu, ač na české scéně působí již pátým rokem.

Horváth zatím dostal ve čtvrtek od disciplinárky pokutu dvěstě tisíc korun, nyní si bude muset připravit na daleko závažnější možný trest. V případě shledání podání trestního oznámení jako oprávněného může být odsouzen na šest měsíců až tři roky nepodmíněně, což znamená laicky řečeno že by mohl jít do vězení až na tři roky.

Horváth se od nacizmu distancuje.
"Ĺ el jsem tam s úmyslem uklidnit fanoušky. Musím vyloučit, že by se jednalo o jakékoliv gesto s nějakým podtextem," kál se před disciplinárkou.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Nejnovější články