Zpět na » Synot liga » Mizérie venku trvá - Slovácko podlehlo HFK Olomouc

Mizérie venku trvá - Slovácko podlehlo HFK Olomouc

0

Líbilo se

09.09. - Po dvou remízách - v Opavě a Krči, nedokázal tým Pavla Malury venku znovu bodovat - tentokrát ale nedosáhlo Slovácko na žádný bod a všechny tři body tak zůstaly na Hané.

1.HFK Olomouc - 1.FC Slovácko 3:2 (0:0)

Kouč hostů, Pavel Malura v týdnu opakovaně prohlašoval, že tým se musí pokoušet získávat 3 body i za cenu možné prohry. Nepředpokládám ale, že měl na mysli prohru hned v první zápase po tomto prohlášení. Nutno říct, že prohru si fotbalisté Slovácka zasloužili (což potvrdil po zápase i sám Malura(viz. pozápasové komentáře na konci článku). Ale zpět k zápasu.


Hosté se museli obejít bez zraněných Fischera a Slobody, na lavičce se objevil uzdravený Eismann.

Už od začátku bylo zřejmé, že domácí se budou snažit o důsledné napadání rozehrávky Slovácka a budou se pokoušet vysouvat své rychlonohé útočníky přihrávkami a centry za obranu. Slovácko se prezentovalo zpočátku postupnými, kombinačními útoky, které ale právě díky hře domácích příliš nevedly.

Nad útoky ale v úvodu převládala obrana a to na obou stranách. Všechny pokusy končily na hranici pokutových území a brankáři v úvodu příliš práce neměli. Vyjímkou byl průnik Chmelíčka v 9. minutě, hostující útočník ale nezvládl centr a míč skončil v zámezí.

Oba týmy se mohly ujmout vedení z nebezpečné standardní situace. Zatímco Görnerův pokus lapil domácí gólman Doležal, rána domácího Krutého šla těsně nad Makovu branku. Fotbal se sice hrál nahoru dolů, díky mnoha nepřesnostem a častým přerušením až příliš aktivního rozhodčího ale příliš atraktivity nepobral.

Ačkoli se ani na jedné straně nekonal žádný větší tlak v úvodu, postupem času přebírali aktivitu domácí a nutno říct, že byli nebezpečnějším týmem. Do pokutového území Slovácka mířil jeden centrovaný míč za druhým, obrana hostů ale pracovala na jedničku a hlavně Ĺ imáčkova výška byla hodně potřeba. Ve 28. minutě se k nebezpečné střele dostal domácí Ĺ kuta, ani on ale mezi tyče nemířil.

První nebezpečnou akci si hosté připsali v 35. minutě, kdy Racka vysunul Chmelíček, hráč Slovácka se pokusil o střelu z první, ta šla ale mimo. Chmelíček, který čekal, že mu spoluhráč přihrávku vrátí se na něj hodně zlobil.

Podobně si vedl v 37. minutě domácí Krutý, který po rychlém brejku místo přihrávky volil stejně neúspěšnou střelu.

Domácím zatrnulo v 40. minutě poté, co Racka vysunul do sóla Ĺ ultes, útočník Slovácka ale v koncovce znovu selhal. Na druhé straně slováckého brankáře Marka ve 43. minutě překonal po rohovém kopu Korčian, hosty od branky zachránil Chmelíček, který vykopával z brankové čáry.

Konec druhé půle přinesl mnohem více akce, fotbalové krásy i brankových příležitostí, skóre se ale do poločasu neměnilo.

Okamžitě po zahájení druhé půle po rozehrání zahrozili hráči Slovácka a byl to znovu Racko, jehož střelu musel s velkými obtížemi likvidovat domácí gólman.

Chvíli nato se domácí dostali do rychlého brejku, z něhož vytěžili rohový kop a na chvíli vyřadili ze hry Ĺ imáčka, který dostal míčem do citlivých míst. A možná to byla právě jeho indispozice, která napomohla brance domácích. Po nakrátko rozehraném rohovém kopu se míč dostal ke Ĺ kutovi, který se uvolnil právě přes Ĺ imáčka a jeho střela prošla až za záda brankáře Slovácka.

Hostující trenér poté sáhl poprvé ke střídání a poslal na trávník Činčalu. Sotva minutu pobyl útočník Slovácka na hřišti a už byl dost nevybíravě sražen v pokutovém území a hosté dostali možnost srovnat skóre z pokutového kopu. Danou příležitostí nepohrdli a Chmelíček penaltu bez obtíží proměnil.

Po vyrovnávací brance se hra trochu zklidnila, oba týmy jakoby volili opatrnější přístup. Od toho první upustili domácí, kteří podobně jako v prvním poločase, ovládli hru ve střední části půle druhé. A nebyla to snaha jalová. Do šancí sedostali Spáčil a Grim, střely obou hráčů chytil pozorný Marek.

Hráči HFK ovládali v té době hřiště a hosté se dostávali k míči sporadicky. V záloze nepodrželi míč, chyběla mezihra a když už se dostali s míčem dopředu, vlastními chybami se o něj připravovali. Hra hostí by se v té době dala nazvat "čekání na branku". A ta přišla - jenže do jejich branky.

V 83. minutě centrovaný míč po několika tečích nedokázali hosté odvrátit, míč se dostal až k Lukáškovi, který míč přízemní střelou poslal domácí znovu do vedení.

Po inkasované brance se hosté hned z rozehrávky pokusili o útok, ten byl ale zmařen a byli to opět domácí, kteří přebrali iniciativu. Hostům inkasovaná branka sebrala hodně sil a nebyli téměř schopni ani zachytávat rychlé brejky soupeře. Po další takové akci padl i třetí gól domácích, kdy Vodák měl dostatek času a prostoru k doražení míče z bezprostřední blízkosti po přihrávce z lévé strany.

Hosté se znovu hned po rozehrávce pokusili o útok - tentokráte úspěšně a po akci Ĺ ultese ještě zdramatizovali zápas. Ĺ ultesovu střelu domácí zadáci zblokovali, nedokázali mu ale zabránit v prostrčení míče na volného Činčalu, který v zakončení nezaváhal a snížil na rozdíl jedné branky. I přes zvýšenou snahu se už hostům ve zbývajícím čase prosadit nepovedlo a tak skončil zápas vítězstvím domácích 3:2.


Slovácko tak opět potvrdilo mizérii, která provází jejich venkovní zápasy a po dvou remízách v Opavě a Krči tentokráte prohrálo.


Rozhodčí: Drábek (obdržel od delegáta známku 7) - Filgas, Novák

Sestava HFK Olomouc: Doležal - Lukášek, Zlatohlavý, Josefík, Kotůlek (C) - Grim, Spáčil (74. Janeček), Dadák, Korčián (82. Vodák) - Krutý, Ĺ kuta (82. Zmeškal)

Sestava 1.FC Slovácko: Marek - Němčický, Ineman, Ĺ imáček, Kaspřák - Racko, Stýskala, Görner, Lysoněk (56. Činčala) - Ĺ ultes, Chmelíček (79. Eismann)


Branky: 50. Ĺ kuta, 83. Lukášek, 87. Vodák -- 58. (pen.) Chmelíček, 90. Činčala.

ŽK: Korčián, Doležal, Ĺ kuta, Zmeškal - Činčala, Ĺ imáček.

Diváci: 950

Ohlasy trenérů:

Hostující trenér - Pavel Malura: Myslím, že naše prohra byla zasloužená, z toho důvodu, že jsme velmi nezodpovědně naložili se svými šancemi, které jsme měli v první půli a pak hlavně proto, že soupeř, podobně jako to předchozí utkání venku, šel za vítězstvím mnohem více přes bolest, mnohem více zodpovědně, bojoval o to, aby neudělal žádnou chybu a bojoval o každý metr prostoru. Tomu jsme se my nedokázali přizpůsobit a prostě jsme prohráli a dostali jsme 3 branky, když jsme vstřelili dvě a to by se nám stávat nemělo.

Domácí trenér: Leoš Kalvoda: Tak samozřejmě já jsem rád, že jsme Slovácku, které do tohoto kola dostalo pouze jednu branku, dokázali vstřelit tři a to je myslím pozitivní věc, to že jsme dostali dvě, to už tak pozitivní není. Ta perfektní defenziva, která nás zdobila už není tak perfektní. Zase tam děláme chyby a budeme se asi muset zaměřit víc i na defenzivu. Slovácko má velmi kvalitní kádr a přeji mu návrat do ligy, my se ale budeme snažit všem tady jakokoli snahu znepříjemnit.

Stanislav Horák / fotbalportal.cz

Nejnovější články