Zpět na » Synot liga » Slovácko se staví na nohy nejen herně

Slovácko se staví na nohy nejen herně

0

Líbilo se

07.09. - Fotbalový klub ze Slovácka, který loni také kvůli finančním problémům opustil 1. Gambrinus ligu, zatím úspěšně bojuje o okamžitý postup zpět do nejvyšší soutěže. Mimo prozatimní úspěchy na hřišti, se daří klub stabilizovat i po ekonomické stránce.

Klub, který byl ještě před několika měsíci na odpis a nebylo jisté ani to, kterou soutěž nakonec bude hrát, se po změně majitele mění od základů a rozhodně je nutno říci, že je to změna k lepšímu.

Tisková zpráva klubu 1.FC Slovácko:

Po třech měsících od vstupu nového vlastníka je uherskohradišťský fotbalový klub 1. FC Slovácko finančně stabilizován. Nejmladší člen podnikatelského uskupení Zdeňka Zemka, holdingu Z-group hospodaří vyrovnaně. Za uplynulé tři měsíce vytvořil dokonce mírný zisk ve výši 2 miliony korun. Za stejné období loňského roku dosáhl klub pod vedením předchozího vlastníka ztráty přesahující 14 milionů korun.

„Klub je opět na nohou. Po prvních třech měsících usilovné práce se nám podařilo ho finančně stabilizovat, hospodaříme nyní vyrovnaně,“ říká krizová manažerka Marcela Mrázková, ekonomická ředitelka Z-group a generální manažerka 1. FC Slovácko.

Fotbalový klub, který holding Z-group koupil na počátku června, nyní prochází procesem celkového ozdravění. Vedou ho zkušení krizoví manažeři, kteří úspěšně provedli restrukturalizací všechny hutní společnosti holdingu. V klubu právě probíhá účetní audit. V souladu s fotbalovou sezónou je jeho účetní rok od 1.7. do 30.6. Audit je prováděn už nyní a ne až v prosinci, aby byl klub pro nové sponzory a podporovatele co nejprůhlednější.

Hradišťský fotbalový klub založil v roce 2000 podnikatel Ivo Valenta. Ambiciózní klub koupila v prosinci roku 2004 od holdingu Synot společnost Fotbal Invest Group ovládaná Janem Řezníkem.

Na jaře 2005 postoupil tým do finále českého poháru. V lize obsadilo Slovácko 12. a 7. příčku.

Letos sestoupilo do nižší soutěže. Slovácko, dříve 1. FC Synot, opustilo nejvyšší soutěž po sedmi letech.

Na počátku června koupil klub ocelářsko-dopravní holding Zdeňka Zemka Z-Group. Licenci pro druhou fotbalovou ligu získal klub poté, co se nový majitel dokázal v časové tísni dohodnout se všemi subjekty, vůči kterým mělo 1. FC Slovácko závazky.

Nyní se zdá, že změna majitele skutečně klubu prospívá a po všech stránkách se připravuje na případný postup do první ligy. A to je, nejen pro tento region, jen dobře.

Stanislav Horák / fcslovacko.com

Nejnovější články