Zpět na » Synot liga » Podle disciplinárky Horváth hajloval!

Synot liga - Podle disciplinárky Horváth hajloval!

0

Líbilo se

06.09. - Pavel Horváth byl dnes potrestán disciplinární komisí a musí zaplatit dvěstě tisíc korun coby pokutu za gesto, které učinil v poslední minutě ligového zápasu mezi Žižkovem a Spartou, které skončilo 1:4.

"Užil část nacistického pozdravu, čímž znevážil jméno fotbalu," odůvodnil rozhodnutí komise Alexander Károlyi, její šéf.

Horváth se před komisí hájil, že šlo o nešťastné gesto. "Nebyl v tom jakýkoli rasistický podtext," tvrdil členům komise a dodal: "Vydal jsem se za asistentem Sieglem, který sektor sparťanských fanoušků uklidňoval. V tu chvíli došlo k momentu, který se objevil v médiích. Vybavil jsem si to, až když jsem se viděl na internetu," řekl Horváth.

"Jednoznačně ale vylučuju, že by šlo o jakékoli rasistické gesto, které ani neumím udělat" hájil se dále Horváth. "Pak jsem dál pokračoval v uklidňování fanoušků, což se nakonec podařilo. Prostě nevědomky jsem použil to gesto, za které jsem se omluvil. Jestli jsem někomu ublížil nebo se někoho dotkl, znovu se omlouvám, mrzí mě to."

Odborný posudek, na jehož základě komise rozhodla, si nechala disciplinárka zhotovit od experta na extremismus Miroslava Mareše, který ve zprávě uvedl, že Horváthovo gesto nacistickému pozdravu a pozdravu současných neonacistů odpovídá. Ovšem jak dále Mareš uvádí, Horváthovo chování nelze označit za extremismus v kontextu toho, co se na stadionu dělo.

"Je to celé nešťastné, to gesto tam bylo. Ale musím opakovat, že s rasismem a s tím, jak se to všeobecně vykládá, to opravdu nic společného nemělo," opakoval Horváth. "Nebyla to nenávist k někomu nebo k něčemu," uvedl v závěru Horváth.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články