Zpět na » Synot liga » V 5. kole rozhodčí vylučovali třikrát

V 5. kole rozhodčí vylučovali třikrát

1

Líbilo se

04.09. - Podvečerní víkendové zápasy se bez vyloučení obešly. Hned třikrát se tedy vylučovalo až v obou televizních zápasech.

Nejprve v zápase Sparta – Olomouc vyloučil rozhodčí Oldřich Racek domácího Kladrubského za sražení Hubníka, který by šel jinak sám na branku. Racek přesto dostal známku pět. Delegátovi zápasu Jaroslavovi Melicharovi se asi nelíbil uznaný gól Sparty, proto Rackovi snížil známku. Hlavního rozhodčího však pochválil i Pavel Malura v televizním studiu, což se v Česku moc nestává.


Racek tak přerušil svou sérii čtyř osmiček v řadě a připsal si první špatnou známku, přesto je podle hodnocení delegátů stále na prvním místě mezi hlavními rozhodčími.


V pražském derby Bohemians 1905 – Žižkov musel Radek Matějek vylučovat hned dvakrát. Obě vyloučení byla podle všeho správná a navíc Luděk Stracený mohl jít předčasně pod sprchy bez předchozího varování.


Nízkou známku pět jako Oldřich Racek dostal i Radek Kocián v zápase Most – Slavia. Toto utkání se podle delegáta zápasu Jiřího Veltruského rozhodčím moc nepovedlo. Nízké známky dostali totiž i asistenti. Na pětibodové stupnici byli hodnoceni Martin Wilczek i Ladislav Gallo trojkou, obvyklá je přitom čtyřka.


Trojku ještě dostal v zápase Ostrava – Plzeň asistent rozhodčího Pavel Peřina. Jana Adámková dostala naopak ve své prvoligové premiéře v zápase Liberec – Zlín čtyřku. Nejlépe byli hodnocení Vladimír Goňa (Ostrava – Plzeň), Ondřej Pelikán (Sparta – Olomouc), Antoník Kordula a Martin Večeřa (oba zápas Bohemians 1905 – Žižkov).

Hodnocení rozhodčích 5. kolo:
Kovařík – 7 – Ostrava – Plzeň
Matějek – 8 – Bohemians 1905 – Žižkov
Franěk – 7 – Zlín – Liberec
Jílek – 7 – Kladno - Jablonec
Královec – 7 – České Budějovice – Mladá Boleslav
Kocián – 5 – Most – Slavia
Racek – 5 – Sparta – Olomouc

Delegátská stupnice známek: 10 - excelentní, výjimečný výkon, 9 - výborný, 8 - velmi dobrý, 7 - dobrý, 6 - průměrný, 5 - uspokojivý, 4 - neuspokojivý, 3 - špatný, 2 - velmi špatný, 1 - mimořádně špatný

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Nejnovější články