Zpět na » Synot liga » Hoftych: Máme to z krku

Synot liga - Hoftych: Máme to z krku

0

Líbilo se

02.09. - Zlínským se v letošní sezóně podařilo podruhé zvítězit, tentokrát na hřišti severočeského Liberce. Výhru zařídil po hodině hry krásnou střelou pod břevno brány libereckého gólman Zlámala Opiela. Trenér Zlína Pavel Hoftych věnoval výhru svého týmu Vlastimilu Marečkovi, který bojuje s těžkou nemocí.

„Já jsem rád, že se nám podařilo prolomit prokletí těch venkovních zápasů. Máme to z krku,“ začal pozápasové hodnocení Pavel Hoftych, jehož svěřenci se před dnešním utkáním prosazovali na hřišti soupeře jen ztěžka. „Před utkáním jsme věděli, že Liberec je pod velkým psychickým tlakem. První poločas mě na našich hráčích mrzelo, že toho nedokázali využít, Malár měl několik příležitostí, Libor Žůrek se tam dostával, ale jako bychom se báli tu soupeřovu snahu potrestat. Nabádali jsme hráče, aby šli do větší odvahy, aby se nebáli to vyřešit. Liberec nás dostával pod tlak těmi dlouhými auty Jonáše a hrou zejména Nezmara,“ popsal vývoj prvního poločasu mladý zlínský kouč.

Ve druhé půli se Tescoma dostala opět pod liberecký tlak, i přesto však dokázala vstřelit branku. Střídající Zapletal utekl po pravé straně a zpětnou přihrávkou na šestnáctce Slovanu našel středopolaře Opielu, který parádní ranou nedal Zlámalovi šanci. „Druhý poločas se nám podařil, podařilo se nám vstřelit branku po krásné akci,“ řekl ke gólu Hoftych. Hráči Zlína branku oslavili velmi netradičně, nasazením klaunských nosů, které vytáhli odkudsi ze svých trenek. „Já nevím, co to mělo znamenat, mně se to nelíbilo, protože tohle nemám, rád. Bál jsem se, abychom neurazili fotbalového boha,“ obával se trenér Hoftych. A sám ani nevěděl, jak s červenými nosy mohli hráči odehrát skoro celé utkání. „Já nevím, kde to měli, před zápasem jsem si myslel, že hráli kuličky,“ řekl se smíchem trenér Zlína.

Po vstřelené brance se hráči ve žlutomodrých dresech dostali znovu pod tlak a čelili mnoha nájezdům domácích. „Potom tam byl další tlak Liberce, ale bylo vidět, že jeho hráči nejsou v pohodě, neměli ani patřičné štěstí, protože ty míče netrefovali a naštěstí jsme ten tlak přestáli, protože to byly někdy nepříjemné série,“ oddychl si Hoftych a dodal: „Musím klukům poděkovat, že to utkání dotáhli do vítězného konce. Za sebe bych ještě řekl, že to vítězství věnujeme Vlastovi Marečkovi, který bojuje s těžkou nemocí.“

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články