Zpět na » Synot liga » Zákostelský v Jihlavě skončil

Zákostelský v Jihlavě skončil

0

Líbilo se

18.09. - Neuspokojivé výsledky z posledních kol a hlavně aktuálně jedenáctá pozice v druholigové tabulce stály místo trenéra Jihlavy Luboše Zákostelského.

Vedení Jihlavy došla trpělivost po debaklu Vysočiny v Příbrami. Jihlava je tak i díky tomu aktuálně až jedenáctá s bilancí 2 výhry – 2 remízy a 2 porážky při pasivním skóre 12:15. Přičemž má kuriózně s Příbramí a Hradcem nejlepší útok, ale zároveň 15 obdržených branek jí řadí na opačný pól.


Zákostelského v pozici hlavního kouče nahradí v Česku neznámý Slovák Karol Marko. Stávající dvojici Luboš Zákostelský – Josef Vrzáček nabídl nový trenér roli rovnocenných kolegů na trenérské lavičce. Zákostelský si vzal čas na rozmyšlenou, Vrzáček novou roli již přijal.


Marko se narodil v Bratislavě a jako aktivní fotbalista to dotáhl nejdále do II. ligy. Záhy začal trénovat, přičemž jeho prvním působením byla role asistenta v Devíne Bratislava. Poté byl asistentem v Rapidu Bratislava, trénoval v mexickém třetiligovém klubu Jaguares de Acapulco, následně opět asistentem ve Veľkých Levároch, Slovanu Bratislava, vedl třetiligový FK Rača, později špičkový polský klub Górnik Zabrze a prvoligový AS Trenčín. Poté, co se toto působení rozhodl ukončit, zamířil jako velký obdivovatel italského fotbalu na stáž ve Veroně. Jeho poslední „štací“ před angažmá v FC Vysočina byla pozice asistenta trenéra Petra Uličného ve slovenském Ružomberoku.


Marko by měl dovést Vysočinu na vyšší příčky a pokud možno se ještě porvat o postupové šance, které si Jihlava před sezónou dávala.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz/fcvysocina.cz

Nejnovější články