Zpět na » » Zavřené tribuny, bojkot a poloprázdný stadion? Ne, Baník si chybějící fanoušky namaluje

Zavřené tribuny, bojkot a poloprázdný stadion? Ne, Baník si chybějící fanoušky namaluje

Zavřené tribuny, bojkot a poloprázdný stadion? Ne, Baník si chybějící fanoušky namaluje © fcb.cz - Baník vyplní uzavřené sektory plachtou s vyfotografovanými fanoušky

2

Líbilo se

22.08. - Malá návštěvnost je problém, který řeší mnohé celky hrající českou nejvyšší soutěž. Ještě nedávno mezi ně nepatřil ostravský Baník, jenže i na severovýchodě republiky se časy mění. K nařízení FAČR snížit kapacitu Bazalů se navíc přidal fanouškovský bojkot, a tak se klub rozhodl sáhnout k velmi netradičnímu řešení.

"Baníku se spolu s dodavatelskou firmou podařilo vyřešit technické problémy s výrobou a uchycením plachty s fotografií fanoušků, kteří podpořili výzvu klubu, aby zaplnili Bazaly," hlásí tradiční klub ze Slezska, jemuž Fotbalová asociace kvůli výtržnostem v březnovém utkání se Spartou zavřela některé sektory určené domácím příznivcům. Právě ty zaplní místo skutečných příznivců ti vyfotografovaní.

Jenže Ostravanům se nedaří obsadit ani menší počet sedaček, a to navzdory kampani na klubovém webu, která fanoušky k návštěvě utkání láká a vysvětluje, jak se dostat ke vstupenkám. Zároveň také propaguje novinku, kterou někdejší vítěz ligy zavedl.

Novinky vedly k bojkotu

Ke zlepšení kontroly a podchycení chuligánů zřídil před sezónou Kartu fanouška. Ta stojí sto korun a registrovaní příznivci mají vedle přednostního práva na koupi lístků ještě další výhody. To vše ale pod podmínkou poskytnutí citlivých osobních údajů.


Takto řádili chuligáni při jarním zápase Baníku se Spartou.

Právě tato skutečnost vedla k bojkotu, jenž domácí kotel poprvé uplatnil na utkání s Teplicemi a bude v něm pokračovat i v dnešním zápase s Brnem. A to navzdory drobnému ústupku ze strany Baníku.

"Zatímco dosud jsme vyžadovali k registraci kromě klasických osobních údajů, tedy jména, příjmení a adresy, také fotografii, rodné číslo a číslo občanského průkazu, nyní jsme od vyžadování čísla občanského průkazu upustili. Fanouškům, kteří již Kartu FCB mají a číslo občanského průkazu nám sdělili, bude toto číslo ze záznamů vymazáno," vysvětluje klub ve fanouškovském manuálu.

Bojkot řeší i Baroš

O klid zbraní mezi vedením a příznivci se snažila i klubová legenda. Útočník Milan Baroš zprostředkoval jednání mezi majitelem ostravského týmu Šafarčíkem a tamními ultras. Jenže ani to k ničemu nevedlo.

Vítkovický stadion
VÍTKOVICKÝ STADION při letošní Zlaté tretře. Právě sem by se měl Baník stěhovat. (foto: zlatatretra.cz)

"Pěvně věřím, že jednání budou pokračovat a dojde ke vzájemné dohodě, aby byly Bazaly opět zaplněné. Momentálně tímto stavem trpí jen Baník," komentuje celou věc Baroš na stránkách chachari.cz, které prezentují ostravské vlajkonoše.

Zatím ale ke zlepšení nedošlo a zdá se, že ani jedna strana ve sporu ustoupit nehodlá. Stejně je na tom i FAČR, jež pro poslední sezónu Baníku na Bazalech nechá zmiňované sektory uzavřené. Na reálně vyprodaný stadion se tak mohou v Ostravě těšit až po přesunu na nové působiště ve Vítkovicích.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz, youtube.com

Související odkazy
Nejnovější články