Zpět na » Premier League » Thomas Partey chce z Arsenalu v lednu odejít

Thomas Partey chce z Arsenalu v lednu odejít

Thomas Partey chce z Arsenalu v lednu odejít © iconsport.photo - Thomas Partey

0

Líbilo se

08.11. - Thomas Partey už dříve v Atéticu Madrid předváděl své obrovské kvality, ale stále byl mezi ne tak úplně doceněnými hráči. Arsenal ho získal v roce 2020 za 50 milionů eur. Fanoušci mu dlouho nemohli přijít na jméno. Během jednoho období byl reprezentant Ghany mezi nejlepšími hráči The Gunners, poté strádal. Aktuálně prakticky vůbec nenastupuje a má v plánu lednový odchod.

Thomas Partey už v roce 2012 dorazil do Španělska. Z Ghany ho vytáhlo Atlético Madrid, kde si brzy všimli jeho kvalit a talentu. Nejdříve hrával za B-tým a vyzkoušel si hostování v druholigové Mallorce a první zkušenosti v La Lize sbíral v dresu Almerie. Po výborných výkonech mu dal Diego Simeone šanci v prvním týmu Atletů a Partey jí vzal. 2 sezóny sbíral minutky po málu, ale ve třetím ročníku se zařadil mezi opory klubu, kterou byl další 2 sezóny. Vicítil šanci se posunout a za 50 milionů eur přestoupil do Arsenalu.

Začátek neměl ghanský záložník vůbec lehký. Unai Emery z něj nedokázal dostat to nejlepší, Mikel Arteta ze začátku také ne. Až během minulého ročníku se dostal Partey do konzistentní formy, ačkoliv bylo zřejmé, že pokud se naplní zvěsti o touze podepsat Declana Rice, Partey už nebude tak chtěným. To se potvrdilo. Hráč typu Thomase Parteyho v sestavě Gunners není. Je to nějaké přirozené zlepšení, posun. Sám Partey to ale moc nezvládá. Minut je skutečně málo. V Premier League naskočil jen do 4 utkáních, z toho 3 byly před zraněním na pozici pravého beka.

Aktuálně je sice opět zraněný, ale defenziva je už jakž takž uzdravená, respektive není potřeba záskok na její pravý kraj, jako na začátku ročníku. Pro Parteye zkrátka místo nebude. Arsenal se bude chtít zbavit Jorginha a Partey by měl být také na odchodu. Sám měl vedení oznámit, že chce z klubu v lednu odejít. Nejvíce se mluví o zájmu z Juventusu, ale ve hře údajně jsou i možnosti z Premier League. Z hlavy mě ale skutečně nenapadnou jiné než Fulham, který zřejmě přijde o Palhinhu. Je to ale dostatečný klub pro Parteyho? Necháme se překvapit.

Thomas Partey

David Suchý / thesun.co.uk

Nejnovější články