Zpět na » Premier League » Našel Liverpool nového van Dijka? Mladík Quansah ohromil fanoušky

Našel Liverpool nového van Dijka? Mladík Quansah ohromil fanoušky

Našel Liverpool nového van Dijka? Mladík Quansah ohromil fanoušky © iconsport.photo - Jarell Quansah

0

Líbilo se

19.09. - Liverpool parádně vřešil problémy v záloze. Jsou tu mladí hráči jako Elliott nebo Jones, k nim přibyli zatím výborně hrající posily Szoboszlai a Mac Allister, přičemž se ještě čeká na to, jak zapadne Ryan Gravenberch. Ale co obrana? Ta byla strašákem. Jürgen Klopp vytáhl z klubových zásob neznámé jméno, které ale všechny ohromilo. Jarell Quansah připomíná Virgila van Dijka.

Liverpool má proslulou akademii. Vzešla z ní spousta hráčů, kteří se zapsali nebo zapíšou mezi klubové legendy. Vzpomeňme Michaela Owena, Stevena Gerrarda nebo Trenta Alexandera-Arnolda. Jarell Quansah může být jedním z nich. Součástí Liverpoolu je už od svých 5 let. Od té doby urazil pořádný kus cesty. Druhou polovinu loňské sezóny strávil na hostování v anglickém Bristolu ve třetí nejvyšší lize pod legendárním bouřlivákem Joeym Bartonem. Od nové sezóny je překvapivě členem prvního týmu Liverpoolu.

Poprvé si společně se Salahem, van Dijkem a dalšími zahrál už v přípravě, kde dostával prostor celkem pravidelně. Jedno utkání ještě stihl v juniorské Premier League, ale za stavu 1:1 se na konci srpna dostal do zápasu s Newcastlem. Těžkého soupeře dokázal ubránit a Darwin Núňez mohl dát rozhodující trefu. V dalším kole proti Aston Ville, také nepříjemnému soupeři, dostal 20 minut a opět si nevedl vůbec zle. Jürgena Kloppa zaujal a nebylo tak divu že v zápase s Wolves dostal šanci už v základní sestavě.

Virgil van Dijk je totž v trestu a Ibrahima Konaté se teprve vrátil po zranění. On byl na stopera jasnou volbou, ukázal, že na to má. A proti Wolverhamptonu byl jedním z nejlepších na hřišti. Ačkoliv nejdříve se fanoušci Liverpoolu báli, když měl nějaký oosbní souboj, přeci jen je to mladík bez zkušeností, ale postupně je donutil mu věřit. Svou hrou připomíná Virgila van Dijka a fanoušci jsou z něj nadšení. Umí rozehrát, je celkem rychlý, v osobních soubojích silný a se 190 centimetry je platný i ve vzduchu. Vzhledem k tomu, že Liverpool čeká pouze Evropská Liga, na hřišti ho budeme vídat často i tam.

Jarell Quansah

David Suchý / liverpool.com

Nejnovější články