Zpět na » Premier League » Novým trenérem Tottenhamu se stane lodivod Celticu Ange Postecoglou

Novým trenérem Tottenhamu se stane lodivod Celticu Ange Postecoglou

Novým trenérem Tottenhamu se stane lodivod Celticu Ange Postecoglou © iconsport.photo - Ange Postecoglou

0

Líbilo se

05.06. - Od jmen jako Nagelsmann nebo Pochettino se Tottenham dostal až k Ange Postecoglouovi. Zní to smutně a jako další příklad toho, že Spurs a Daniel Levy jsou už opravdu zoufalí. Tento australský kouč by se měl co nevidět stát koučem tohoto klubu. V Celticu odvedl skvělou práci, ale dá se přenést i do klubu, na nějž budou upřeny zraky celého fotbalového světa a není monopolem?

Ange Postecoglou má za sebou i hráčskou kariéru, během které si i párkrát zahrál za národní tým. Když začal s trénováním, bylo to v South Melbourne. Později se přes mládežnické reprezentace a australské kluby dostal až do seniorské reprezentace, kterou vedl 4 roky, včetně mistrovství světa v Brazílii. Po svém konci zamířil do Japonska, kde strávil 3 roky v Yokohamě. Odvedl tam skvělou práci a vybral si ho Celtic, kde odkoučoval 2 mistrovské sezóny, ve kterých byl Celtic celkem suverénní a neměl konkurenci

Zaujal hlavně přestupy hráčů, které moc dobře znal z Japonska a udělal z nich hvězdy Celticu. Takový Kyogo Furuhashi dal například za 2 roky 39 gólů v lize. Výborně se prosadil Reo Hatate a do počtu nebyl ani Daizen Maeda. A to nejsou všichni hráči, kteří z Japonska za Postecoglouem přili. Uvidíme, jestli si je přivede také do Tottenhamu, který se s největší pravděpodobností stane jeho novým působištěm. Vybírat má rozhodně z čeho i v řadách hráčů bez japonské státní příslušnosti. Skvěle se jeví například Jota.

Daniel Levy mu tuto životní šanci dává poté, co byl odmítnut trenéry jako Julian Nagelsmann nebo Arne Slot. Nyní už to vypadá, že Postecoglou vyjde. 57letý Australan podepíše smlouvu na 2 roky s opcí na další sezónu. Potencionálně tedy může na Tottenham Hotspur Stadium vydržet až do léta 2026. Oficialita tohoto příchodu je otázkou několika hodin, maximálně dní. Celá věc zbývá dořešit se Celticem. Se samotným koučem se už Tottenham dohodl. Je to překvapivé jméno, ale doufejme, že Levy tentokráte ví co dělá.

David Suchý / theguardian.com

Nejnovější články