Zpět na » Premier League » Manchester United v příští sezóně plánuje provést historickou změnu jednoho ze svých dresů

Manchester United v příští sezóně plánuje provést historickou změnu jednoho ze svých dresů

Manchester United v příští sezóně plánuje provést historickou změnu jednoho ze svých dresů © footyhleadlines.com - Třetí dres Manchesteru United bude obsahovat pouze ďábla místo celého znaku

1

Líbilo se

29.05. - Manchester United v příští sezóně podle nejnovějších zpráv vymění klubový znak za obrázek ďábla na svém třetím dresu. Poprvé se slavný erb v podobě červeného ďábla, slov Manchester United a třístěžňové lodi objevil v 70. letech 20. století. Od té doby se po celá desetiletí stal znak trvalým prvkem na dresech. Nyní však bude klasická design zřejmě pozměněn pro minimalizaci vzhledu.

Podle novin The Athletic bude třetí dres s vyobrazením ďábla, který bude mít bílou barvu, používaný jen v případě, když nebude dostupný venkovní dres s tmavě zelenými a bílými pruhy. Domácí i venkovní dres bude mít klasický znak. TeamViewer zůstane na přední straně dresu United jako sponzor i přes to, že se německá společnost rozhodla neprodloužit smlouvu, která jim končí v roce 2026.

Image

V prosinci třetí klub Premier League vydal prohlášení, v němž potvrdil, že souhlasil s odkupem práv na jejich smlouvu v hodnotě 235 milionů liber. Po diskusích v posledních měsících dosáhly Manchester United a TeamViewer AG oboustranné dohody, podle níž bude mít Manchester United možnost odkoupit práva na sponzorství přední strany dresu klubu. Po dohodě o partnerství s TeamViewer na vrcholu pandemie Covidu-19 využije Manchester United příležitosti k zahájení hledání nového partnera na normalizovaném trhu,“ stálo v prohlášení.

Image credit: Alamy

Klub přidal: Jakmile bude zvolen nový partner, který se stane součástí dresů United, TeamViewer bude pokračovat jako člen globální skupiny partnerů a bude s Manchesterem United spolupracovat až do konce původního smluvního období v roce 2026. Finanční závazky TeamViewer vůči Manchesteru United zůstávají nezměněny, zatímco budou na přední straně dresu. Poté budou jejich finanční závazky odrážet jejich status globálního partnera. Žádné další oznámení nebude učiněno, dokud si Manchester United nevybere nového partnera, který se objeví na přední straně dresu.“

U Adidasu to není první případ, kdy se firma rozhodla pro jednodušší vzhled místo klubového znaku. V roce 2021 byl znak Arsenalu vyměněn poprvé po 31 letech. Znak inspirovaný vítězstvím klubu v FA Cupu v roce 1971 obsahoval pouze kanón místo celého znaku.

21 Gun Salute: New Arsenal Away Jersey Nods to Past with Cannon Crest -  SportsLogos.Net News

Nikolas Kočica / sportbible.com

Nejnovější články