Zpět na » Premier League » Fabio Paratici po sankcích za korupci v Juventusu končí v Tottenhamu

Premier League - Fabio Paratici po sankcích za korupci v Juventusu končí v Tottenhamu

Fabio Paratici po sankcích za korupci v Juventusu končí v Tottenhamu © iconsport.photo - Fabio Paratici

1

Líbilo se

31.03. - Do Tottenhamu přicházel za fanfár jako muž, který udělá z Tottenhamu úspěšný tým a díky jeho umění, které předváděl v Juventusu, dovede Kohouty k trofejím. Fabio Paratici ale v Turíně společně s dalšími 10 kumpány předváděl i nekalé umění a čelí stíhání ze strany FIFA. To je důvod, proč nyní pokládá pozici sportovního ředitele a u Spurs končí.

Fabio Paratici je jedním z mužů, který stojí za úspěchy Juventusu, které přišly po období, kdy se musel slavný turínský klub bít ve druhé italské lize po korupčních skandálech. Juventus vládl italskému fotbalu od roku 2011 do roku 2020. Po svém konci se stal sportovním ředitelem Tottenhamu a v Londýně si od něj hodně slibovali. Přišel Antonio Conte, hráči jako Dejan Kulusevski, Rodrigo Bentancur nebo Destiny Udogie, talent z Udinese. Jenže se vše hroutí. Kromě toho, že Antonio Cnte byl odvolán a Spurs jsou bez trenéra, Paratici sám řeší mnohem větší problémy.

Prohnilejší klub než Juventus byste asi hledali marně. Korupce v každém období a za jakéhokoliv vedení. Vždy tu byla. Fabio Paratici je jedním z 11 mužů obviněných z korupce, mezi kterými je i Pavel Nedvěd. Ti dostali zákaz působení v italském fotbale, který se následně rozšířil na celosvětový. Paraticimu tak nezbylo nic jiného, než svou funkci v Tottenhamu, ve které byl od roku 2021 položit.

Tottenham tak nyní nemusí řešit jen post trenéra, který zatím převzal Christian Stellini, ale i post sportovního ředitele. V tomto tradičním klubu se musí honem rychle něco změnit. Aktuální fotbalová situace je v poměru s tím, co se okolo Tottenhamu děje přímo výborná. Oficálně by se měl z pozice sportovního ředitele poroučet 19. dubna. Dnes vše oznámil a vysvětlil hráčům, včetně těch, které na Tottenham Hotspur Stadium sám přivedl.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články