Zpět na » Premier League » Ivan Toney má problém. Je obviněn FA kvůli údajným 232 porušením pravidel sázení

Ivan Toney má problém. Je obviněn FA kvůli údajným 232 porušením pravidel sázení

Ivan Toney má problém. Je obviněn FA kvůli údajným 232 porušením pravidel sázení © football.london, fotbalportal.cz - Ivan Toney

0

Líbilo se

17.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE Útočník Brentfordu, který táhne svůj tým a nedávno dvěma zásahy sestřelil i Manchester City, má velký problém. Ivan Toney, jenž se poněkud překvapivě nevlezl do anglické nominace pro M 2022, byl obviněn FA kvůli více než 200 porušením pravidel o sázení. Šestadvacetiletý Toney minulý týden přiznal, že pomáhá FA s vyšetřováním. Na obvinění musí zareagovat do 24. listopadu.

Útočník Brentfordu Ivan Toney byl obviněn kvůli 232 údajným porušením pravidel sázení v období od února 2017 do ledna 2021, oznámila Fotbalová asociace.

Toney, který nebyl zařazen do šestadvacetičlenného týmu Anglie pro mistrovství světa, již dříve prozradil, že FA pomáhal s vyšetřováním v souvislosti s obviněním, že sázel na zápasy.

Poté, co se v deníku Daily Mail objevila zpráva, že byl předmětem vyšetřování FA, napsal 5. listopadu na Twitter: „Jsem si vědom toho, že o mně dnes vyšel článek v celostátních novinách.“

„Pomáhal jsem Fotbalové asociaci s vyšetřováním a nebudu se k tomu vyjadřovat, dokud toto vyšetřování nedospěje ke svému závěru.“

„Jsem hrdý Angličan a vždy bylo mým dětským snem hrát za svou zemi na mistrovství světa.“

Šestadvacetiletý fotbalista musí na obvinění reagovat do čtvrtka 24. listopadu.

FA ve středu uvedla: „Ivan Toney byl obviněn z přestupku v souvislosti s údajným porušením pravidel FA o sázení.“

„Údajně útočník klubu Brentford FC porušil pravidlo E8 232krát v období od 25. února 2017 do 23. ledna 2021. Ivan Toney má čas na odpověď do čtvrtka 24. listopadu.“

Brentford to uvedl v prohlášení: „Brentford FC byl informován, že Ivan Toney byl obviněn z porušení pravidla FA E8.“

„Klub o této záležitosti jednal s Ivanem a jeho právními zástupci a tyto rozhovory budou pokračovat v soukromí. Dokud nebude celá záležitost uzavřena, nebudeme se k ní dále vyjadřovat.“

Toney začal svou kariéru v Northamptonu, v roce 2015 pak přestoupil do Newcastlu. Na hostování hrál v Barnsley, Shrewsbury, Scunthorpe a Wiganu, než se v roce 2018 připojil k Peterborough. V roce 2020 pak přestoupil do Brentfordu, kde ve 105 zápasech nastřílel 58 gólů.

Jaká jsou pravidla pro sázení ve fotbale?

Sázení ve fotbale je celosvětově zakázáno pro všechny hráče, manažery, trenéry, zaměstnance klubů, ředitele a licencované agenty zapojené do hry v rámci Premier League, EFL, National League, Women´s Super League, Women´s Championship a Northern, Southern a Isthmian league.

Účastníkům, na které se zákaz vztahuje, je zakázáno přímo či nepřímo sázet na jakékoli fotbalové utkání nebo soutěž, která se koná kdekoli na světě.

Zákaz se vztahuje také na sázení na jakékoli jiné záležitosti související s fotbalem, jako jsou přestupy hráčů, jmenování manažerů nebo nominace týmů.

Není povoleno ani předávání důvěrných informací někomu, kdo je využije k sázení. Interní informace jsou takové informace, které znáte díky svému postavení ve hře a které nejsou veřejně dostupné, jako například zprávy o zranění nebo výběru týmu.

Není dovoleno používat interní informace k podání sázky nebo k tomu pověřit někoho jiného, aby tak učinil vaším jménem. Stejně tak nesmíte předávat interní informace někomu jinému, aby je použil k sázení.

Předchozí vysoce postavení hráči potrestaní za sázení

Mezi další známé hráče, kteří byli obviněni a následně shledáni vinnými z porušení pravidel FA o sázení, patří současný člen anglického týmu pro mistrovství světa Kieran Trippier, který dostal zákaz fotbalové činnosti na 10 týdnů a pokutu ve výši 70 000 liber za to, že před svým přestupem z Tottenhamu v roce 2019 řekl svému kamarádovi, aby vsadil na možnost jeho přestupu do Atlétika Madrid.

Daniel Sturridge byl rovněž potrestán za vyzrazení důvěrných informací o přestupu. Poté, co mu byl původně udělen šestitýdenní distanc, byl jeho trest zvýšen na čtyřměsíční zákaz činnosti a pokutu 150 000 liber poté, co se zjistilo, že instruoval svého bratra, aby vsadil na přestup do Sevilly v lednu 2018.

Joey Barton dostal v roce 2017 osmnáctiměsíční zákaz činnosti poté, co v letech 2006 až 2016 uzavřel 1 260 sázek na fotbal. Trest mu přinesl odchod z fotbalu, ačkoli po odvolání byl trest později zkrácen o pět měsíců.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články