Zpět na » Premier League » O dvoumetrového Kalajdžiče ze Stuttgartu má mít velký zájem Wolverhampton

O dvoumetrového Kalajdžiče ze Stuttgartu má mít velký zájem Wolverhampton

O dvoumetrového Kalajdžiče ze Stuttgartu má mít velký zájem Wolverhampton © goodworldnews.com - Saša Kalajdžič

0

Líbilo se

22.08. - Hlavní problémy Wolverhamptonu spočívají již delší dobu ve střílení gólů. V momentě, kdy je nedá Raúl Jimenéz, nikdo jiný ho z pravidla nenahradí. Změnit by to mohl GoncaloGuedes, který přišel z Valencie. To ale není čistokrevný útočník a většinu kariéry spíše hrál z kraje. Kdo je ale typickým zabijákem do vápna, to je Saša Kalajdžič. Právě s jeho Stuttgartem mají Wolves ohledně jeho přestupu vyjednávat.

25letý rakouský forvard svou kariéru pořádně nastartoval až v Admiře Vídeň. Ta v posledních letech nepatří mezi elitní rakouské celky a spíše do povědomí přichází výchovou a prodejem hráčů do větších rakouských, nebo zahraničních klubů. A právě Kalajdžiče, poté co se trefil osmkrát v 15 zápasech v nevyšší soutěži klub prodal do Stuttgartu, který hrál druhou ligu. Kvůli přetržení křížového vazu ale většinu sezóny vynechal. Co by to ale bylo za správný fotbalový příběh, kdyby se po těžkém zranění nevrátil ve velké formě.

V sezóně 2020/21 patřil mezi nejlepší bundesligové útočníky, vstřelil 16 gólů, na dalších 5 nahrál a pro Stuttgart byl naprosto klíčovou postavou. A byl jí i v dalším ročníku. Bohužel ale přišlo poranění ramene, které ho na půl sezóny vyřadilo ze hry. Po svém návratu ale začal tam, kde skončil a jen díky němu se klub dokázal udržet. V posledním kole bundesligovou příslušnost zachránil doslova za minutu dvanáct.

A právě tenhle dva metry vysoký střelec by se líbil Bruno Lagemu. Fyzické parametry by na to mít mohl. Ale otázkou je jeho zdraví. Na zranění je náchylný, ale v jeho prospěch hraje to, že na nic netrpí. Zranění neměla většinou žádná spojení s těmi předchozími a už vůbec ne ta těžká. Ty už ale ve své krátké kariéře zažil 3 a připravila ho dohromady o 66 utkání.

Když je ale zdravý, ukazuje, co umí. Hrozně těžko se brání a když dostane ve vápně prostor, jste ve velkých problémech. O jeho kvalitě svědčí i nedávný velký zájem Bayernu Mnichov, který v něm viděl možnou náhradu za kanonýra Lewandowskiho.

Wolves prý se Stuttgartem jednají velmi intenzivně a o rakouského reprezentanta, kterému končí smlouva příští léto má mít opravdu enormní zájem. Nabízí za něj 25 milionů eur, což může být vzhledem právě ke končícímu kontraktu pro Stuttgart opravdu lákavá nabídka. Jasno o jeho budoucnosti by mělo být v nejbližších dnech. Se samotným hráčem a jeho agentem se prý vlci z Molineaux již dohodli.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články