Zpět na » Premier League » Novým dočasným manažerem Manchesteru United byl jmenován Ralf Rangnick

Premier League - Novým dočasným manažerem Manchesteru United byl jmenován Ralf Rangnick

Novým dočasným manažerem Manchesteru United byl jmenován Ralf Rangnick © skysports.com, fotbalportal.cz - Ralf Rangnick

3

Líbilo se

29.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE To, co se očekávalo, se nyní stalo oficiálním skutkem. Manchester United nově povede zkušený německý kouč Ralf Rangnick. Mělo by jít jen o dočasné řešení do konce této sezóny. Podle smlouvy má vést první tým do června příštího roku a poté v klubu zůstat minimálně dva roky v roli konzultanta. První volbou podle všeho zůstává Mauricio Pochettino.

Red Devils se již minulý týden dohodli s Lokomotivem Moskva na uvolnění Ralfa Rangnicka. Ten v ruském klubu působil jako manažer pro sport a rozvoj.

Po odvolání Ole Gunnara Solskjaera převzal otěže jeho asistent - Michael Carrick. Dovedl Manchester United k vítězství 0:2 v Lize mistrů na hřišti Villarrealu a v neděli pak remizoval na Stamford Bridge 1:1 v rámci 13. kola Premier League.

Pokud však nebude Rangnickovo pracovní povolení vyřízeno včas, Carrick zůstane pověřen vedením čtvrtečního domácího zápasu s Arsenalem. Třiašedesátiletý Rangnick má podle smlouvy vést první tým do června a poté v klubu zůstat ještě nejméně dva roky v roli konzultanta.

Rangnick to po svém jmenování řekl pro internetové stránky United: „Jsem nadšený, že jsem se připojil k Manchesteru United, a soustředím se na to, aby tato sezóna byla pro klub úspěšná.“

„Mužstvo je plné talentů a má skvěle vyvážený poměr mládí a zkušeností. Veškeré mé úsilí v následujících šesti měsících bude zaměřeno na to, abych těmto hráčům pomohl naplnit jejich potenciál, a to jak individuálně, tak především jako týmu.“

„Kromě toho se těším na podporu dlouhodobých cílů klubu na základě konzultací.“

John Murtough, fotbalový ředitel United, dodal: „Ralf je jedním z nejuznávanějších trenérů a inovátorů v evropském fotbale.“

„Byl naším kandidátem číslo jedna na pozici dočasného manažera, což odráží neocenitelné vůdčí a technické dovednosti, které přinese díky téměř čtyřicetiletým zkušenostem v oblasti managementu a trenérství.“

„Všichni v klubu se těšíme na spolupráci s ním během nadcházející sezony a poté po další dva roky v jeho poradní roli.“

K Rangnickovi se v United připojí malý počet jeho vlastních zaměstnanců, zatímco ti, kteří pracovali pod Solskjaerem, zůstanou součástí nového režimu.

Rangnick dohlížel na vzestup skupiny klubů Red Bull v Evropě jako hlavní trenér a sportovní ředitel RB Lipsko a Red Bull Salcburk.

Němci je připisován vliv mimo jiné na Jürgena Kloppa, Thomase Tuchela a Juliana Nagelsmanna.

Rangnick vynalezl „gegenpressing“; styl vysokého presinku a běhu do všech stran, který si s velkou slávou osvojil současný šéf Liverpoolu.

Je známo, že si ho vedoucí představitelé na Old Trafford již řadu let váží, a proto byl rychle označen za první volbu United, aby dočasně nahradil Solskjaera. Tento dojem se posílil během rozhovorů s Murtoughem, stejně jako s výkonným místopředsedou Edem Woodwardem a technickým ředitelem Darrenem Fletcherem.

Murtough má s Rangnickem dřívější vztahy, neboť ho navštívil během jeho působení v RB Lipsko v roce 2019.

Ve věku 63 let bude Rangnickovo jmenování v United jeho prvním manažerským působením mimo Německo.

Je to také více než dva roky, co pracoval jako hlavní trenér, přičemž při svém posledním působení dovedl RB Lipsko v sezoně 2018/19 ke třetímu místu v Bundeslize a účasti ve finále Německého poháru.

Rangnick má také omezené zkušenosti s Ligou mistrů, když během svých dvou působení v čele Schalke vedl v této soutěži pouhých 10 zápasů.

Naposledy hrál v Lize mistrů na Old Trafford, kde jeho Schalke v květnu 2011 podlehlo ve druhém semifinálovém utkání 4:1.

United plánují na konci sezony jmenovat trenéra natrvalo. První volbou je šéf Paris Saint-Germain Mauricio Pochettino, uvažují také o trenérovi Ajaxu Eriku ten Hagovi.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 30.11. Odpovědět

A teď si kluci pěkně máknou za ty nehorázné platy Smajlík 9

Kuzma

https://twitter.com/FootyHumour/status/1464179195182039051 Smajlík 9

TuffGong
Wazz - 29.11. Odpovědět

nespamuj podělanče...ani neumíš vložit fungující odkaz toluenový břídile Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 13

Wazz
Související odkazy
Nejnovější články