Zpět na » Premier League » Daniel Křetínský je krůček od nákupu podílu ve West Hamu United. Brání mu v tom jediné

Premier League - Daniel Křetínský je krůček od nákupu podílu ve West Hamu United. Brání mu v tom jediné

Daniel Křetínský je krůček od nákupu podílu ve West Hamu United. Brání mu v tom jediné © football.london, fotbalportal.cz - Daniel Křetínský

1

Líbilo se

07.11. - Už jen poslední důležitý krok dělí českého miliardáře a majitele Sparty Praha Daniela Křetínského od nákupu téměř 30% podílu v anglickém West Hamu United. V klubu Premier League, ve kterém momentálně působí čeští hráči Tomáš Souček, Vladimír Coufal a Alex Král, by se Křetínský měl stát druhým největším akcionářem.

Mezi Křetínským a většinovým vlastníkem klubu Davidem Sullivanem již měly být dohodnuty veškeré podmínky, díky kterým by se měl majitel Sparty Praha stát v nejbližší době druhým největším akcionářem Kladivářů.

Křetínského tak vlastně od koupě téměř 30% podílu klubu dělí jediné, a to podpis britské vlády.

Pozdržení se týká pronájmu stadionu London Stadium West Hamem od společnosti E20, který je podepsán na 99 let, během kterých bude klub platit ročně 2,5 milionu liber.

Součástí dohody je desetiletá klauzule, která nařizuje většinovým vlastníkům zaplatit určité procento ze zisku londýnským daňovým poplatníkům v případě prodeje více než 10% podílu v klubu.

Každou dohodu musí nejprve schválit E20, která přechází na vládu, protože firma je ve veřejném vlastnictví.

Dohoda West Hamu s Křetínským zajistí, že klub uvolní více akcií a umožní, aby peníze přicházející do klubu od jejich nového investora byly přínosem jak pro samotný klub, tak stávající akcionáře.

Pro Kladiváře se jedná o velice významný krok během posledních 18 turbulentních měsíců, během kterých se z klubu bojujícího o udržení v Premier League stal jeden z velkých hráčů v boji o kvalifikaci do Ligy mistrů.

West Ham je pod vedením manažera Davida Moyese v současnosti na čtvrté příčce tabulky Premier League, drží se na první příčce tabulky skupiny H v Evropské lize a v Carabao Cupu nedávno vyřadil držitele titulu Manchester City.

Kam dál?

Vít Sedlák / 90min.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
betiu - 07.11. Odpovědět

Tenis - Kurzové sázky. Spolehlivé informace - www.vinexe.blogspot.cz

betiu

Už běž do hajzlu.

AVSuvorov

Má recht jdi do brnele.

TuffGong
Související odkazy
Nejnovější články