Zpět na » Premier League » Newcastle United koupilo za 300 milionů liber bohaté konsorcium ze Saúdské Arábie

Premier League - Newcastle United koupilo za 300 milionů liber bohaté konsorcium ze Saúdské Arábie

Newcastle United koupilo za 300 milionů liber bohaté konsorcium ze Saúdské Arábie © skysports.com - Newcastle United

2

Líbilo se

07.10. - Převzetí slavného anglického klubu Newcastle United konsorciem ze Saúdské Arábie za 300 milionů liber bylo oficiálně dokončeno a ukončilo tak 14leté vlastnictví klubu Mikem Ashleym. Převzetí klubu ve svém čtvrtečním prohlášení potvrdila také Premier League s tím, že obdržela právně závazná ujištění, že klub nebude ovládat vláda Saúdské Arábie.

O převzetí Newcastlu konsorciem vedeným saúdsko-arabským princem Mohammeden bin Salmánem se jednalo už před rokem, kdy ale konsorcium od dohody odstoupilo kvůli průtahům ze strany Premier League, která převzetí vyhodnotila jako příliš rizikové.

Konsorcium s napojením na saúdsko-arabskou vládu se nicméně vrátilo do hry poté, co vyřešilo svoje problémy se společností beIN Sports kvůli nezákonnému streamování fotbalu z Premier League.

Katarská síť beIN nemohla v posledních čtyřech letech vysílat zápasy Premier League v Saúdské Arábii kvůli diplomatickému sporu, a přestože zákaz nyní skončil, byla stanice proti převzetí Newcastlu konsorciem ze Saúdské Arábie.

Premier League změnu vlastníka posvětila s tím, že byla právně ujištěna, že nehrozí kontrola klubu vládou Saúdské Arábie a umožnila tak převzetí klubu za částku 300 milionů liber od Mikea Ashleyho.

Ashleyho odchod po 14 letech z postu majitele klubu uvítali především fanoušci klubu, mezi kterými nebyl britský byznysmen příliš v oblibě.

Očekává se, že nový majitelé klubu provedou v nejbližší době změnu na postu hlavního trenéra klubu, který nyní vede Steve Bruce. Spekuluje se také o ambicích konsorcia udělat z Newcastlu aspiranta na tituly nejen v Premier League, ale i pohárové Evropě.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Tygrice - 08.10. Odpovědět

Jsem zvědavá kteří TOP hráči přijdou do týmu který, hraje o záchranu ale, třeba uloví fakt Pogbu.

Tygrice

To Saudský konzorcium je bohatší, než všichni miliardáři v bohatých Top klubech...každopádně na NewCastle bude aspon pořád vyprodáno, než u City...
Kéž by i United se zbavilo těch pijavic z USA...

RoyKeane
Wazz - 08.10. Odpovědět

teplík Danza má novej oblíbenej klub

Wazz

Mike Ashley je Mike Ashley, ale Saudi? Saudi?? To je o ligu vyšší póvl a Katar a SAE. A ďalší tím, ktorý bude kurviť trh.

Princ z Paríža

wau no som zvedavy na leto ako bude vyzerat prvy prestupak Smajlík 2 ci rovno kupia nejaku superhviezdu za 100 mega Smajlík 2

martyy_98

Kupte Pogbu!! Díky.

AVSuvorov
Související odkazy
Nejnovější články