Zpět na » Gaming » Pro Evolution Soccer 2008 recenze

Gaming - Pro Evolution Soccer 2008 recenze

Pro Evolution Soccer 2008 recenze © -

0

Líbilo se

01.12. - Po nové Fifě je další zrecenzovaným titulem PES 2008. Pojďme si představit hru, která vyšla na všech konzolích - tedy od PSP přes PS3 až po PC. Ale k tomuto připočtěme i mobilní verzi - ano, tato hra vyšla i na mobilech. Takže se připravte, nazujte kopačky, za chvíli vyrážíme na finále "Ligy Mistrů"...

Menu

Základní menu hry se hodně změnilo. Nejvýraznější změny pocítíte v edit módu, ve kterém si například můžete do hry dát svůj vlastní obličej. Další módy jsou Master League, option (nastavení), exibition, league a network. Všechny tyto módy se změnily. My se pojďme podívat na zoubek tomu nejdůležitějšímu - tedy Master leauge.


Master League


Se svým výběrem začínáte ve druhé lize a postupně se probojujete (tedy v tom nejlepším případě) do trojice vyvolených, kteří mohou okusit první ligu. V Divison 1 bude opět jen na vás, abyste se dostali do šestého místa a tím pádem do kvalifikace do PES 20
08, obdoby Ligy Mistrů. První dva postupují přímo, další čtyři hrají kvalifikaci. Ale toto známe z předchozích dílů, pojďme si říci něco o novinkách. V lize už není šestnáct týmů, ale je rozšířena na dvacet - jak division 1, tak i divison 2. Z druhé divize postupují do první hned tři nejlepší týmy, naopak z první sestupují zase tři nejhorší. K tomuto bych měl dodat, že hrajete D1 a D2 Cup, tedy pohár první či druhé divize.


První ostrý zápas


Po spuštění prvního zápasu vás do světa zeleného pažitu a kulatého míče uvede krátké intro, po němž zápas začíná. Hned na první pohled spatřujeme změnu - boční 3D pohled do kruhového středu hřiště při rozehrání.

Hned napoprvé mě udivil celkový design a lepší, propracovanější, realističtější trávník, vypadá to, že fotbalový míč se reálně pohybuje po trávníku, tak jak jsme koneckonců zvyklí. Přihrávky se občas nepovedou, někdy hráč nahraje zrovna famózně - záleží n
a mnoha faktorech (např. náladě). Další věc, která vás bude stoprocentně zajímat jsou střely. Pokud jste v předchozích dílech vypálili z nějakých 25-ti metrů, musel by se stát zázrak, aby míč skončil za zády brankáře. Ale v aktuálním dílu už máte celkem dobrou šanci, že to trefíte nechytatelně k tyči a gólman na vaši střelu nedosáhne. Toto považuji asi za jeden z největších kladů nového dílu. Rohy a přímé kopy se nezměnily, snad jen ty free kicky jsou propracovanější v tom, že je o něco snazší dát z nich
gól.

Licence

Všechny kluby jsou licencované, kromě těch z anglické ligy. Je tu totiž smlouva mezi EA a Anglickou asociací, díky které nemůže konkurence, tedy hlavně Konami, licencovat více jak dva kluby z anglické Premier League. V dnes testovaném PES 2008 jsou licencované pouze Totenham Hotspurs a Newcastle United.

Samozřejmě, že vývojáři z Konami do tohoto nového dílu dali i nějaké ty nové týmy - například Wisla Krakow, Spartak Moskva apod. Ale na druhou stranu i nějaké ty týmy vypadly. Z lig je licencovaná španělská, italská, nizozemská a francouzská. Nelicencovaná anglická a spousta týmů z ostatních lig v položce "Other teams". Německá Bundesliga bohužel opět chybí.

Stadiony

Jestli-že se Pro Evolution Soccer 2008 něčím nemůže pochlubit, pak to je právě počet stadiónů ve hře. Je přítomno jen 15 kousků, mezi nimiž najdeme jak reálné - Nou Camp, Santiago Bernabeu, tak i ty nelicencované. Vymodelování stadionů je velmi dobré. Oproti Fifě sice nenabídnou takovou atmosféru, ale i tak jsou na velmi vysoké úrovni, která určitě nemrzí.

Grafika

Grafika je na jednu stranu dobrá, kvalitní animace, doprovázející zápasy a kvalitní next-gen atmosféra dělá své. Ale i tady najdeme jednu mouchu. Ta spočívá v tom, že některým hráčům této hry se nepatrně trhají opakované záznamy vstřelených gólů. Ovšem i pro tento problém máme své odůvodnění - jedná se o kvalitu televize a připojení k ní (zda-li máte HDTV s HDMI nebo normální TV s AVčkem). Ovšem ani tato záležitost není natolik strašná, aby vám pocit z hraní PES 2008 nějak zkazila.

Klady:


+ Oproti nové Fifě skoro vše. Od hratelnosti přes módy až po grafiku (ikdyž i ta by na tom mohla být lépe).

Zápory:

- onen problém s grafikou
- chybí Bundesliga


Pro Evo Soccer 2008 je nejlepším fotbalem pod sluncem. S porovnání s Fifou 2008 je na tom téměř na všech frontách lépe nyní recenzovaná hra. Takže jinak. Pokud máte rádi virtuální fotbal, pak je PES 2008 pro vás ta správná volba.

HODNOCENÍ 9,2/10

Jan Vrba

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
MIlan - 28.12. Odpovědět

HEj kde se nastavuje grafika ????ja to nemozu v menu nikde najit!!?? Smajlík 14

Recenzent - 22.12. Odpovědět

Ano myslel jsem jak střely, tak i přímé kopy. Smajlík 13

Berbatov - 12.12. Odpovědět

No ja jsem osobne nemel problem dat gol z 25 metru v PES 6, nemyslel nahodou recenzent prime kopy a ne strely?

Trip - 01.12. Odpovědět

pro evo na next-gen konzolich je o nicem, ale na PC a current-gen konzole nic lepsiho opravdu neni

Trip
Lucas - 01.12. Odpovědět

V grafice sem problem nenasel je fantasticka.Jinak souhlasim s recenzi PES je ve vsech smerech lepsi nez fifa a to znatelne ...PES + FM 2008 jediny fotbalovy hry co hraju Smajlík 2 Smajlík 7

Lucas
Reklama
Informace o hře
Název: Pro Evolution Soccer 2008
Platforma: PC
Výrobce: Konami
Distributor: Konami/CD Projekt
Datum vydání: 31.10.2007
Minimální:
Doporučená:
Www: www.konami-pes2008.com
Reklama
Nejnovější články