Zpět na » Španělský Superpohár » Střípky španělského Superpoháru: Zraněný Ronaldo, neodpískaná penalta, Mandžukić s Ramosem na pokraji vyloučení

Španělský Superpohár - Střípky španělského Superpoháru: Zraněný Ronaldo, neodpískaná penalta, Mandžukić s Ramosem na pokraji vyloučení

Střípky španělského Superpoháru: Zraněný Ronaldo, neodpískaná penalta, Mandžukić s Ramosem na pokraji vyloučení © as.com - Cristiano Ronaldo

0

20.08. - NEPŘEHLÉDNĚTE Vzhledem k tomu, že se nacházíme teprve na počátku nové sezóny a hráči ještě nejsou na své top úrovni, je zcela pochopitelné, že ani úvodní zápas finále španělského Superpoháru mezi Realem a Atléticem (1:1) nepatřil svoji kvalitou mezi ty nejzdařilejší. Nicméně pár okamžiků, které stojí za zmínku, určitě přinesl.

Zranění Cristiana Ronalda
Asi pořádně úzko bylo příznivcům domácího Realu, když se dozvěděli, že do druhého poločasu nenastoupí jejich miláček Cristiano Ronaldo. Během první pětačtyřicetiminutovky nebyl nijak výrazný, zamotával se do defenzivní sítě Atlética, stejně tak jako jeho spoluhráči a jediným zaznamenání hodným okamžikem byla hlavička mimo pár minut před koncem první půle. Do té druhé už vůbec nenastoupil a všichni se obávali, že se znovu ozvalo proklaté koleno, které ho trápilo v posledních měsících uplynulé sezónu. Podle zpráv z médií však šlo pouze o natažený stehenní sval a CR7 se raději rozhodl preventivně odstoupit. V pátek by měl být připraven k odvetě.

Debut 80milionového Jamese. A hned gólový
Právě skutečnost, že Cristiano zůstal po přestávce v kabině, trochu zastínila debut „Chámese“. Fanoušci zkoprnělí z toho, že na tabulce čtvrtého rozhodčího svítí červená sedmička ani nestačili vyseknout vřelejší přivítání kolumbijské naději, kterou mohli poprvé vidět na vlastní oči. Ten se tím nenechal nijak rozhodit a v 81. minutě využil svého instinktu kam se ve správnou chvíli postavit a odražený balon od Benzemy pravou nohou propasíroval do sítě. Nicméně aby si místo v sestavě zasloužil, bude muset pochopitelně přidat. Jak naznačil Ancelotti, útok BBC je prozatím neotřesitelný.

Neodpískaná penalta
Když už vše směřovalo k tomu, že Real uhlídá těsné vítězství, využil k vyrovnání silnou zbraň Atlética, standardní situaci, Raúl García. Nicméně stav zápasu se ještě mohl měnit. To by ale o minutu později po vyrovnávacím gólu musel rozhodčí Estrada odpískat pokutový kop za jasnou ruku záložníka Atlética Maria Suáreze ve vápně.

Atlético se dožadovalo vyloučení Ramose, Real zase Madžukiće
V hodně ostrém souboji mezi Mandžukićem a Sergiem Ramosem svalil chorvatský hrot k zemi zadáka Realu. Ten mu pak následně hrábl do obličeje, za což požadovala hostující strana červenou kartu. Rozhodčí šalamounsky ukázal oběma aktérům žlutou kartu. Nicméně v dalším průběhu zápasu hrál Mandžukić rukou a vedení Realu se dožadovalo druhého karetního trestu a tedy vyloučení. Soudce ruku odpískal, ale kartu z kapsy nevytáhl.

Casillas plný sebevědomí
Mnozí by byli v jeho situaci jako uzlíček nervů. Loni byl odsunut na pozici dvojky a letos, kdy už se mohlo zdát, že se jeho situace začíná vyjasňovat, se opět spekuluje o jeho možné roli v bráně Realu. Iker Casillas je ale podle všeho naprosto v klidu. Jen se podívejte, jak chladnokrevně zasekl před Mandžukićem...

I mistr (světa) Kroos se utne
Jak vidno žádný učený z nebe nespadl. Občas i ten největší borec zazdí tutovku. Po pumelici Garetha Balea z trestného kopu (který se mimochodem zahrával opakovaně poté, co Raúl García přešlápl nasprejovanou čáru a dostal za to žlutou kartu) měl celou bránu jen pro sebe. Ovšem jak se mu povedlo nedat gól asi přemýšlí on sám doteďka.

Nezvyklý začátek zápasu
Ačkoliv jsou fanoušci ve Španělsku zvyklí chodit na fotbal mnohem později, než u nás, přeci jen termín začátku zápasu - 23.00 - ani jim neudělal nijak zvlášť velkou radost a také díky tomu se nevyprodaly všechny vstupenky, které byly v pokladnách k dispozici. Důvod tak pozdního výkopu je ale zcela prostý. Včera se totiž hrálo play-off o postup do základních skupin Ligy mistrů a UEFA nedovoluje, aby se jiný oficiální zápas kryl s těmito duely. Dobrou zprávou ale je to, že odveta se v pátek na Vicente Calderón rozehraje už ve 22.30.

Více informací o Real Madrid CF naleznete zde.