Zpět na » Primera Division » Osmigólový thriller zvládla lépe Barcelona

Primera Division - Osmigólový thriller zvládla lépe Barcelona

Osmigólový thriller zvládla lépe Barcelona © -

0

18.05. - Review: V předehrávce 38. kola Primera División prohrál Real Murcia s FC Barcelonou 3:5. Autory branek byli v dresu domácích Ochoa, I. Alonso a Abel, za hosty se trefili Eto´o, Henry a třikrát Giovani

Real Murcia - FC Barcelona 3:5 (1:3)

Góly:

16´ [1 - 0] J. Ochoa

23´ [1 - 1] S. Eto´o

26´ [1 - 2] T. Henry

33´ [1 - 3] G. dos Santos

52´ [1 - 4] G. dos Santos

66´ [1 - 5] G. dos Santos

81´ [2 - 5] I. Alonso (z penalty)

85´ [3 - 5] G. Abel

Úvodní velká příležitost patřila domácím, Iván Alonso nastřelil zblízka hlavou břevno. V šestnácté minutě už se hráči Murcíe zaslouženě radovali z vedení. Po rohovém kopu využil nedůsledného bránění Erica Abidala Ochoa a otevřel razantní hlavičkou skóre. Ligový nováček působil i nadále jako nebezpečnější tým, oproti vývoji hry však srovnala ve třiadvacáté minutě Barcelona. Henry si krásně narazil s Lionelem Messim, přihrál Eto´ovi a ten přesně zakončil. O tři minuty později už se hosté ujali vedení. Henry si naběhl na centr Xaviho za obranu, v boji o míč porazil brankáře Alberta a skóroval do prázdné branky. Ještě do poločasu přidali svěřenci loučícího se Franka Rijkaarda třetí zásah po krásné týmové akci. Míč putoval přes celou čtyřčlennou obranu, do zálohy, odtamtud vyslal Eidur Gudjohnsen dopředu uličkou Eto´o a ten vybídl ke skórování Giovaniho, který se nemýlil. Úvod druhého poločasu patřil také hostům. Ve dvaapadesáté minutě se kolem dvou protihráčů prohnal Giovani, narazil si s Eto´o, poté s Henrym a Alberta nádherně přeloboval. Svůj hattrick dokončil Giovani v minutě šestašedesáté, když skóroval perfektně umístěnou točenou střelou z hranice pokutového území. V jednaosmdesáté minutě skóroval z penalty po faulu Carlose Puyola na Álvara Mejíu domácí Iván Alonso. Skóre na 3:5 uzavřel o tři minuty později Abel, když překonal z přímého kopu zaviněném Puyolem brankáře Pinta.