Zpět na » Primera Division » Blamáže Barcelony a Levante, o třetím sestupujícím se rozhodne až v posledním kole

Primera Division - Blamáže Barcelony a Levante, o třetím sestupujícím se rozhodne až v posledním kole

Blamáže Barcelony a Levante, o třetím sestupujícím se rozhodne až v posledním kole © -

0

12.05. - Review: Almería podlehla Recreativu 0:2, Bilbao remizovalo s Racingem 0:0, Atlético porazilo Deportivo 1:0, Barcelona prohrála s Mallorcou 2:3, Levante podlehlo Valencii 1:5, Osasuna vyhrála nad Murcií 2:1, Betis prohrál se Sevillou 0:2, Valladolid remizoval s Getafe 0:0, Villarreal porazil Espanyol 2:0, Zaragoza remizovala s Realem 2:2

Real Betis - Sevilla FC 0:2 (0:1)

Góly:

32´ [0 - 1] L. Fabiano

51´ [0 - 2] F. Fazio

Přes vítězství v městském derby nemá Sevilla moc co oslavovat, do kýžené Ligy Mistrů se totiž podívá Atlético. Ve dvaatřicáté minutě otevřel skóre zápasu po dobré práci Daniela Alvese krásnou ranou Luis Fabiano. Šest minut po pauze vstřelil svůj třetí gól ve dvou zápasech poté, co přeskočil při rohovém kopu Juanita, hostující Fazio. Diváci byli také svědky červených karet. Na straně hostí byl vyloučen Daniel Alves, v týmu domácích zase Arzu.

Real Valladolid - Getafe CF 0:0 (0:0)

Hosté si remízou definitivně pojistili záchranu. Úvod utkání patřil domácím, jejich šance však zůstaly nevyužity. Getafe dělala problémy zejména výborně fungující ofsajdová past Pucela. Ti pokračovali v nastoleném trendu neefektivity před brankou i ve druhém dějství, v poslední dvacetiminutovce nevyužili ani jednu ze čtyř příležitostí.

UD Almería - Recreativo Huelva 0:2 (0:2)

Góly:

24´ [0 - 1] J. Vázquez

43´ [0 - 2] S. Pongolle

Recreativo ukázalo vítězstvím nad Almerií, jak moc se chce zachránit. Už ve čtyřiadvacáté minutě se prosadil po krásné kombinaci s Camuñasem Jésus Vázquez. Těsně před pauzou určil konečný stav utkání na 0:2 absolutně překrásnou střelou za záda bezmocného Alvese Florent Sinama-Pongolle. Ještě v nastavení prvního poločasu dostal druhou žlutou kartu za potyčku s Crusatem Iago Bouzón. Největší příležitost druhého dějství patřila domácím, Acasiete však zblízka trefil jen břevno.

Villarreal CF - Espanyol Barcelona 2:0 (2:0)

Góly:

31´ [1 - 0] J. Venta

43´ [2 - 0] R. Pirés

Ani jeden z týmů neměl zdánlivě o co hrát. Villarreal měl jistou druhou příčku a Ligu Mistrů, Espanyol zase střed tabulky. V první půli měli šance po výborném fotbalu takřka pouze domácí. V jednatřicáté minutě i jednu z nich zužitkovali. Svůj první ligový gól v sezóně po centru ze strany vstřelil za záda brankáře Kameniho Javi Venta. Na druhé straně trefil ve snaze vyrovnat Ángel tyč. Promarněnou šanci žluté ponorky potrestaly. Ve třiačtyřicáté minutě se krásnou střelou prosadila někdejší hvězda Arsenalu Róbert Pirés.

Atlético Madrid - Deportivo La Coruña 1:0 (1:0)

Góly:

45´ [1 - 0] D. Forlán

Domácí dominovali prakticky celému zápasu, s ubíhajícím časem se však zdálo, že by mohli krutě zaplatit za neproměňování šancí. Když už se zdálo, že i po nastavení skončí úvodní dějství bez branek, prosadil se Diego Forlán. Ten skóroval zblízka po centru Maxiho Rodrígueze z levé strany. S blížícím se závěrem utkání mohli domácí o vítězství přijít. Čtyři minuty před koncem hlavičkoval Fabricio Coloccini do tyče. Atlético však přece jenom vyhrát dokázalo a příští rok ho čeká Liga Mistrů!

Levante UD - Valencia CF 1:5 (1:3)

Góly:

14´ [0 - 1] D. Villa

30´ [0 - 2] D. Villa

32´ [1 - 2] J. Serrano

35´ [1 - 3] J. Mata

66´ [1 - 4] M. Angulo

67´ [1 - 5] D. Villa

V až překvapivě jednoznačném utkání vstřelil hostující útočník David Villa hattrick. Svůj první zásah si Villa připravil už na čtrnáctou minutu, kdy z přímého kopu překonal bezmocného Reinu. Po půlhodině hry se Villa trefil znovu, tentokrát napodruhé po krásné individuální akci. O chvíli později však snížil José Serrano svou přesnou ranou do rohu Hildebrandovy branky. Hosté ale žádný zvrat nedovolili. V pětatřicáté minutě uzavřel skóre první půle po poledném protiútoku a pasu Villy Mata. V šestašedesáté minutě zvýraznil vedení Valencie po dorážce Villovy střely za Reinova záda Angulo. O několik vteřin poté dokončil svůj hattrick Villa.

Real Zaragoza - Real Madrid 2:2 (1:1)

Góly:

19´ [1 - 0] R. Oliveira

26´ [1 - 1] van Nistelrooy

77´ [1 - 2] Robinho

86´ [2 - 2] F. Sergio

Atraktivní duel ozdobily neustálé šance na obou stranách. V devatenácté minutě se napravo krásně uvolnil Sergio García, přihrál do pokutového území a míč uklidil na zadní tyč Dudekovy branky Oliveira. Nedlouho poté se hostující středopolař Diarra postavil na kotník útočníka domácích Milita, zůstal však nepotrestán. V minutě šestadvacáté bílý balet vyrovnal. Překrásný centr Higuaína proměnil ve střelu Robinho, za záda Césara míč dorazil van Nistelrooy. Robinho byl druhým hráčem Madridu, který se prezentoval opravdu hrozivým zákrokem na nohu Césara. Místo karty červené však vyvázl pouze se žlutou. V úvodu druhého poločasu se dostala Aimarova tečovaná hlavička na břevno. Levou tyč Dudekovy svatyně poté trefil svou dělovkou Matuzalém. Za neproměněné příležitosti domácí zaplatili. Higuaín uvolnil v sedmasedmdesáté minutě Robinha a ten krásně přehodil vybíhajícího Césara. V šestaosmdesáté minutě domácí srovnali, míč poslal za Dudekova záda Sergio.

FC Barcelona - Real Mallorca 2:3 (1:0)

Góly:

17´ [1 - 0] T. Henry

56´ [2 - 0] S. Eto´o

67´ [2 - 1] B. Valero

70´ [2 - 2] P. Webó

90´ [2 - 3] D. Güiza

Barcelona promarnila dvoubrankové vedení a prohrála doma s Mallorcou. Trenér Frank Rijkaard se tak přes potlesk fanošků nerozloučil s Camp Nou zrovna šťastně. Vypískán byl prezident Joan Laporta a rovněž některé hvězdy domácích. Eto´o, Deco a Henry pocítili nespokojenost fanoušků při každé příležitosti, kdy se dotli míče. V sedmnácté minutě začal první gólovou akci Lionel Messi, odcentroval nalevo Henrymu a ten se zprvní z hranice pokutového území trefil přesně k bližší tyči. Deset minut po pauze vystřelil skvěle volejem po vysokém míči Messi, Miguel Ángel Moyá vyrazil jeho pokus k Samuelu Eto´o a ten neměl problém vedení zvýraznit. V šestašedesáté minutě hosté snížili. Borja Valero vystřelil z pokutového území na vzdálenější tyč a gólman Pinto se míče sice dotknout dokázal, ne však gól odvrátit. O tři minuty později bylo vyrovnáno. Z šestnácti metrů se trefil za záda Pinta Webó. Následně byl po tvrdém zákroku a druhé žluté kartě vyloučen domácí Edmílson. Ve čtvrté minutě nastavení bylo dílo Mallorcy dokonáno. Güiza dostal příliš prostoru a času a prostřelil brankáře.

Osasuna Pamplona - Real Murcia 2:1 (1:0)

Góly:

1´ [1 - 0] E. Dady

53´ [2 - 0] F. Juanfran

90´ [2 - 1] G. Abel

Osasuna ukončila sérii čtyř proher a porazila bezmocnou Murcii. I díky tomu přeskočila v tabulce Zaragozu. Už v první minutě se Mejíi zbavil Dady a překonal Cariniho. Domácím patřil i úvod dějství druhého. Na míč Huga Viany naběhl Juanfran a absolutně neobsazený zvýraznil vedení svého mužstva. V samém závěru nastavení zkorigoval výsledek Abel.

Athletic Bilbao - Racing Santander 0:0 (0:0)

Athletic bude litovat nevyužitých šancí z prvního poločasu a nespravedlnosti, které se mu dostalo od rozhodčího Velasca Carballa. Kontroverzí zaváněl zejména souboj Llorenteho s Césarem Navasem v pokutovém území, po kterém se domácí neúspěšně dožadovali odpískání penalty.