Zpět na » Primera Division » Real i podruhé potupil v El Clasicu Barcelonu, Getafe obrátilo duel s Almerií, Villarreal i Sevilla vyhrála

Primera Division - Real i podruhé potupil v El Clasicu Barcelonu, Getafe obrátilo duel s Almerií, Villarreal i Sevilla vyhrála

Real i podruhé potupil v El Clasicu Barcelonu, Getafe obrátilo duel s Almerií, Villarreal i Sevilla vyhrála © fifa.com - Real - Barcelona

0

08.05. - Review: Deportivo porazilo Levante 1:0, Getafe Almeríi 4:2. Mallorca si poradila s Osasunou 2:1, Racing podlehl Seville 0:3. Betis remizoval s Valladolidem 1:1, Murcia prohrála s Bilbaem 1:2. Recreativo podlehlo Villarrealu 0:2, Valencia si poradila se Zaragozou 1:0. Duel Realu s Barcelonou skončil vítězstvím domácích 4:1

Real Betis - Real Valladolid 1:1 (0:0)

Góly:

50´ [1 - 0] M. González (z penalty)

62´ [1 - 1] M. Víctor

Verdiblancos si zasloužili více než jen remízu. V úvodu promarnili pět výborných šancí skórovat, po domnělém faulu na Marka Babiče se neúspěšně dožadovali odpískání pokutového kopu. Pucela se omezovali pouze na brejky. Tlak se domácím vyplatil až v úvodu druhého dějství. Poté, co v pokutovém území zahrál rukou García Calvo, proměnil penaltu Chilan Mark González. Dvanáct minut poté však po pasu Llorenteho srovnal Víctor. V nervózním závěru zápasu byl vyloučen hostující Cifu, Valladolid však dokázal bod uhrát.

Sestavy a statistiky

Getafe CF - UD Almería 4:2 (1:2)

Góly:

4´ [0 - 1] A. Crusat

11´ [0 - 2] V. Paunovič

32´ [1 - 2] J. Albín

64´ [2 - 2] del Moral

68´ [3 - 2] del Moral

74´ [4 - 2] E. Granero (z penalty)

Getafe si obdivuhodným obratem zajistilo účast v Primera División i pro příští sezónu. Během jedenácti minut vedli hosté už 0:2. Ve čtvrté minutě se po centru Kalu Ucheho na zadní tyč trefil Albert Crusat, v minutě jedenácté někdejší fotbalista Getafe Veljko Paunovič zajistil svou střelou tečovanou od Lucase Lichta udržení Almeríe v boji o Pohár Intertoto. Ještě do poločasu však snížil Juan Albín poté, co dostal přihrávku na hranici pokutového území a nechyboval při překonání Cobeña. Ve čtyřiašedesáté minutě srovnal po brejku Manu del Moral. Ten samý hráč se prosadil i o čtyři minuty později, když zužitkoval kvalitní práci Albína. Poté, co zahrál v pokutovém území rukou hostující Pulido proměnil penaltu Esteban Granero.

Recreativo Huelva - Villarreal CF 0:2 (0:0)

Góly:

55´ [0 - 1] Nihat

83´ [0 - 2] G. Franco

Recreativo kompletně utkání ovládlo, bylo mu to však k ničemu, Villarreal totiž vstřelil ze dvou střel dvě branky. V minutě šestadvacáté se Florent Sinama-Pongolle zbavil Godína, jeho střela však mířila jen do břevna branky Diega Lópeze. V pětapadesáté minutě vstřelil vítěznou branku žlutých ponorek z přímého kopu ze vzdálenosti sedmadvaceti metrů trefou do pravého dolního roku branky Stefana Sorrentina Nihat. Cennou výhru pojistili hosté v minutě třiaosmdesáté. Nihat přihrál střídajícímu Cazorlovi a ten vybídl ke skórování ideálně postaveného Guille Franca, který zblízka nezaváhal.

Deportivo La Coruña - Levante UD 1:0 (0:0)

Góly:

88´ [1 - 0] I. Riki

Deportivo si zisk tří bodů schovalo až na závěr duelu s Levante. První půle patřila domácím, hostující brankář Reina dokázal zlikvidovat příležitosti Lafity i Bodipa. Nakonec však gólman mužstva z Valencie nestačil dvě minuty před koncem normální hrací doby na střelu Rikiho zblízka po pasu Manuela Pabla. Sen La Coruñi o pohárové Evropě tak nadále žije.

Valencia CF - Real Zaragoza CF 1:0 (1:0)

Góly:

20´ [1 - 0] D. Silva

Vítězství domácím zajistil ve dvacáté minutě svou trefou David Silva. Ten si zpracoval razantní pas Barajy a na zadní tyči skóroval. Následné množství šancí na obou stranách zůstalo nevyužito. Pět minut před koncem byl vyloučen jediný střelec utkání po dvou žlutých kartách inkasovaných v rychlém sledu.

Real Mallorca - Osasuna Pamplona 2:1 (1:0)

Góly:

32´ [1 - 0] D. Güiza

72´ 1 - 1] J. Portillo

89´ [2 - 1] O. Trejo

Gól ze závěru utkání udržel Barralets v boji o účast v Poháru Intertoto. Po dvaatřiceti minutách zakončil nádherně přihrávku Aranga v Xerezu narozený střelec Daniel Güiza, který tak předběhl v boji o trofej Pichichi Luise Fabiana ze Sevilly. Osasuna však měla také množství příležitostí skórovat, ve dvaasedmdesáté minutě se jí to skutečně povedlo, na centr Juanfrana si naskočil Javier Portillo. Pak byl však střelec hostí vyloučen a to se jim krutě vymstilo. Zblízka totiž v závěru zápasu vybojoval tři body pro domácí svou trefou Óscar Trejo.

Real Murcia CF - Athletic Bilbao 1:2 (1:1)

Góly:

17´ [1 - 0] I. Alonso

31´ [1 - 1] F. Llorente

82´ [1 - 2] I. Gabilondo

Nešťastná Murcia podruhé za sebou vedla, přesto nakonec prohrála. Po krásné týmové akci poslal domácí do vedení v sedmnácté minutě Iván Alonso. Ještě do poločasu však srovnal hostující Fernando Llorente. Druhou půli přinejmenším svým zásahem ovládli hráči Bilbaa, kterému zajistil tříbodový zisk a posílení nadějí na účast v Poháru Intertoto ve dvaaosmdesáté minutě svou trefou Gabilondo.

Racing Santander - Sevilla FC 0:3 (0:1)

Góly:

29´ [0 - 1] F. Fazio

65´ [0 - 2] F. Fazio

89´ [0 - 3] Renato

Po čtvrthodině hry dostali domácí ideální příležitost na to, aby se ujali vedení. V šestnáctce zahrál rukou Ivica Dragutinovič a pískala se penalta. Tu však Duscher poslal jen do břevna. V devětadvacáté minutě se po rohovém kopu Daniela Alvese prosadil Fazio. Po několika dalších minutách pálil Tchité do tyče. Vedení hostí zvýraznil ve druhém poločase překvapivě opět Fazio, který znovu skóroval přesnou hlavičkou z prostoru šestnáctky. Deset minut před koncem uťal naděje domácích na zvrat svým vyloučením po druhé žluté kartě Ayoze Díaz. V samém závěru zápasu pojistil zisk tří bodů svým pokusem tečovaným od Moratóna hostující Renato.

Real Madrid CF - FC Barcelona 4:1 (2:0)

Góly:

13´ [1 - 0] Raúl

21´ [2 - 0] A. Robben

63´ [3 - 0] G. Higuaín

78´ [4 - 0] R. van Nistelrooy (z penalty)

87´ [4 - 1] T. Henry

Domácí se ujali vedení už ve třinácté minutě. Guti přihrál Raúlovi na hranici pokutového území a kapitán Realu se trefil ranou od levé tyče do branky. O osm minut později už to bylo 2:0. Guti zahrál přímý kop na hlavu Robbena, který nikým neobsazený skóroval hlavou na bližší tyč. V minutě šestadvacáté poslal svůj přímý kop Henry do pravé tyče. Ve třiašedesáté minutě se na pravé straně uvolnil Diarra, přihrál střídajícímu Higuaínovi a ten chladnokrevně přehodil Valdése. V minutě osmasedmdesáté zblokoval střelu střídajícího Robinha rukou Puyol a kopala se penalta. Tu proměnil střelou do pravého dolního roku branky rovněž střídající van Nistelrooy, který vstřelil svůj jubilejní padesátý gól v dresu bílého baletu. Tři minuty před koncem zkorigoval skóre na konečných 4:1 po uličce Messiho točenou střelou Henry. V nastaveném čase byl vyloučen hostující Xavi po dvou žlutých kartách.