Zpět na » Primera Division » Real slaví tři kola před koncem obhajobu ligového titulu!

Primera Division - Real slaví tři kola před koncem obhajobu ligového titulu!

Real slaví tři kola před koncem obhajobu ligového titulu! © -

0

04.05. - Review: Almería remizovala s Betisem 1:1, Bilbao podlehlo Mallorce 1:2, duel Levante s Espanyolem skončil remízou 1:1, Racing porazil Murcii 3:2, Sevilla si poradila s Valladolidem 2:0, stejným výsledkem skončil i souboj Villarrealu s Getafe. Utkání Barcelony s Valencií vyhráli domácí 6:0, kolo uzavřel zápas Osasuny s Realem, který skončil vítězstvím hostí 1:2

Almería - Real Betis 1:1 (0:1)

Góly:

44´ [0 - 1] D. Odonkor

48´ [1 - 1] R. Pulido

Minutu před koncem úvodního dějství poslal hosty do vedení překrásnou ranou Odonkor, který překonal bezmocného Diega Alvese. Úvod druhého poločasu patřil zase domácím. Pulido ukončil už v osmačtyřicáté minutě konečný stav zápasu gólem po centru Ortize.

Sestavy a statistiky

Athletic Bilbao - Real Mallorca 1:2 (1:1)

Góly:

3´ [0 - 1] D. Güiza

8´ [1 - 1] F. Llorente

71´ [1 - 2] D. Güiza

Hosté se ujali vedení už ve třetí minutě. Na parádní dlouhý míč Aranga si naběhl Güiza a levačkou skóroval. Během pěti minut však bylo vyrovnáno. Kombinaci del Horna s Gabilondem zakončil zblízka Llorente. Konečné slovo však měli v jednasedmdesáté minutě stejně hosté. Pohlednou akci Borjy s Ibagazou zakončil opět Güiza.

Levante - Espanyol Barcelona 1:1 (0:0)

Góly:

78´ [1 - 0] Juanma

90´ [1 - 1] L. García (z penalty)

Perequitos dominovali úvodu utkání. Dva góly vstřelil Jonathan, oba však nebyly pro ofsajd uznány. V devětapadesáté minutě byl vyloučen po dvou žlutých kartách stoper hostí Torrejón. To domácím jistě pomohlo, v osmasedmdesáté minutě se totiž ujali vedení, když Lafuenteho překonal nikým neobsazený Juanma. V samém závěru zápasu však v pokutovém území fauloval Álvaro a byl vyloučen. Následnou penaltu proměnil Luis García.

Racing Santander - Real Murcia 3:2 (1:2)

Góly:

13´ [0 - 1] D. Aquino

28´ [0 - 2] I. Alonso

36´ [1 - 2] D. de Coz (vlastní gól)

47´ [2 - 2] J. López

58´ [3 - 2] P. Munitis

Jako první se překvapivě trefili hosté. Ve třinácté minutě se po pasu Peñi prosadil mladíček Aquino. Murcia dokonce za dalších patnáct minut vedla už o dvě branky. Iván Alonso se zbavil Ayozeho a sám proti Toñovi nezaváhal. Deset minut před koncem úvodního dějství přidali hosté i třetí zásah, bohužel de Coz se trefil do vlastní branky. Hned po pauze domácí srovnali. V sedmačtyřicáté minutě krásně proměnil Duscherovu přihrávku Jorge López. Racing dovršil obdivuhodný obrat v minutě osmapadesáté. Po neuvěřitelném pasu Jorge Lópeze zajistil domácím zisk tří bodů Munitis. S promarněním dvougólového vedení se hosté nevyrovnali, utkání dohrávali v devíti po dvou žlutých kartách Mejíi a červené kartě Pignola po faulu na Smolareka.

Sevilla - Real Valladolid 2:0 (2:0)

Góly:

11´ [1 - 0] Renato

41´ [2 - 0] Renato

Už v jedenácté minutě zakončil mezihru Alvese a Capela fantastickou hlavičkou Renato. Čtyři minuty před koncem úvodního dějství stanovit konečný stav utkání na 2:0 opět Renato. Maresca ho uvolnil do situace jeden na jednoho a brazilský středopolař nezaváhal. Ve druhém poločase se hosté neúspěšně dožadovali penalty, na druhé straně nebyl uznán gól Luise Fabiana.

Villarreal - Getafe 2:0 (2:0)

Góly:

37´ [1 - 0] Nihat

44´ [2 - 0] Nihat

Domácí se ujali vedení v sedmatřicáté minutě. Rossi přihrál napříč pokutovým územím Nihatovi a turecký střelec měl už snadnou práci dopravit míč do branky. Minutu před koncem druhého poločasu už to bylo 2:0. Na perfektní uličku Pirése si naběhl opět Nihat a chladnokrevně Abbondanzieriho překonal. Ve druhé půli pálil střídající Tomasson po centru Capdevily do tyče.

Barcelona - Valencia 6:0 (3:0)

Góly:

5´ [1 - 0] L. Messi (z penalty)

8´ [2 - 0] Xavi

14´ [3 - 0] T. Henry

58´ [4 - 0] T. Henry

72´ [5 - 0] B. Krkič

79´ [6 - 0] B. Krkič

Domácí se poprvé prosadili už v páté minutě. Messiho fauloval v pokutovém území Alexis a pískala se penalta. Tu sám faulovaný proměnil. Jen o další tři minuty později už to bylo 2:0. Messi krásně přihrál Henrymu, ten ale míč nezpracoval, balón se však odrazil zpět k argentinskému útočníkovi, ten tedy nahrál Xavimu a záložník domácích nádherně a přesně z hranice pokutového území Hildebranda překonal. Netrvalo dlouho a Barcelona přidala další zásah. Ve čtrnácté minutě vyslal Eto´o dopředu podle všeho v ofsajdu stojícího Henryho, který si zpracoval míč a bezchybně zakončil. Druhý poločas se odvíjel taktéž pod taktovkou domácích. V osmapadesáté minutě už to bylo 4:0. Henry z levého křídla přejal přihrávku Messiho a překrásnou střelou na zadní tyč překonal brankáře Valencie. V minutě dvaasedmdesáté se trefil i střídající Bojan. Henry přihrál Decovi a ten vyslal dopředu nádhernou uličkou nabíhajícího mladého útočníka, který neměl se zakončením nejmenší problém. O dalších sedm minut později stanovil konečné skóre zápasu na 6:0 svým druhým zásahem Bojan po přihrávce střídajícího Gudjohnsena. V závěru utkání nebyla pro ofsajd uznána branka Angula.

Osasuna Pamplona - Real Madrid 1:2 (0:0)

Góly:

83´ [1 - 0] F. Puñal (z penalty)

87´ [1 - 1] A. Robben

89´ [1 - 2] G. Higuain

První skutečně důležitý moment pro vývoj zápasu se odehrál v samém úvodu druhého dějství, kdy Cannavaro zbytečně fauloval Plašila, vyinkasoval druhou žlutou kartu a musel předčasně do sprch. O dvě minuty později neuznal rozhodčí gól Osasuny, když se Casillas nedokázal dostat k míči, pro hru rukou jednoho z fotbalistů domácích. V šestapadesáté minutě trefil Sneijder svou střelou břevno. V minutě jednašedesáté se hosté neúspěšně dožadovali penalty poté, co míč spadl na ruku Javiera Flaña v pokutovém území. Ve třiaosmdesáté minutě zahrál v šestnáctce rukou Heinze a penalta se tentokrát pískala. Proměnil ji Puñal. O čtyři minuty později už bylo srovnáno. Přímý kop střídajícího Higuaína z pravé strany usměrnil hlavou mezi tři tyče Robben. O další dvě minuty později zařídil mladý Argentinec svým zásahem po přihrávce Sergia Ramose z pravé strany Realu zisk mistrovského titulu.