Zpět na » Primera Division » Hlasujte: Nejlepší hráč Villarrealu za sezónu 2007/2008

Primera Division - Hlasujte: Nejlepší hráč Villarrealu za sezónu 2007/2008

Hlasujte: Nejlepší hráč Villarrealu za sezónu 2007/2008 © -

0

Líbilo se

01.05. - FotbalPortal.cz Vám přináší možnost zvolit nejlepšího hráče sezóny aktuálně druhého celku tabulky Primera División Villarrealu. Do užšího výběru se dostala pětice fotbalistů obránce Capdevila, záložníci Senna a Cazorla a útočníci Rossi a Nihat.

Villarreal letos překonal všechna očekávání a nachází se na druhé příčce Primera División. Svěřenci Manuela Pellegriniho dokonce stále mají matematickou šanci vyhrát titul. I když se tak pravděpodobně nestane, nelze zpochybnit jejich veleúspěšnou sezónu.

Vybral jsem pětici hráčů seřazenou podle abecedy. Z ní jsem dále vybral nejlepší tři a z nich pak nejlepšího hráče sezóny 2007/2008.

Joan CAPDEVILA

Z La Coruñi přišel zadarmo, na El Madrigal je jedním z nejspolehlivějších hráčů zadní čtyřky. Je sice pravdou, že žluté ponorky obvykle inkasují více než jejich rivalové z horní poloviny tabulky, přesto je ale Capdevila velmi dobrým obráncem.

Důležitější však je, že španělský reprezentant umí výborně útočit, což se hodí obzvláště, když týmy na hřišti Villarrealu vší silou brání. Letos vstřelil už několik branek, mnoho z nich z přímých kopů. Na levé straně hřiště si rozumí s Pirésem.

Hlavně však vyřešil problémový post Villarrealu z loňské sezóny. Ani Arruabarrena a José Enriqué na El Madrigal nenadchli, přestože teď oba hrají v jiných mužstvech a relativně se jim daří. Třicetiletý Capdevila po sedmi letech v La Coruñi přijal výzvu díru na levém obránci zaplnit a lze od něj ještě čekat velké věci.

Santiago CAZORLA


Jasný důkaz toho, jak se může vyplatit opce na zpětnou koupi hráče. Takto Cazorla přestoupil do Recreativa, zde vydržel ale jen rok a Villarreal ho odkoupil zpět.

V dresu Decano totiž předváděl mladý ofenzivní záložník velké výkony, vstřelil pět ligových gólů a na své konto zaznamenal také bezpočet asistencí.

Třiadvacetiletý fotbalista může hrát na pravé straně zálohy, či přímo na pravém křídle, přitom se stahuje do středu pole a spolutvoří hru.

Někdejší reprezentant Španělska do jednadvaceti let zatím nebyl povolán do seniorského výběru, avšak ve Villarrealu už dostal takovou roli jako například stárnoucí opora Robért Pirés. Do formy se pomalu dostává také Matias Fernández, a tak budeme v nedaleké budoucnosti pravděpodobně svědky jedné z nejmladších a nejvíce vzrušujících křídelních dvojic La Ligy.

NIHAT Kahveci


Turecký střelec se letos v lize trefil patnáctkrát, v Pichichi zaujímá sedmou příčku. Žádné individuální ocenění asi nezíská, ale rozhodně ještě zvýší svou reputaci, které se mu dostalo během angažmá v Realu Sociedad.

Vysoce nepravděpodobné je, že by překonal svůj vlastní rekord třiadvaceti zásahů ze sezóny 2002/2003, v každém případě však prochází velmi povedeným obdobím kariéry, přihlédneme-li i k tomu, jak nesnadný byl úvod jeho působení na El Madrigal.

Nihat do Villarrealu přišel v létě před sezónou 2006/2007, zranil se a následná špatná forma znamenala, že si do svých statistik nepřipsal na konci sezóny byť jen jediný zásah.

Pochybovače umlčel až po odchodu Diega Forlána a naopak příchodu ofenzivního parťáka Giuseppe Rossiho.

Nihat má průměr jednoho gólu za dvě utkání, to není vůbec špatné. Přestože často neodehraje plných devadesát minut utkání, stal se klíčovou osobností jak pro klub, tak pro reprezentaci. Je schopen nabídnout rychlost, inteligenci a nadšení.

Giuseppe ROSSI

Druhý forvard Villarrealu dostal na El Madrigal obrovsky složitou úlohu zaplnit díru po odchodu Forlána, bez větších problémů se mu ji však podařilo splnit.

Pravdou je, že jeho sezóna byla poznamenána zraněním, po jehož zotavení se ještě nedokázal dostat do nejlepší formy, povedený úvod však rozhodně zapomenut nebude.

Přihlédneme-li i k tomu, že mu je pouze jednadvacet a už hrál a střílel góly v anglické Premier League, italské Serii A a také v La Lize, můžeme Rossiho jen obdivovat.

Tak jako tak, vedení z El Madrigal zaplatilo za Rossiho polovinu toho, co získalo za Forlána. Historie se tedy opakuje, uruguayský reprezentant totiž přestoupil z United v roce 2004. Zatímco však Forlán přišel dostat svou kariéru zpět na správnou cestu, Rossi je tady plný optimismu a mládí. Zdá se, že Ital nebude méně úspěšný než Uruguayec, přestože jsou oba svými charakteristikami úplně odlišní.

Marcos SENNA


Jen Capdevila nastoupil v La Lize letos k více zápasům než Senna a je jasné proč. Jistě, Villarreal má mnoho alternativ pro střed pole, například Caniho nebo i ještě před nedávnem Mavubu, ale žádný z nich nedosahuje kvalit Senny.

Jeden z dalších obrovsky vydařených přestupů Villarrealu hráčů z Jižní Ameriky, někdejší fotbalista Sao Caetana, se nejenže vypracoval na jednu z opor týmu, ale od roku 2006, kdy získal španělské občanství, také na reprezentanta Španělska.

Spekulace o přestupu do Manchesteru United jsou trochu přehnané, ale Senna má vše, čím by měl kvalitní středopolař disponovat. Nastupuje sice na pozici defenzivního štítu, ale odvádí velký kus práce v ofenzívě, při brejcích nebo při roztahování hry do stran. Nebojí se zaútočit ani se vrátit před stopery a tvrdě zakročit.

V krátkosti, je to vůdce, a nikoho nepřekvapuje, že je na El Madrigal asistentem kapitána. Pokud zůstane, kapitánskou pásku po o dva roky starším Josicovi téměř jistě převezme.

Můj hlas: Marcos Senna. Je pravdou, že jeho úžasný gól z víkendového duelu proti Betisu byl pouze krátkou ukázkou toho, čeho je schopen, ale u něj nejde o střílení branek. Někteří Sennu označují jako bojujícího středopolaře, avšak on nabízí kvalitní přihrávky, tvrdé střely a hlavně také obrovskou porci zkušeností. Téměř jistě pojede na EURO 2008 a Španělsko, přes obrovský talent hráčů záložní řady, bude z jeho přítomnosti profitovat.

Zbytek: V mém hodnoceni zaujal Nihat druhou příčku. Nejen pro zlepšené výkony, ale také kvůli toho, pod jakým je tlakem. Bronzovou medaili dávám Santi Cazorlovi, který se dokázal vrátit po hostování ve velkém stylu a ihned se vypracoval na jednoho z nejdůležitějších fotbalistů Villarrealu.

Potřeba zmínit také výkony Robérta Pirése a Diega Godína. Nelze však nezdůvodnit dva hlavní důvody úspěšné sezóny Villarrealu, ducha týmu a trenéra.

Je těžké v tomto případě ducha týmu definovat, často slýcháme o tom, že fotbalisté Villarrealu hrají příliš ležérně, bez zabijáckého instinktu, a proto nemohou vyhrát titul jako Sevilla minulé sezóny. Je to jiný týmový duch spíše označitelný jako přátelství. Hráči Villarrealu spolu dobře vycházejí na hřišti i mimo něj. Kromě aféry s Riquelmem je zbytek týmu vždy zajedno a kráčí společnými kroky vstříc úspěchům. (Porovnejte kontrast s donedávna izolovaným triem hráčů Valencie nebo Ronaldinha v Barceloně.)

Trenér Manuel Pellegrini přispěl k úspěchům rozhodující a skutečně obrovskou měrou. Odmyslíme-li si absenci zabijáckého instinktu, je třeba zmínit, že tým, jehož průměrná domácí návštěvnost činí 18000 diváků, pravděpodobně dovedl Chilan k automatické kvalifikaci do Ligy mistrů s minimálními problémy. Současná situace na El Madrigal je výborná a z velkého dílu za to vedení vděčí právě Pellegrinimu.

Takže hráčem sezóny je podle mě Senna.

Názor Pavla Storzera: Tentokrát začnu od konce. Je třeba zmínit výborné výkony brankáře Diega Lópeze, který se po přestupu z Realu Madrid aklimatizoval výtečně. I když často nenastupuje, kvalitně se prezentuje také hráč širšího kádru španělské reprezentace Ángel. Výborně na El Madrigal zapadl také Egüren, jenž si vybojoval základní sestavu, ve které se řadí do středu pole po boku Senny. Stále více prostoru dostává Matiás Fernandéz, až skončí Pirés, bude mu patřit stále místo v sestavě a naplno tak bude moct rozvíjet svůj obrovský potenciál. Zkušený Francouz podává také velmi dobré výkony, i když se na nich promítají nezastavitelné roky. Svými zkušenostmi je ale pro Villarreal přínosem. Docela nesouhlasím s tím, že by klub neměl zabijácký instinkt. Ten podle mě má v Guille Francovi, kterému žluté ponorky mohou letos být za množství klíčových zásahů jenom vděčné.

Tedy pět hráčů je daných. Kdybych měl vybrat tři, byli by to Capdevila, Nihat a Senna. Rossi a Cazorla jsou obrovsky talentovaní, avšak myslím si, že k úspěchu letos přispěla větší měrou tato tříčlenná osa týmu. Třetí příčku u mě obsadil Nihat. I když denně neplní novinové titulky, je to poctivý a kvalitní fotbalista, na kterého se může Pellegrini vždy spolehnout. Druhá příčka patří Capdevilovi. Dalšímu fotbalistovi se zabijáckým instinktem, který už množství zápasů dokázal rozhodnout právě svými zásahy. Navíc se vypracoval na nejlepšího španělského levého obránce. První příčku tímto logicky dávám Sennovi. Fantastický fotbalista, oddaný klubu, sice z pozice defenzivního štítu, ale přece nese velkou zodpovědnost na tvorbě hry. Asistuje, výborně přihrává, je u toho, když je potřeba tvrdě bránit.

Souhlasíte, nebo máte na věc jiný názor? Zapojte se do diskuze!

Kam dál?

Pavel Storzer / goal.com/FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

1.NIHAT
2.DIEGO LOPEZ
3.PIRES
4.SANTI

Cazorla zd

Nihat Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17
Senna

megapupek
owen10 - 10.05. Odpovědět

1. Nihat, 2,Senna, 3. Pires

owen10

nihat

messi 19

1,senna2,nihat3,capdevila Smajlík 5

Cassilas
Chooze - 02.05. Odpovědět

Chceš si přivydělat pomocí internetu? Není to žádný podvod, žádné nelegální věci, prostě jednoduchý přívydělek.Nejsou žádné poplatky, jenom výdělek klidně i 30 000Kč měsíčně. Neváhej a zaregistruj se na této adrese http://cz.iq-test.eu/?d=11857

Chooze
HeFy - 02.05. Odpovědět

what an idiot....

HeFy
zizou - 02.05. Odpovědět

1)Senna, 2)Nihat, 3) Capdevilla, 4) Cazorla, 5) pires

zizou
mekyy12 - 02.05. Odpovědět

Capdevilla a Senna ale kedže Senna vyhráva drtivo tak Capdevilla

mekyy12

asi Senna, ale výborný je aj Capdevilla, ja si však stále nemôžem zvyknúť na Villarreal bez Riquelmeho a Forlána- ich spolupráca bola vynikajúca a hlavne Riquelme- ten má obrovský talent od Boha

Riquelme
Losoun - 01.05. Odpovědět

http://www.spanelskyfotbal.cz/clank y/80-barcelona-chysta-cistku-odejit -by-mohlo-az-10-hracu neeeeeeeeee Smajlík 13

Losoun
tunak - 01.05. Odpovědět

Jóó, je čas přestat stavět galacticos 2 a začít s obměnou kádru. Dá se stavět na Messim, Iniestovi, klučících Bojanovi a Dos Santosovi, Xavim... ale nevyhazoval bych Deca, ten na Barcelonu ještě má.

tunak

este tam akorat chybi Eto'o kterej rek ze kdyz s Barcou tuhle sezonu nevyhraje zadnej pohar ze odejde vyhravat pohary s jinym tymem Smajlík 7

Stanley88
tunak - 02.05. Odpovědět

Tenhle postoj fotbalistů fakt zbožňuju.

tunak
Lucas - 02.05. Odpovědět

Nn to sice psal bulvár avšak Eto'o pak sám potrvdil že nic takovýho neřek Smajlík 7

Lucas

Pro mě jasně Senna ... A pak Nihat a Pires ...

Brain3223

u mě jednoznačně senna

Leo messy19
Daniel - 01.05. Odpovědět

zapomneli ste na Pirese Smajlík 15

Daniel
safatko - 01.05. Odpovědět

proc tam mate fotku jeste s Forlanem ?

safatko

a aj s Jose marim

Riquelme
tunak - 01.05. Odpovědět

Od tý doby asi Villareal nikdo nefotil.

tunak
Raúl - 01.05. Odpovědět

Joan Capdevila už v Deportivu kopal dobře! Smajlík 1

Raúl
Lucas - 01.05. Odpovědět

Tjn ...avšak ve Villarealu chytil druhej dech a válí ještě líp jak za mlada Smajlík 4

Lucas

a aj s Jose Marim

Riquelme

Nihat a pak asi senna

Giovani Dos Santos
Lucas - 01.05. Odpovědět

Jinak ještě jsem zapoměl skvěle hraje v Gonzalo Rodríguez Smajlík 4 ...to je výbornej stopér Smajlík 4

Lucas
tunak - 01.05. Odpovědět

Rodrígez, ne González... samozřejmě. Člověka někdy španělská jména pletou Smajlík 2 Jinak jsem už asi rok dost zvědavej na to, co bude předvádět Matigol Fernandez a kromě toho dost dobře vypadá Eguren.

tunak
Lucas - 01.05. Odpovědět

Pokud se nemýlím Fernandez prej měl nějakej problém a chtěl jít pryč asi do Udine nebo kam...jinak Eguren je pouze na host. někde ze Švédska a podává výborné výkony Smajlík 4

Lucas
tunak - 01.05. Odpovědět

Určitě Senna a Nihat. Capdevila je taky skvělý, Rossi měl dobrou sezónu. Ve Španělsku není klub, pro který by tihle čtyři nebyli dost dobří. Cazorla i Godín a González taky měli parádní sezónu.

tunak
Rc - 01.05. Odpovědět

Nihat

Rc
leo - 01.05. Odpovědět

nihat o tom nemusim premyslet Smajlík 6

leo
HeFy - 01.05. Odpovědět

Guiseppe !

HeFy
Lucas - 01.05. Odpovědět

Zajímavé ...tohle bude u všech týmu La Ligy? Smajlík 4 ...jinak Villareal podává výborné výkony a žádný hráč tam zas tolik nezáří hrajou jako tým ...kdybych měl však někoho zvolit byl by to Capdevila ten hraje opravdu skvěle ...dál pak 2.Senna,3.Nihat,4.Rossi a 5.Cazorla Smajlík 4

Lucas
Reklama
Témata článku
Anketa

Nejlepším hráčem sezóny 2007/2008 v dresu Villarrealu je

Nihat (121)

Nihat 21,3%

Rossi (76)

Rossi 13,4%

Senna (337)

Senna 59,2%

Cazorla (13)

Cazorla 2,3%

Capdevila (22)

Capdevila 3,9%
Celkový počet hlasů: 569
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články