Zpět na » Primera Division » Real zvítězil v Santanderu, Villarreal přeskočil Barcelonu, Bilbao rozdrtilo Valencii

Primera Division - Real zvítězil v Santanderu, Villarreal přeskočil Barcelonu, Bilbao rozdrtilo Valencii

Real zvítězil v Santanderu, Villarreal přeskočil Barcelonu, Bilbao rozdrtilo Valencii © marca.com - Racing - Real

0

20.04. - Review: Levante porazilo Getafe 3:1, Osasuna prohrála s Deportivem 0:1, Murcia byla poražena Mallorcou 1:4, Villarreal vyhrál nad Valladolidem 2:0, Racing podlehl Realu 0:2, kolo uzavřel souboj Bilbaa s Valencií, který skončil vítězstvím domácích 5:1

Levante - Getafe 3:1 (2:0)

Góly:

41´ [1 - 0] Juanma

44´ [2 - 0] M. Berson

53´ [3 - 0] P. Léon

59´ [3 - 1] de la Red (z penalty)

Pět minut před závěrem prvního poločasu se prosadil Juanma po nádherné individuální akci, když předtím přešel přes dva protihráče a propálil Pata. O tři minuty později zvýšil na 2:0 Berson, když ho po přímém kopu nikdo na hranici pokutového území nehlídal. Třetí gól Levante přidal po několika minutách druhého dějství Pedro Léon. Ten se dokázal zbavit Belenguera a jeho pokus se odrazil za záda brankáře Getafe od břevna. O pět minut později stanovil konečný stav zápasu na 3:1 Rubén de la Red z pokutového kopu, který byl odpískán po faulu na Braulia.

Sestavy a statistiky

Osasuna Pamplona - Deportivo La Coruña 0:1 (0:0)

Góly:

64´ [0 - 1] Sergio (z penalty)

Utkání rozhodl pokutový kop. Ten byl odpískán ve čtyřiašedesáté minutě po přestupku Cruchagy. K exekuci se postavil Sergio González a Ricarda v brance Osasuny nekompromisně propálil.

Villarreal - Real Valladolid 2:0 (1:0)

Góly:

16´ [1 - 0] Nihat

46´ [2 - 0] S. Cazorla

Vedení se ujal absolutně proti vývoji hry Villarreal. Po patnácti minutách si na uličku Santi Cazorly naběhl Nihat, zbavil se Alexise a poté prostřelil Sergia Asenja. Pojistku přidaly žluté ponorky v úvodu druhého dějství, Nihat se prohnal po levém křídle, odcentroval na Cazorlu a ten do prázdné branky vedení zvýšil.

Real Murcia - Real Mallorca 1:4 (0:2)

Góly:

8´ [0 - 1] D. Güiza

18´ [0 - 2] J. Arango

46´ [0 - 3] D. Güiza

86´ [0 - 4] D. Güiza

89´ [1 - 4] F. Baiano

Po osmi minutách vstřelil úvodní branku zápasu Dani Güiza. Ten se prosadil zblízka po akci Weba. O deset minut později už to bylo 0:2. Güiza krásně odcentroval na Juana Aranga a ten zvýšil. Hned po pauze přidal svůj druhý zásah Güiza, když ho po centru Weba zleva nikdo neobsadil. Hattricku dosáhl střelec Mallorcy čtyři minuty před koncem. Sám před brankářem překonal Cariniho překrásným lobem. Čestný zásah si domácí připsali o další dvě minuty později skrze Baiana.

Racing Santander - Real Madrid 0:2 (0:1)

Góly:

14´ [0 - 1] Raúl

90´ [0 - 2] G. Higuaín

První zásah patřil Realu. Skvělý diagonální centr Sneijdera našel Robinha, ten z levé strany poslal přízemní pas do pokutového území a Raúl míč jen lehce tečoval za záda Toña. Zisk tří bodů hosté pojistili v samém závěru. Do akce se zapojili všichni tři střídající hráči. Balboa si narazil s Baptistou, přihrál pod sebe Higuaínovi a ten po zemi překonal brankáře Racingu podruhé.

Athletic Bilbao - Valencia 5:1 (1:0)

Góly:

19´ [1 - 0] J. Martinez

50´ [2 - 0] F. Llorente

66´ [3 - 0] F. Llorente

74´ [3 - 1] D. Villa

85´ [4 - 1] A. Iraola

90´ [5 - 1] A. Aduriz

Athletic se ujal vedení už v 19. minutě, Llorente přihrál z pokutovém území Javi Martínezovi na hranici šestnáctky a jeho rána se odrazila od Carlose Marcheny za záda Juana Luise Mory. Čtyři minuty po pauze vstřelili domácí druhý gól, několik rychlých pasů na pravém křídle zakončil centrem Etxeberría a Llorente lýtkem usměrnil míč k bližší tyči. V šestašedesáté minutě se střed obrany Valencie otevřel znovu, Llorente si to namířil středem, pokusil se přehodit vybíhajícího Moru, gólman dokázal zasáhnout, ale míč spadl na zem a odtud ho Llorente už dopravil do branky. Hosté snížili brankou Villy, jehož pokus z třiadvaceti metrů byl tečován Amorebietou. Pět minut před koncem přidal čtvrtý zásah Bilbaa po perfektním pasu Etxeberrii zblízka Iraola. Závěrečný gól utkání vstřelil v nastavení střídající Aritz Aduriz hlavičkou do rohu ke vzdálenější tyči branky.