Zpět na » Primera Division » Sevilla ostudně prohrála, Barcelona a Atlético selhaly, Zaragoza konečně zabrala

Primera Division - Sevilla ostudně prohrála, Barcelona a Atlético selhaly, Zaragoza konečně zabrala

Sevilla ostudně prohrála, Barcelona a Atlético selhaly, Zaragoza konečně zabrala © -

0

20.04. - Review: Atlético prohrálo doma s Betisem 1:3, Zaragoza porazila Recreativo 3:0, Barcelona remizovala s Espanyolem 0:0, duel Sevilly s Almerií skončil výhrou hostí 1:4

Atlético Madrid - Real Betis 1:3 (1:1)

Góly:

15´ [0 - 1] J. Juande

26´ [1 - 1] S. Agüero

49´ [1 - 2] F. Xisco

66´ [1 - 3] J. Capi

První příležitost utkání patřila v desáté minutě hostům. José Mari poslal do pokutového území Davida Odonkora po rychlém brejku, pravé křídlo Betisu však pálilo mimo. Těsně vedle skončila hlavička Xisca po rohovém kopu Capiho. O tři minuty později už se svěřenci Paca Chaparra dostal zaslouženě do vedení. Přízemní ránu José Mariho vyrazil Leo Franco jen k Juandemu a mladík neměl zblízka z dorážky problém skórovat. Ve dvacáté minutě po rohu Simaa těsně minul hlavičkou Santana. O dalších pět minut později už Los Colchoneros srovnali. Maxi vyslal dopředu Sergio Agüera a ten zvolil nejlepší možnou variantu, protože před ním stáli tři obránci, tedy vystřelil a jeho rána z hranice pokutového území zapadla do levého horního rohu Castovy svatyně. Po jednatřiceti minutách mohl dát svěřencům Javiera Aguirreho vedení Diego Forlán po pasu Maxiho zleva, brankář Betisu však včas zareagoval. Úvod druhého dějství patřil opět hostům. Čtyři minuty po pauze těsně před šestnáctkou fauloval Pablo José Mariho a Xisco z následného přímého kopu krásně překonal špatně postaveného Franca. O deset minut později mohlo být srovnáno. Agüero vybídl Santanu a Brazilcova střela z první skončila vedle. V dvaašedesáté minutě se do obrovské šance dostal po pasu Forlána střídající José Antonio Reyes, před brankou však se svou střelou úplně selhal. V pětašedesáté minutě už to bylo 1:3. Melli vybojoval na své vlastní půlce míč, prohnal se kolem dvou protihráčů a poslal dopředu uličku na Capiho, ten po zemi chladnokrevně Franca překonal. V osmašedesáté minutě střílel z hranice pokutového území těsně kolem pravé tyče Forlán, o tři minuty později musel Casto zasahovat při dalekonosném pokusu Raúla Garcíi. Pět minut před koncem vyslal uličkou Luís García dopředu Forlána, ten však se svou šancí nenaložil dobře. O chvíli později vybídl někdejší záložník Liverpoolu dokonce dvakrát ke skórování Agüera, El Kun ale nedokázal svou příležitost zužitkovat.

Sestavy a statistiky

Real Zaragoza - Recreativo Huelva 3:0 (2:0)

Góly:

3´ [1 - 0] S. Garcia

21´ [2 - 0] R. Oliveira

78´ [3 - 0] R. Oliveira

Svěřenci Manola Villanovy se tlačili do ofenzívy od úvodního hvizdu rozhodčího. Už ve druhé minutě se dostali do vedení. Na centr Ricarda Oliveiry si naskočil Sergio García a zblízka překonal Stefana Sorrentina. Domácí pokračovali v nátlaku, své šance poté neproměnili Sergio Fernández ani Oliveira, problémy dělal hostům zejména navrátilec Aimar. Slušnou příležitost měli i hráči Recreativa, Florent Sinama-Pongolle se svým pokusem ale neuspěl. Naopak, udeřilo opět na druhé straně. Oliveira se zbavil svého strážce Iaga Bouzóna a chladnokrevně poslal míč do dolního rohu branky. Následovaly příležitosti Rubén a Sinamy-Pongolleho, ani jedna z nich však gólem neskončila. Třetí zásah mohli přidat opět hráči Zaragozy, po krásné akci Aimara neproměnil svou šanci sám před brankářem Oliveira. Příšerný první poločas ze strany Huelvy dokonal Marco Rubén, který si během několika vteřin vykoledoval dvě žluté karty a musel předčasně do sprch. Ve druhé půli se pokusili hosté s výsledkem něco udělat, nebezpečně střílel Carlos Martins. V další příležitosti neuspěl sám před brankářem Oliveira. O tři minuty později už svou chybu ale střelec domácích napravil, když usměrnil hlavičkou mezi tři tyče centr zprava. V poslední desetiminutovce byli po dvou žlutých kartách vyloučeni dva fotbalisté Zaragozy mladý záložník Pascual a zkušený stoper Ayala.

Barcelona - Espanyol Barcelona 0:0 (0:0)

První šance zápasu patřila hostům, Luis García poslal svůj dalekonosný pokus těsně mimo. Na druhé straně pálil nebezpečně Xavi. Slibnou ránu Sylvinha zastavil po dvaceti minutách brankář hostí. Poslat Blaugranas do vedení mohl v situaci sám na Kameniho Gudjohnsen, neuspěl však, Giovani v nadějné situaci uklouzl a hlavička Xaviho si po centru Zambrotty prostor mezi třemi tyčemi také nenašla. Do druhé půle poslali domácí Messiho s Iniestou. Uzdravenému Argentinci patřila hned první šance druhého poločasu. Ani příležitost Xaviho poté brankou neskončila. Dobrý zákrok Kameniho si vynutil Eto´o, kamerunský střelec pak absolutně selhal ve velké šanci na zadní tyči. Hosté na hřiště poslali Rieru s Ewerthonem. Do hry se místo Puyola poté dostal i Márquez. Duo krásných meziher Eto´o s Bojanem skončilo dobrými zákroky hostí. Na obou stranách byla vidět nervozita, domácí se báli, že neskórují, hosté, že inkasují. Výsledkem toho bylo obrovské množství žlutých karet. Hlavička Eto´o v poslední velké šanci brankou neskončila.

Sevilla - Almería 1:4 (0:1)

Góly:

24´ [0 - 1] D. Alves (vlastní gól)

47´ [0 - 2] A. Negredo

62´ [0 - 3] J. Ortiz

66´ [0 - 4] A. Negredo

73´ [1 - 4] F. Kanouté

Už ve třetí minutě hlavičkoval po centru Diega Capela zleva těsně mimo Luis Fabiano. V minutě páté centroval znovu Capel a hlavička Seydou Keity mířila do tyče. O chvíli později přihrával opět levý křídelní záložník Sevilly, volej Luise Fabiana skončil nad břevnem. O tři minuty poté nastřelili tyč i hráči Almeríe, když po rohovém kopu střílel Fernando Soriano. Mohlo udeřit i na druhé straně, z osmi metrů hlavičkoval po centru Luise Fabiana Kanouté přímo do náruče brankáře Diega Alvese. Ani druhý pokus někdejšího útočníka Tottenhamu Hotspur nebyl přesný. Trio příležitostí završil Kanouté po přímém kopu Alvese hlavičkou do levé tyče. Ve dvacáté minutě pálil Capel jen těsně mimo. Jako první paradoxně udeřila Almería. Tedy vlastně Sevilla. Katastrofální vlastní gól vstřelil Daniel Alves. Ten hlavičkoval mezi tři tyče centr Soriana. 0:2 to mohlo být o chvíli později, Álvaro Negredo ani Mané na Andrése Palopa ale nevyzráli. V osmadvacáté minutě se domácí dožadovali neúspěšně odpískání pokutového kopu poté, co se podle jejich názoru dotkl Bruno míče rukou. O několik chvil později se penalta skutečně pískala, ale na druhé straně. Negreda stáhl obránce Sevilly David Prieto. Sám faulovaný se postavil k exekuci pokutového kopu, ale stejně jako v minulém týdnu neproměnil, když míč napálil do pravé tyče. V jednačtyřicáté minutě nebyl hostům uznán gól po až příliš rychle rozehraném přímém kopu, který zakončil do pravého horního rohu branky Palopa Ortíz. O poločase nahradil defenzivně zaměřeného Christiana Poulsena Renato. K úspěchu to však nevedlo. Almería zvýšila své vedení na 0:2. Soriano vystřelil z dálky, Palop jen tak tak vyrazil a dobíhající Negredo míč dorazil mezi tři tyče. V osmapadesáté minutě hlavičkoval po centru Daniela Alvese Luis Fabiano nepřesně. Na druhé straně minul branku jen o centrimetry Corona po přízemním centru z pravé strany. V šedesáté druhé minutě už to bylo 0:3. Negredo poslal uličkou za obranu soupeře Ortíze a ten bez problémů skóroval. V minutě čtyřiašedesáté pálil střídající Koné do brankové konstrukce po centru Capela. O několik chvil později dostal červenou kartu domácí Adriano. Jeho vyloučení potrestali hosté nejlepším možným způsobem. Ortízův halfvolej zprava sklepl vnějším nártem levačky za záda Palopa Negredo. Skvělou příležitost snížit dostala Sevilla po faulu na Daniela Alvese. Pokutový kop Kanoutého ale chytil Diego Alves v brance Almeríe. Nakonec si však domácí čestný úspěch připsali. Po akci Navase skóroval z halfvoleje neúspěšný exekutor Kanouté. V závěru utkání pálil nebezpečně, avšak nad Daniel Alves, Kanouté pak trefil tyč a v poslední šanci utkání Uche po pasu Negreda přestřelil.