Zpět na » Primera Division » Real, Depor i Sevilla vítězně, selhání Espanyolu a Betisu

Primera Division - Real, Depor i Sevilla vítězně, selhání Espanyolu a Betisu

Real, Depor i Sevilla vítězně, selhání Espanyolu a Betisu © -

0

13.04. - Review: Deportivo porazilo Bilbao 3:0, Espanyol podlehl Osasuně 0:1, Getafe remizovalo se Zaragozou 0:0, Mallorca prohrála se Sevillou 2:3, Betis podlehl Levante 0:1, Valladolid remizoval s Atleticem 1:1, Real porazil Murcii 1:0, duel Almeríe s Villarrealem skončil výhrou domácích 1:0

Deportivo La Coruña - Athletic Bilbao 3:0 (1:0)

Góly:

31´ [1 - 0] F. Coloccini

64´ [2 - 0] Sergio (z penalty)

79´ [3 - 0] L. Filipe

Depor udělalo další obrovský krok k záchraně, když nemělo problém s bezradným Athleticem. Po pomalém začátku přišla v pětadvacáté minutě velká, avšak neproměněná šance Xisca. Ve druhé příležitosti už domácí nezaváhali. Po akci Sergia s Pablem Amem otevřel skóre hlavičkou Coloccini. Athletic byl často na míči, měl však obrovské problémy s přechodem prakticky neprostupné defenzívy La Coruñi. I díky tomu se po hodině hry prosadili opět domácí. Po faulu Amorebiety na Rikiho proměnil pokutový kop Sergio. Dvanáct minutě před koncem po skvělé uličce Rikiho přidal třetí zásah svého týmu razantní střelou Felipe Luis.

Sestavy a statistiky z utkání jsou k dispozici ZDE

Espanyol Barcelona - Osasuna Pamplona 0:1 (0:1)

Góly:

31´ [0 - 1] M. Astudillo

Osasuně se už po dvou minutách hry podařilo trefit tyč, Pamploňanům patřil úvod zápasu. Trpělivá hra Espanyolu přinesla první příležitost po patnácti minutách, Valdova střela gól neznamenala, další dvě dobré šance poté spálil Raúl Tamudo. Tým z Barcelony byl potrestán po půlhodině hry. Po přímém kopu Puñala dopravil míč do prázdné branky po příšerné chybě Kameniho Astudillo. Množství šancí v úvodu druhého dějství spálili Kike a Juanfran, domácí se následně neúspěšně dožadovali odpískání pokutového kopu když byl v šestnáctce faulován Jarque. Po většinu utkání hosté dominovali a vítězství si zasloužili.

Getafe - Real Zaragoza 0:0 (0:0)

Getafe, stále smutné po nešťastném vyřazení z Poháru UEFA, nedokázalo porazit Zaragozu, která odehrála posledních dvacet minut v deseti. Domácím patřil první poločas, ale hostující hráči, například Zapater, bránili velmi dobře. Mohli se dostat i do vedení, kdyby hned v úvodu druhého dějství proměnil svou šanci Diego Milito. Na druhé straně nedokázal zblízka ve velké příležitosti přesně zakončit ani de la Red. Dvacet minut před koncem byl po druhé žluté kartě vyloučen Matuzalém, ani to však domácím nepomohlo zvrátit zápas na svou stranu.

Real Mallorca - Sevilla 2:3 (0:1)

Góly:

43´ [0 - 1] Renato

47´ [1 - 1] D. Güiza

68´ [1 - 2] F. Kanouté

76´ [1 - 3] D. Alves

89´ [2 - 3] P. Webó

Sevilla dokázala přežít konec zápasu a na San Moix ve vzrušujícím duelu zvítězit. Domácí byli v prvním poločase lepší, přesto po příšerné chybě Moyi poslal do vedení hosty Renato. Hned po pauze využil na druhé straně zaváhání Fazia Güiza a srovnal. O dvacet minut později po rohu Daniela Alvese kvalitně hlavičkou zakončil Kanouté a Sevilla opět vedla. Co víc, senzačně z dálky se poté trefil Daniel Alves. Minutu před koncem snížil na konečných 2:3 po přímém kopu Aranga Webó.

Real Betis - Levante 0:1 (0:0)

Góly:

53´ [0 - 1] P. León

Levante si zajistilo šokující výhru před vysoce nespokojenými diváky v Seville. Po deseti minutách hlavičkoval domácí Xisco do tyče, hosté se však rychle dostali do hry, hlavně díky aktivitě Pedra Leóna. Poslední příležitost prvního poločasu měl za Betis Odonkor, neuspěl však a hned po pauze zajistil po dobré spolupráci Javi Fuega a Geija tři body hostujícímu týmu z Valencie Pedro León. Betis měl problémy s tvorbou šancí, Granotas si už vítězství pohlídali. Přesto lze říct, že je to pro ně příliš pozdě.

Real Valladolid - Atlético Madrid 1:1 (0:0)

Góly:

70´ [0 - 1] M. Rodríguez

90´ [1 - 1] B. Ogbeche

Atlético Madrid promarnilo dobrou šanci upevnit si dobrou příčku, když Valladolid využil jeho nedbalosti a urval bod. V prvním poločase byli lepší Pucela, šance ohrozit Franca však ne a ne přijít. Druhá půle zase patřila po většinu hracího času hostům. Rychlý protiútok vedl Forlán, přihrál Maxi Rodríguezovi a ten poslal Atlético do vedení. V samém závěru utkání však zblízka volejem vyrovnal nikým neobsazený Ogbeche.

Real Madrid - Real Murcia 1:0 (0:0)

Góly:

59´ [1 - 0] W. Sneijder

Real po většinu utkání hrající v deseti si poradil nejtěsnějším rozdílem s Murcií. První šance patřila hostům, po přímém kopu Lucase hlavičkoval nepřesně Arzo. Příležitost skórovat měli i domácí, Sneijder přihrál Raúlovi a ten netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Druhá šance znamenala nedobrou střelu Sneijdera. V devatenácté minutě musel předčasně do sprch Miguel Torres, který dostal červenou kartu po ostrém faulu na Dani Aquina. Další příležitost patřila domácím, po nádherné uličce Gutiho si vynutil dobrý zákrok Cariniho Robinho střelou z hranice pokutového území. Na druhé straně měli možnost rychlého protiútoku tří proti dvěma hosté, krásnou spolupráci Aquina s Goitomem ale přerušil brilantním zákrokem vracející se Sneijder. Svou šanci v úvodu druhé půle po pasu aktivního Sneijdera neproměnil ani Robben. Sneijder pak vytvořil velkou příležitost dalším krásným centrem pro Robinha, u míče však byl první Carini. Na uličku si poté naběhl Raúl, oběhl brankáře, ale na poslední chvíli jeho pokus eliminoval Pignol. V další šanci už bílý balet nezaváhal. Po dlouhém autu hlavičkoval Pignol přesně k nabíhajícímu Sneijderovi a ten překrásnou točenou střelou zajistil domácím tři body, jak se později ukázalo. V nadějné pozici se octl následně Robben, po rychlém protiútoku však místo přihrávky na lépe postaveného Drentheho zvolil nepřesnou střelu. Na dobře provedený centr Gutiho poté nedokázali doskočit Heinze ani Robben. Poslední šance patřila Drenthemu, jehož pokus byl zablokován po tentokrát nesobeckém pasu a dobré akci Robbena.

Almería - Villarreal 1:0 (0:0)

Góly:

84´ [1 - 0] S. Acasiete

Už od sedmnácté minuty museli hrát hosté v deseti. Zpětný pas nedokázal zpracovat brankář Diego López, o míč ho obral Albert Crusat a gólman Villarrealu ho zatáhl za dres. Pískala se penalta a López musel předčasně do sprch. Pokutový kop však neproměnil Álvaro Negredo, střílel nad břevno. Ze hřiště odešel Guiseppe Rossi, toho nahradil debutant mezi tyčemi žlutých ponorek Juan Carlos. Ještě do poločasu neproměnili své příležitosti Crusat a Mané. Negredo chtěl odčinit své zaváhání, když hlavičkoval na zadní roh branky soupeře, Carlos však dobře zasáhl. Šest minut před koncem ligový nováček rozhodl o zisku tří bodů díky chybě brankáře hostí. Ten vyrazil Paunovičovu rybičku jen před Acasieteho, který neměl problém trefit prostor mezi třemi tyčemi.