Zpět na » Primera Division » Recreativo remizovalo s Barcelonou, Racing si veze tři body z Mestally

Primera Division - Recreativo remizovalo s Barcelonou, Racing si veze tři body z Mestally

Recreativo remizovalo s Barcelonou, Racing si veze tři body z Mestally © fifa.com - Murcia - Barcelona

0

13.04. - Review: Valencia prohrála doma s Racingem Santander 1:2. Hosty poslal do vedení v 60. minutě Colsa, o čtyři minuty později srovnal Villa, konečné slovo měl však v minutě jednaosmdesáté Tchité. Druhé sobotní utkání mezi Recreativem a Barcelonou skončilo remízou 2:2. Autory obou branek za domácí byl Rubén, za hosty Eto´o

Valencia - Racing Santander 1:2 (0:0)

Góly:

60´ [0 - 1] G. Colsa

64´ [1 - 1] D. Villa (z penalty)

81´ [1 - 2] M. Tchité

Racing byl v úvodu nebezpečnější, to však jen díky chybám domácí defenzívy. Po dvaadvaceti minutách přihrál perfektně Ayoze Díaz na Tchitého, v Burundi narozený útočník ale pálil jen do tyče Hildebrandovy brány. Jen o několik chvil později střílel opět nebezpečně forvard Racingu. Po pauze byla Valencia živější, v útočných třetinách obou soupeřů však k větší četnosti akcí nedocházelo. Po hodině hry si naskočil na centr Oscara Serrana Colsa, jeho razantní hlavičku Hildebrand vyrazil, ale jen ke středopolaři hostí a ten se z dorážky nemýlil. Hned po inkasované brance poslal Ronald Koeman na hřiště Villu, ten o tři minuty později srovnal, když po faulu Alda Duschera na Fernanda Morientese proměnil pokutový kop. Hosté se poté dožadovali penalty také, když Emiliano Moretti stáhl Álvareze, rozhodčí se však domníval, že k faulu došlo ještě před šestnáctkou a odpískal pouze přímý kop. Valencia se snažila zvrátit vedení na svou stranu, Morientes po dvou excelentních centrech Joaquína poprvé hlavičkoval do břevna, pak tečí balón namířil do tyče. Na druhé straně se však uvolnil z pravého křídla Álvarez, přihrál Tchitému a ten v situaci zavánějící ofsajdem na zadní tyči zajistil hostům cenné vítězství.

Sestavy a statistiky k zápasu jsou k dispozici ZDE

Recreativo Huelva - Barcelona 2:2 (1:1)

Góly:

2´ [0 - 1] S. Eto´o

41´ [1 - 1] M. Rubén

46´ [1 - 2] S. Eto´o

71´ [2 - 2] M. Rubén

Zápas sotva začal a Barcelona už vedla. Giovani dos Santos odcentroval zprava a Eto´o svou hlavičku umístil perfektně za záda Stefana Sorrentina. Po pěti minutách se málem domácí radovali z vyrovnání, přízemní centr Aitora Tornavacy nedokázal tečovat Florent Sinama-Pongolle. Po skvělé akci Gudjohnsena do stoprocentní příležitosti přihrával Xavi, obránci Recreativa však stihli zasáhnout. Svou šanci z pokutového území poslal Marco Rubén nad. Pět minut před koncem poločasu si Sinama-Pongolle naběhl na excelentní uličku Jésuse Vázqueze, Valdés však ve spolupráci s obránci celou situaci vyřešil. O několik chvil později už Huelva srovnala. Centr Sinamy-Pongolleho hlavičkoval Rubén a podle názoru rozhodčího míč chytl brankář Barcelony až za čárou. Pravdu však sudí neměl. Ještě v nastavení úvodního dějství vybídl Eto´o ke skórování Giovaniho, toho však vychytal zblízka Sorrentino. Začátek druhého poločasu patřil hostům. Eto´o si zpracoval míč na hrudi a nechytatelnou ranou překonal gólmana domácích z hranice pokutového území několik desítek vteřin po pauze. Rubén pak chytře ve své šanci prodloužil na lépe postaveného Sinamu-Pongolleho, Valdés ale dobře zasáhl. Na hřišti se pak po zranění objevil Lionel Messi a ihned to bylo vidět. Přesto Recreativo srovnalo. Camuñas odcentroval z levé strany hloubi pole na zadní tyč a tam byl Rubén, který se prosadil hlavičkou na opačnou stranu. Následné šance Messiho vychytal Sorrentino, ani Eto´o ho ve své příležitosti nedokázal překonat. Poslední příležitost vyslal na branku domácích Gianluca Zambrotta, neprosadil se však.