Zpět na » Primera Division » Devítigólový thriller Atletica s Almerií, výhra Sevilly, domácí remíza Barcelony, celá řada překvapení

Primera Division - Devítigólový thriller Atletica s Almerií, výhra Sevilly, domácí remíza Barcelony, celá řada překvapení

Devítigólový thriller Atletica s Almerií, výhra Sevilly, domácí remíza Barcelony, celá řada překvapení © -

0

06.04. - Review: Bilbao porazilo Espanyol 1:0, Atletico vyhrálo nad Almerií 6:3, Racing podlehl Deportivu 1:3, Zaragoza prohrála s Betisem 0:3, Levante podlehlo Valladolidu 0:3, Murcia porazila Valencii 1:0, Sevilla hrála s Villarrealem 2:0, Barcelona s Getafe uhrála bezbrankovou remízu 0:0

Athletic Bilbao - Espanyol Barcelona 1:0 (1:0)

Góly:

15´ [1 - 0] J. Garmendia

Horor Espanyolu pokračoval v duelu s Athleticem, který si brankou z první půle zajistil nejenom zisk tří bodů, ale také záchranu v první lize. Po čtrnácti minutách vstřelil jediný gól zápasu Joseba Garmendia, když hlavou usměrnil mezi tři tyče centr Llorenteho. Po pauze byli svěřenci Ernesta Valverdeho aktivnější. Byli dokonce velmi blízko k vyrovnání, Susaeta totiž v pokutovém území fauloval Tamuda a pískala se penalta. Tu však paradoxně neproměnil kapitán hostí, když mířil nad břevno.

marca.com

Podrobnosti

Atletico Madrid - Almería 6:3 (4:3)

Góly:

3´ [1 - 0] A. López

6´ [2 - 0] D. Forlán (z penalty)

11´ [2 - 1] F. Melo

18´ [2 - 2] J. Ortiz

34´ [3 - 2] S. Simao

37´ [3 - 3] A. Negredo

45´ [4 - 3] S. Simao

54´ [5 - 3] S. Agüero

71´ [6 - 3]S. Agüero

Neuvěřitelný zápas byl k vidění na Vicente Calderón, kde Almería prohrávala o dva góly a v deseti mužích se jí povedlo srovnat, nakonec však v devíti domácím podlehla. Atleticu patřil úvod utkání, prosadilo se skrze dělovku Antonia Lópeze, která z hranice pokutového území zapadla za záda Diega Alvese. Následovala penalta a červená karta po faulu Pulida na Agüera, úspěšným exekutorem byl Forlán. Almería i v deseti bojovala, po centru Bruna snížil svým razantním pokusem Felipe Melo, z dálky poté srovnal překrásnou ranou Juanma Ortíz. O chvíli později se málem radovali hosté i potřetí, bylo to však Atletico, které opět slavilo vedení. Z dálky překonal Diega Alvese Simao. Příšerná obranná činnost domácích dovolila Almerii znovu srovnat, to skóroval hned po rohu Negredo. Pak však přišla pro hosty osudová rána, po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch Juanito, svěřenci Unaie Emeryho mohli v devíti bojovat jen stěží. Netrvalo dlouho a vedení patřilo opět domácím, to když vstřelil svůj druhý gól po uličce Raúla Garcíi Simao. Druhý poločas patřil podle předpokladům Atleticu, to přidalo ještě další dvě branky. Autory obou byl Agüero, ten se prosadil poprvé po rohovém kopu Simaa, podruhé po skvělé akci s Forlánem.

marca.com

Podrobnosti

Racing Santander - Deportivo La Coruña 1:3 (1:3)

Góly:

3´ [0 - 1] F. Xisco

25´ [0 - 2] F. Coloccini

37´ [1 - 2] J. López

43´ [1 - 3] F. Xisco

Racing ztratil obdivuhodný domácí rekord v derby proti statečnému Deportivu. Skóre otevřel už po dvou minutách v poslední době výborně hrající Xisco, když vystřelil z dálky a míč byl tečován mezi tři tyče Oriolem. Tlak hostí pokračoval, dvoubrankové vedení si svěřenci Miguela Ángela Lotiny zajistili, když se na zadní tyči prosadil Coloccini. Z přímého kopu poté snížil Jorge López, poslední slovo však mělo stejně Deportivo. Tři minuty před pauzou si na centr Lafity naskočil Xisco a dokázal z úhlu přesně zakončit. Druhá půle patřila domácím, ke změně skóre však už nedošlo.

marca.com

Podrobnosti

Real Zaragoza - Real Betis 0:3 (0:2)

Góly:

9´ [0 - 1] M. González

16´ [0 - 2] M. González

63´ [0 - 3] M. Pavone

Zaragoza zůstává v sestupové zóně, na záchranu ji chybí pět bodů. Na La Romareda tentokrát prohrála s Betisem 0:3, hosté si výhrou zajistili záchranu. Během patnácti minut to bylo už 0:2, obě branky vstřelil Mark González. Při prvním gólu si naběhl na centr Edu a přeskočil Dioga, pak se brilantně vyhnul Ayalovi a v situaci jeden na jednoho překonal Césara. Maños rozhodně neměli méně šancí než hosté, brankář Betisu Casto však svůj tým podržel. Debakl dokonal ve druhém poločase Pavone, který si naskočil na centr Edu a prostřelil bezmocného Césara.

marca.com

Podrobnosti

Levante - Real Valladolid 0:3 (0:1)

Góly:

24´ [0 - 1] J. Llorente

59´ [0 - 2] M. Víctor

88´ [0 - 3] Borja

Valladolid si na hřišti odevzdaného Levante zajistil velmi důležité tři body v boji o záchranu. Jednalo se však o zápas plný kontroverze. V úvodu utkání stáhl v pokutovém území Geija García Calvo, rozhodčí Undiano Mallenco však penaltu neodpískal. Pak se ujal Valladolid vedení, sudí opět jednal diskutabilně. Llorente totiž skóroval po pasu Calva za záda Reiny z ofsajdu, gól ale platil. I druhou branku vstřelili hosté, Pucela se po hodině hry prosadili krásným lobem Víctora, který překonal mladého gólmana mezi tyčemi domácích. Zdálo se, že je dohráno. Kdoví, co by se stalo, kdyby byla uznána branka Courtoise, který měl podle názoru rozhodčího skórovat z ofsajdu. Poslední gól patřil opět hostům, v samém závěru zápasu se trefil Borja.

marca.com

Podrobnosti

Real Murcia - Valencia 1:0 (1:0)

Góly:

36´ [1 - 0] I. Alonso

Murcia si zajistila velmi důležité vítězství v boji o záchranu, těžce vybojovaným vítězstvím nadělala množství problémů Valencii. Po nudném startu se ujali vedení Pimentoneros. Zápas rozhodl přímý kop Abela, na ten si naskočil Iván Alonso a překonal Hildebranda v brance soupeře. Los Che mohli srovnat úvodu druhého dějství, Silva vybídl ke skórování Morientese, ten však v situaci jeden na jednoho proti Carinimu neuspěl. Svěřenci Ronalda Koemana tak znovu prohráli.

marca.com

Podrobnosti

Sevilla - Villarreal 2:0 (1:0)

Góly:

19´ [1 - 0] L. Fabiano

87´ [2 - 0] F. Kanouté (z penalty)

Krásný duel s Villarrealem vyhrála Sevilla. Už v deváté minutě mohli po centru Navase zprava na Renata domácí vést, výborně však zasáhl Gonzalo. O pět minut později vedl rychlý protiútok Sevilly opět Navas, přihrál na Fabiana, ten míč přenechal neobsazenému Capelovi, který si vynutil výtečný zákrok Diega Lópeze. Následoval rohový kop, ten zahrával Navas, hlavička Prieta byla zblokována k Renatovi, jeho pokus odrazil Venta. V devatenácté minutě přihrál Daniel Alves Fabianovi, ten se dostal za obranu, zbavil se i posledního strážce Gonzala a střelou do dolního levého rohu dal domácím vedení. Jen o několik momentů poté poslal zleva Capel brilantní centr na Keitu, ten nebezpečně hlavičkoval, ale López byl opět na místě. V pětadvacáté minutě poslal zprava diagonální pas Navas, na konec přihrávky se dostal Keita, chybu Gonzala a Godína však nepochopitelně potrestat nedokázal. Úvodu druhého dějství patřil také domácím, Navas poslal krásnou ulicí dopředu Fabiana, ten se díky jeho pasu dostal za Gonzala, vedoucí střelec ligy si však hodně předkopl míč a zasáhnout tak mohl Diego López. O minutu později zblokoval ránu Fabiana, která přišla po akci Adriana s Capelem Venta. Do své první šance se hosté mohli dostat až v pětapadesáté minutě. Javi Venta přihrál Cazorlovi, jeho slabý pas však ani k Rossimu nedoputoval. O minutu později vyrazil hlavičku Egurena po rohovém kopu Palop. O několik chvil později mohlo udeřit na druhé straně, Navas pálil z hranice pokutového území a López zlikvidoval jeho pokus s problémy nadvakrát. V jednašedesáté minutě přišla krásná akce Navase s Fabianem, druhý jmenovaný pak pokusil své štěstí brilantně provedenými nůžkami, míč se nakonec dostal k Navasovi, ten však pálil přímo do náruče brankáře. V dobré šanci po překrásném centru Alvese pak nedokázal dobře hlavičkovat Capel. Rána Kanoutého po pasu z hloubi pole v šestašedesáté minutě pak mířila jen do boční sítě. Hosté mohli v ojedinělé šanci srovnat, přímý kop Capdevily doputoval až ke Cazorlovi a jeho dorážka byla se štěstím zblokována. Následoval rychlý protiútok Sevilly, Kanoutého ránu z hranice pokutového území výborně zblokoval Gonzalo. Ten však o několik minut později chyboval, k míči se dostal Keita, obtočil se kolem Lópeze ale přesně zakončit nedokázal. Pět minut před koncem fauloval Navase v pokutovém území brankář hostí a pískala se penalta. Tu s přehledem proměnil Kanouté střelou do dolního levého rohu. V devadesáté minutě dostal druhou žlutou kartu smolným způsobem Capdevila.

marca.com

Podrobnosti

Barcelona - Getafe 0:0 (0:0)

První šance patřila domácím. V šesté minutě se na chytrý pas Henryho z hranice pokutového území nedostal Eto´o ale Bojan, jeho střela byla zblokována. O tři minuty později se přes Zambrottu dostal Manu del Moral, vypálil a Valdés vyrazil na roh. V minutě sedmnácté následoval rohový kop domácích, ten spadl na rameno Touré, od něj se míč odrazil k Militovi a toho brilantním zákrokem vychytal Abbondanzieri. O chvíli později obehrál svého strážce Henry, přihrál Xavimu, ten našel neobsazeného Eto´o a střelec Kamerunu pálil jen do tyče ve velmi nadějné příležitosti. V minutě dvacáté se opět Henry z levého křídla prosmýkl kolem obou stoperů soupeře, ale vystřelil nad. Stejně mimo mířil i jeho pokus o deset minut později. Ve třiatřicáté minutě zahrozili i hosté střelou Granera, tu vyrazil Valdés. Úvod druhé půle patřil domácím, Giovani dos Santos, který o poločase vystřídal Eto´o, pálil do brankové konstrukce. V minutě devětašedesáté zahrávala Barcelona přímý kop z pravé strany, Sylvinho poslal skvěle míč na střídajícího Gudjohnsena, ten se do balónu položil a následná rána Xaviho se opět odrazila od tyče. Na druhé straně v dobré šanci pálil Manu jen do náruče Valdése. V pětasedmdesáté minutě vychytal Gudjohnsena hlavičkujícího po centru Zambrotty výtečně reflexivně Abbondanzieri. Tři body mohli na svou stranu urvat i hosté, ve čtyřiaosmdesáté minutě se tak tak nedostal na konec nadějného centru zleva Albín.