Zpět na » Primera Division » Mallorca remizovala s Realem, Recreativo vyhrálo v Pamploně

Primera Division - Mallorca remizovala s Realem, Recreativo vyhrálo v Pamploně

Mallorca remizovala s Realem, Recreativo vyhrálo v Pamploně © fifa.com - Mallorca - Real

0

06.04. - Review: Recreativo Huelva využilo neproduktivity domácích v zakončení a z hřiště Osasuny Pamplona si díky zásahu Sinamy-Pongolleho z šestatřicáté minuty odváží tři body. Druhý dnešní duel mezi Realem Mallorca a Realem Madrid skončil remízou 1:1, když za hosty vstřelil první branku Sneijder, ve druhé půli pak srovnal Borja Valero

Osasuna Pamplona - Recreativo Huelva 0:1 (0:1)

Góly:

36´ [0 - 1] S. Pongolle

Recreativo trochu ulehčilo sestupovým starostem, když porazilo Osasunu na jejím hřišti 0:1. Domácí po celý zápas dominovali, hosté jen dvakrát vystřelili na bránu, i tom jim ale stačilo k zisku tří bodů. Vyznamenal se zejména brankář Huelvy Sorrentino, který dokázal brilantně zneškodit postupně příležitosti Kike Soly, Jaroslava Plašila a opět Kike Soly. Branka Miguela Flaña, který dorazil střelu Patxi Puñala nebyla uznána pro ofsajd. Žlutou kartu dostal za pokus o nasimulování penalty hostující Marco Rubén. Domácí hrozili hodně ze standardních situací zahrávaných Monrealem, jednu z nich nedokázal přesně zakončit ani Juanfran. Zničehonic se do vedení dostali hosté ze své první příležitosti. Rychlý Francouz Florent Sinama-Pongolle stál na konci úžasného protiútoku, když si zpracoval pas Poliho, zbavil se Flaña a halfvolejem překonal Ricarda. Šance střídajícího Dadyho z úvodu druhého dějství skončila nad brankou. Juanfran se také mezi tři tyče Sorrentinovy svatyně trefit nedokázal. Nejblíže vyrovnání se domácí dostali po rohovém kopu, kdy zcela neobsazený Flaño hlavičkoval na zadní tyči do břevna.

marca.com

Podrobnosti k zápasu jsou k dispozici ZDE

Real Mallorca - Real Madrid 1:1 (0:1)

Góly:

43´ [0 - 1] W. Sneijder

72´ [1 - 1] B. Valero

V úvodní příležitosti zápasu se ocitli hosté. Gago krásně přihrál Sneijderovi, ten vybídl pasem Raúla. Kapitán bílého baletu nahrál Arjenu Robbenovi a jeho střela se odrazila od tyče. Na druhé straně obral Nuñes o míč Sneijdera, přihrál na levé křídlo Jonásovi, ten se prodral do pokutového území a tvrdou střelou si vynutil výborný zákrok Casillase. I další šance patřila domácím, Güiza si zpracoval centr do šestnáctky, pod tlakem Heinzeho předvedl nádhernou narážečku s Ibagazou a sám před brankářem hostí pálil jen do boční sítě. Ukázal se i Real, nadějný dalekonosný pokus Robben lapil Moyá. Později vstřelili skrze Navarra domácí gól, který nebyl uznán pro ofsajd. Do vedení se dostal Real na konci prvního poločasu. Robben převzal na pravém křídle míč, s přehledem obelstil Fernanda Navarra, přidržel míč kolem střídajícího Davida Navarra a před brankovou čarou přihrál Wesleymu Sneijderovi, který se zblízka nemýlil. Důležitý moment zápasu přišel v druhém poločase, kdy se po druhé žluté kartě nechal vyloučit Sergio Ramos po domnělém faulu na Fernanda Navarra. Nedlouho poté totiž Mallorca srovnala. Ibagaza poslal míč na levé křídlo, tam byl Arango, ten přihrál krásně na nohu Borjy a střídající hráč, který byl na hřišti jen několik minut, krásnou ranou do pravého horního rohu Casillase překonal. Domácí se mohli dostat i do vedení, centr Héctora sklepl pro Jonáse Güiza, střela však přesná nebyla. Mallorca patřila druhá půle, Sneijder ztratil míč ve středu pole, přišel rychlý brejk, Güiza přihrál na zadní tyč a tam se pokusil zakončit překrásným pokusem přes hlavu Arango, jeho střela skončila jen centimetry od tyče. V obrovské příležitosti se na konci zápasu octl Güiza, který z pěti metrů dorážel pokus střídajícího Weba pouze do břevna.