Zpět na » Primera Division » Real porazil Sevillu, Racing, Mallorca a Osasuna zvítězili na hřištích soupeře

Primera Division - Real porazil Sevillu, Racing, Mallorca a Osasuna zvítězili na hřištích soupeře

Real porazil Sevillu, Racing, Mallorca a Osasuna zvítězili na hřištích soupeře © -

0

30.03. - Review: Almería porazila Levante 2:1, Espanyol prohrál s Racingem 0:3, Getafe s Osasunou 0:2, Recreativo remizovalo s Bilbaem 1:1, Valencia byla poražena Mallorcou 0:3, Valladolid vyhrál nad Zaragozou 2:1. Utkání Deportiva s Murcií skončilo výhrou domácích 3:1, duel Realu se Sevillou vyhrál domácí celek 3:1

Espanyol Barcelona - Racing Santander 0:3 (0:2)

Góly:

14´ [0 - 1] O. Serrano

24´ [0 - 2] P. Munitis

90´ [0 - 3] I. Bolado

Racing ukázal, že umí získávat body i ze hřišť soupeře, Espanyol porazil 0:3. Hráči z Kantábrie se dostali do vedení už po 14 minutách, skvělou týmovou akci zakončil nadvakrát Óscar Serrano. O deset minut později to bylo 0:2, po rohovém kopu a špatné defenzivní činnosti domácích skóroval Pedro Munitis. Trio dobrých příležitostí poté neproměnil Tamudo. Během druhého dějství měly své šance oba týmy, skórovat však skrze mladého Ivána Bolada dokázali v samém závěru jenom hosté.

zdroj: marca.com

Podrobnosti k zápasu jsou přístupné ZDE

Real Valladolid - Real Zaragoza 2:1 (0:1)

Góly:

29´ [0 - 1] A. Zapater

53´ [1 - 1] M. Víctor

75´ [2 - 1] J. Llorente

Pucela dokázali zvrátit nepříznivý vývoj souboje se Zaragozou, tu poslali do velkých potíží. Hosté se v první půli brankou Zapatera dostali do vedení po spolupráci Milita s Valerem, druhý poločas však patřil domácím. Ještě před pauzou však mohl po hororové chybě Ayaly srovnat Sisi. Povedlo se to až v třiapadesáté minutě, Paredes stáhl v pokutovém území Llorenteho a penaltu Víctor proměnil. Patnáct minut před koncem skóroval sám Llorente, chytře si naběhl, Juanfran ani César nedokázali odvrátit Sesmův centr a střelec domácích zajistil Valladolidu cenné vítězství.

Valencia - Real Mallorca 0:3 (0:2)

Góly:

11´ [0 - 1] D. Güiza

20´ [0 - 2] I. Ramis

59´ [0 - 3] D. Güiza

Los Che nezopakovali výkon z duelu proti Barceloně, před naštvaným domácím publikem prohráli s Mallorcou 0:3. Během úvodu skórovali hosté hned dvakrát. Ariel Ibagaza vybídl ke střele Daniela Güizu a ten chladnokrevně zakončil. Druhá branka padla po nádherné ráně Ivána Ramise z přímého kopu z třiadvaceti metrů. Valencia se snažila s výsledkem něco udělat, ale vstřelit branku se povedlo opět Mallorce. Po hodině hry hlavičkoval zblízka přesně mezi tři tyče po dobré práci Ibagazy opět Güiza.

Almería - Levante 2:1 (2:0)

Góly:

2´ [1 - 0] F. Soriano

35´ [2 - 0] F. Melo

90´ [2 - 1] F. Iborra

Almería i nadále živí naděje na účast v evropských pohárech, tři body získala rutinním vítězstvím nad Levante. Valencijský celek se dostal do potíží už po dvou minutách, kdy Soriano využil strašlivého výkopu brankáře Kujoviče a vstřelil gól do prázdné branky. Riga mohl hned poté vyrovnat, po chybě domácích v defenzívě ale nezamířil přesně. Ještě do poločasu zvýšil na 2:0 razantní hlavičkou Felipe Melo po rohovém kopu. Levante se snažilo dostat zpět do zápasu, přes snížení Ibarra v nastaveném čase to však nestačilo ani na bod.

Getafe - Osasuna Pamplona 0:2 (0:1)

Góly:

41´ [0 - 1] M. Flaño

69´ [0 - 2] F. Puñal (z penalty)

Getafe v deseti mužích utrpělo porážku ve prospěch odhodlané Osasuny. Madridský celek musel hrát po osmadvaceti minutách bez kontroverzně vyloučeného Cosmina Contry, který dostal dvě žluté karty. Azulones museli už od začátku utkání postavit kvůli absencím ostatních beků na stopera Rubéna de la Reda, i díky tomu mělo velké problémy. Netrvalo dlouho a Osasuna vedla. Miguela Flaña nedokázal při hlavičce uhlídal žádný z domácích fotbalistů. Druhý poločas znamenal oživení Getafe, druhou branku však přidali opět hráči Pamplony. Dady byl v pokutovém území diskutabilně faulován a penaltu proměnil Patxi Puñal. Osasuna se vítězstvím posunula na dva body od svého nedělního rivala, ale hlavně výrazně ulehčila záchranářskému boji.

Recreativo Huelva - Athletic Bilbao 1:1 (1:0)

Góly:

13´ [1 - 0] F. Amorebieta (vlastní gól)

81´ [1 - 1] A. Aduriz

Recreativo smolně nedokázalo získat tři body díky vyrovnání Bilbaa v poslední desetiminutovce, kvůli tomu zůstává na sestupové pozici, přestože hrálo skutečně velmi dobře. Po třinácti minutách se ujali domácí vedení, ve snaze odvrátit rohový kop zamířil do vlastní branky Amorebieta. Po další čtvrthodině zaregistrovali svůj první pokus mezi tři tyče i hosté, dominovali však domácí. Devět minut před koncem však danou příležitost zužitkovali i hráči Bilbaa. Aduriz se dokázal prosadit po souhře Muñoze s Llorentem.

Deportivo La Coruña - Real Murcia 3:1 (1:1)

Góly:

1´ [0 - 1] de Lucas

22´ [1 - 1] T. Xisco

46´ [2 - 1] T. Xisco

49´ [3 - 1] T. Xisco

Hattrick Xisca znamenal zcela zasloužené vítězství Deportiva, přestože klub z La Coruñi prohrával. De Lucas v samém úvodu zápasu překonal po centru Daniela Aquina Dudu Aouateho. Ještě do konce úvodního dějství však srovnal Xisco, přestože se zdálo, že střílel z ofsajdu. Domácí dominovali, gól Alberta Lopa nebyl uznán pro ofsajdovou pozici. Hned po pauze dal domácím vedení opět Xisco, který skóroval po centru Manuela Pabla. Během dalších tří minut bylo rozhodnuto, Xisco dokončil svůj hattrick. Tentokrát se prosadil po rohovém kopu Sergia.

Real Madrid - Sevilla 3:1 (2:1)

Góly:

8´ [1 - 0] G. Heinze

37´ [1 - 1] F. Kanouté

39´ [2 - 1] Raúl

65´ [3 - 1] G. Higuaín

První gól dali domácí, Wesley Sneijder poslal svůj přímý kop na hlavu Gabriela Heinzeho, ten nikým nehlídán překonal Palopa v brance Sevilly. Před poločasem hosté srovnali. Po přímé kopu Daniela Alvese míč nadzvedl Mosquera a Fredi Kanouté zblízka neměl problém s uklizením balónu mezi tři tyče. Během dvou minut však domácí opět vedli. Sneijder krásně našel Raúla a ten překonal v souboji Adriana a z voleje skóroval. Druhé dějství bylo taktéž v režii Realu. Sám pádil na Palopa po geniální přihrávce Gutiho Higuaín, hostující brankář však Sevillu podržel. Svou druhou příležitost už mladý Argentinec nezahodil. Ten zakončil rychlou akci přihrávajícího Sneijdera a centrujícího Gutiho. Domácí mohli o chvíli poté zvýšit, pas Sneijdera a následnou střelu Raúla dokázal Palop zneškodnit.