Zpět na » Primera Division » Valencia dobyla San Bernabeu, Barcelona a Murcia v pohodě vyhrály

Primera Division - Valencia dobyla San Bernabeu, Barcelona a Murcia v pohodě vyhrály

Valencia dobyla San Bernabeu, Barcelona a Murcia v pohodě vyhrály © -

0

24.03. - Review: Barcelona porazila Valladolid 4:1, Levante doma prohrálo s Villarrealem 1:2, plný bodový zisk si díky vítězství na hřišti Osasuny odvezl Betis, Racing nezaváhal a porazil Recreativo 2:0, Murcia zničila Espanyol 4:0, Zaragoza remizovala s Almerií 1:1. Utkání Realu s Valencií skončilo výhrou hostí 2:3, duel Bilbaa s Getafe byl rozhodnut jedinou brankou domácích na celkových 1:0

Barcelona - Real Valladolid 4:1 (1:1)

Góly

24´ [1 - 0] S. Eto´o

31´ [1 - 1] J. Sesma(z penalty)

47´ [2 - 1] A. Iniesta

62´ [3 - 1] B. Krkič

83´ [4 - 1] B. Krkič

Samuel Eto´o otevřel zblízka skóre po perfektní práci Bojana Krkiče na levém křídle, ještě do poločasu však po faulu Thurama srovnal z penalty Sesma.

Hned v úvodu druhé půle zakombinoval Yaya Touré s Bojanem Krkičem a druhý jmenovaný vybídl ke skórování Iniestu, ten jeho nabídkou nepohrdl.

Pak zvýšil zblízka po přímém kopu Xaviho už na 3:1 Bojan Krkič.

Mladý útočník ukončil střelecký účet zápasu, když dal svůj druhý gól poté, co Sergia Asenja obešel Eto´o.
zdroj: marca.com

Podrobnosti o utkání se dozvíte ZDE

Racing Santander - Recreativo Huelva 2:0 (0:0)

Góly:

80´ [1 - 0] S. Orteman

90´ [2 - 0] E. Smolarek

Racing zvrátil utkání na svou stranu až v poslední desetiminutovce, Recreativo však v deseti mužích mohlo o remízu bojovat jen stěží.

Fotbalisté Santanderu byli jasně lepší, Colsa, Smolarek ani Duscher však své šance neproměnili.

Druhá půle byla nervózní, vyloučen byl po druhé žluté kartě hostující stoper Cáceres.

Vedení dal domácím Orteman překrásnou dalekonosnou střelou, která se odrazila od pravé tyče za záda bezmocného Sorrentina.

Konečný stav na 2:0 dal zápasu v posledních minutách svou brankou Smolarek. Racing tak i nadále doufá v účast v Poháru UEFA.

Real Zaragoza - Almería 1:1 (0:0)

Góly:

68´ [1 - 0] R. Oliveira

89´ [1 - 1] Á. Negredo

Dramatické vyrovnání zajistil na La Romareda hostům Álvaro Negredo.

Domácí začali dobře, ale s postupujícím časem se do hry stále více dostávala Almería.

Oba týmy mohly svými příležitostmi rozhodnout utkání pro sebe, po hodině hry se však nechal vyloučit Gabi a naděje domácích byly otupeny.

O deset minut později však paradoxně po rohovém kopu Matuzaléma hlavičkoval Oliveira a jeho pokus se odrazil od tyče do brány.

To však nakonec domácím stejně nestačilo, po dobré šanci Ucheho zajistil hostům bod svou brankou Álvaro Negredo.

zdroj:
marca.com

Levante - Villarreal 1:2 (0:1)

Góly:

27´ [0 - 1] M. Fernández

64´ [1 - 1] M. Ángel

82´ [1 - 2] G. Franco

Villarreal v dramatickém duelu na Ciutat de Valencia nakonec po remízovém stavu zvítězil a udržel tak naživu naděje na účast v Lize Mistrů.

Levante začalo dobře, Pedro Léon trefil tyč a branka Geija nebyla uznána pro ofsajd, skóre tedy otevřel Villarreal.

Matias Fernández vystřelil z dálky a míč přeletěl všechny, včetně vyběhnutého Kujoviče.

Cazorla mohl po přestávce vedení zvýraznit, nepovedlo se mu to ale a udeřili domácí.

Miguel Ángel vyrovnal brilantním hlavičkovým pokusem za záda Diego Lópeze.

Osm minut před koncem však zakombinoval Cani s Pirésem a svou příležitost Guille Franco kvalitně zužitkoval.

Osasuna Pamplona - Real Betis 0:1 (0:0)

Góly:

53´ [0 - 1] M. González

Osasuna v dramatickém utkání podlehla doma verdiblancos. V první půli se jevili aktivně hlavně domácí Puñal a Kike Sola, zranění Ludovica Delporteho však částečně omezilo jejich ofenzivní plány.

Fotbalisté Pamplony mohli jen litovat množství neproměněných šancí, v třiapadesáté minutě je totiž potrestal svým druhým, tentokráte přesným razantním pokusem po přímém kopu ze střední vzdálenosti Mark González.

Rojillos se snažili nepříznivý stav zvrátit, ale jejich neproduktivita byla hlavní překážkou vyrovnání. Po nevybíravé potyčce s Markem Gonzálezem byl na konci utkání vyloučen Javi García.

Real Murcia - Espanyol Barcelona 4:0 (1:0)

Góly:

36´ [1 - 0] I. Alonso (z penalty)

47´ [2 - 0] I. Alonso

63´ [3 - 0] G. Abel (z penalty)

84´ [4 - 0] P. Richi

Murcia ukončila hrozivě vypadající sérii zisku jednoho z třiceti možných bodů ve velkém stylu, když doma rozdrtila Espanyol 4:0.

Hosté promarnili velkou šanci hned v úvodu utkání, Luis García pálil nepřesně. Pimentoneros ale ovládli první poločas, gólově se však prosadili pouze jednou, když po faulu Jaqueho penaltu proměnil Iván Alonso.

Hned po poločase přidal Iván Alonso druhý zásah, v pokutovém území překonal hlavičkou nikým neobsazený Kameniho.

Ivána Alonsa pak v šestnáctce stáhl Zabaleta, místo pokusu o hattrick však útočník domácích přenechal exekuci pokutového kopu Abelovi, ten nezaváhal.

Debakl dokončil čtvrtým zásahem Richi hlavičkou po centru Ivána Alonsa. Kouč Javier Clemente si tak na své konto může připsat cenné vítězství proti svému bývalému zaměstnavateli.

Real Madrid - Valencia 2:3 (1:1)

Góly:

33´ [0 - 1] D. Villa

35´ [1 - 1] Raúl

56´ [2 - 1] Raúl

67´ [2 - 2] D. Villa (z penalty)

88´ [2 - 3] A. Arizmendi

Hosté získali díky neproduktivitě ofenzívy a slabé obraně soupeře cenné vítězství. Los Che přišli v průběhu první půle o Marchenu, toho musel kvůli zranění vystřídat I. Helguera.

Po třiatřiceti minutách poslal jeden z mnoha krásných míčů do ulice Silva, David Villa skvěle načasoval start na míč a přehodil vybíhajícího Casillase, obrana domácích jako by nebyla. Jen o dvě minuty později však poslal dlouhý míč z hloubi pole Robinho na Raúla, ten se lehce zbavil Helguery a hlavou překonal Hildebranda.

V úvodu druhého dějství se kapitán bílého baletu prosadil podruhé, když si zpracoval míč do ulice od Gutiho a poté vystřelil přesně mezi tři tyče. Následovala řada střídání, Robben za Baptistu, Mata za Baraju, Morientes za Banegu. V sedmašedesáté minutě bylo vyrovnáno. Fabio Cannavaro hloupě strčil do Silvy a následnou penaltu bez problémů Villa proměnil.

Kouč domácích Bernd Schuster pak poslal na hřiště místo Robinha Higuaína. Když Madrid začal dominovat, vstřelili Los Che paradoxně vítězný gól. První ligovou branku sezóny si zapsal Arizmendi poté, co v pohodě přešel přes Cannavara a na zadní tyči z úhlu překonal Casillase.

zdroj:
marca.com

Athletic Bilbao - Getafe 1:0 (1:0)

Góly:

28´ [1 - 0] J. Etxeberria

Úvod zápasu byl ve znamení boje o míč ve středu pole, v první šanci po centru Susaety zprava neuspěl Fernando Llorente. I další příležitost patřila domácím, střelu Pabla Orbaize vykopával z brankové čáry hostující stoper David Belenguer.

Následovala krátká one-man show Pata Abbondanzieriho, který skvěle vychytal Etxeberriu a následné dorážky Yesteho a Llorenteho. V osmadvacáté minutě už se domácí dostali zaslouženě do vedení. Asier del Horno se rozběhl po levé lajně, poslal překrásný centr do pokutového území a Etxeberria se dokázal přes Belenguera prosadit a vstřelit vítěznou branku zápasu.

Po sedmatřiceti minutách hlavičkoval po centru Yesteho jen centrimetry od tyče Llorente. V jediné větší příležitosti prvního poločasu pro Getafe se octl Rubén de la Red, jeho hlavička po centru Casquera z hloubi pole mířila mimo vzdálenější tyč.

V pětapadesáté minutě po akci del Horna střílel veterán Etxeberria jen do tyče, následnou dorážku Susaety zblokoval Belenguer. Abbondanzieri se vyznamenal při Pabla Orbaize dvacet minut do konce zápasu. Minutu před závěrečným hvizdem mohl vyrovnat Albín, jeho rána z pokutového území mířila ale pouze do tyče.