Zpět na » Primera Division » Atletico vyloupilo Sánchez Pizjuán, Mallorca porazila Deportivo

Primera Division - Atletico vyloupilo Sánchez Pizjuán, Mallorca porazila Deportivo

Atletico vyloupilo Sánchez Pizjuán, Mallorca porazila Deportivo © fifa.com - Sevilla - Atletico

0

23.03. - Review: Real Mallorca si díky překrásné brance Juana Aranga z dvaadvacáté poradil s Deportivem La Coruña 1:0. Druhé dnešní utkání mezi Sevillou a Atleticem Madrid skončilo výhrou hostí 1:2, autory branek byli za domácí D. Capel, za hosty M. Rodríguez a Agüero

Real Mallorca - Deportivo La Coruña 1:0 (1:0)

Góly:

22´ [1 - 0] J.F. Arango

V první šanci utkání se octl Daniel Güiza, po rychle zahraném autu obehrál několik obránců soupeře, ale Dudu Aouate rychle vyběhl z branky a nebezpečí zažehnal. Další příležitost domácích poté, co Güiza přihrál nalevo Jonásovi a ten nebezpečně odcentroval odvracel Coloccini. Hosté stále zarputile bránili a to se jim po dvaceti minutách hry vymstilo. Přímý kop zahrával Arango, chtěl odcentrovat, ale špatně trefil míč a ten překvapivě zapadl za záda Dudu Aouateho. Deportivo přesto neustále pouze bránilo. Ve třicáté minutě se po perfektním centru Borjy octl v pokutovém území s míčem Varela, jeho volej mířil na teč Güizovi ale Coloccini byl opět na místě a znovu dobře zakročil. Hned poté musel díky větru nadvakrát zkrotit dalekonosný pokus Borjy Aouate. Druhý poločas byl podobný úvodnímu dějství, La Coruña byla v ofenzívě impotentní. Před hodinou odehraného času tak učinil trenér hostí Miguel Ángel Lotina dvojí střídání, na hrotu nahradil Xisca Tabordou a na křídlo se po zdravotních problémech vrátil talentovaný mladík Andrés Guardado namísto Lafity. Rozhodčí si poté nepovšiml cynického úderu loktem od Lopa, který záměrně a bez míče ranil Jonáse. Domácí mohli zápas rozhodnout, kdyby proměnili alespoň jednu ze dvou šancí v brzkém sledu. Dlouhý míč napálil na svatyni Aouateho krásně z první Arango, gólman hostí však svůj tým podržel. O několik vteřin později mu však muselo zatrnout, to když ho přehlavičkoval Güiza. Útočník Mallorcy však už nestihl míč dorazit mezi tři tyče. Největší příležitost ukončit trápení Deportiva měli domácí v minutě pětasedmdesáté, Arango se štěstím vyslal mezi dva obránce Güizu, ten však v dobré příležitosti selhal ranou přímo do brankáře hostí. O pět minut později poslal střídající oblíbenec fanoušků Mallorcy Pierré Webo překrásný míč za obranu opět na Güizu, tomu se ale lob před vybíhajícím Aouatem nepovedlo usměrnit do branky. V posledních minutách utkání fauloval Weba Lopo a forvard Mallorcy musel být kvůli zranění jen minuty po svém comebacku vystřídán. Během pětiminutového nastavení byl vyloučen hostující Riki za druhou žlutou kartu v rychlém sledu. V poslední příležitosti se octl znovu Güiza, toho po akci a centru z pravé strany vybídl krásným centrem ke skórování Jonás, forvard domácích ale neuspěl.

zdroj: marca.com

Podrobnosti o utkání se dozvíte ZDE

Sevilla - Atletico Madrid 1:2 (0:1)

Góly:

19´ [0 - 1] M. Rodríguez

48´ [1 - 1] D. Capel

57´ [1 - 2] S. Agüero

Domácí mohou hodně litovat nevyužitých šancí, které si před bránící hosty dokázali vytvořit. Po chybě Pabla pálil nad v úvodních minutách zápasu Luis Fabiano, po rohu nehlavičkoval přesně ani Seydou Keita. Atletico se ujalo vedení zužitkováním první skutečné šance. Diego Forlán viděl na levém křídle nabíhajícího Simaa, ten poslal přízemní centr na druhou stranu, tam byl Maxi a jeho rána prošla za záda Andrése Palopa. Kvůli drsnému zákroku po hlavičce Raúla Garcíi ztratili domácí Jesúse Navase, ten musel totiž vinou zranění střídat. Rozhodčí si faulu středopolaře Atletica ani nevšiml, simulování a teatrální pády fotbalistů mu totiž znemožňovaly udržet pozornost. Hosté mohli své vedení navýšit, po třiceti minutách hry pálil těsně mimo Agüero, od té doby si užívala dominantního postavení na hřišti Sevilla, nic z toho však nevytěžila. V úvodu druhého dějství ale přece jenom domácí vyrovnali. Fabiano vrátil míč na Kanoutého, jeho střelu Abbiati srazil jen před dobíhajícího Capela a ten se zblízka nemýlil. Následovalo střídání, Dána Christiana Poulsena, který se tvrdým zákrokem na Raúla Garcíu snažil pomstít Jesúse Navase, vystřídal Maresca. V sedmapadesáté minutě se dostali hosté do vedení. Na centr Antonia Lópeze si naběhl Agüero a z blízka za obranou linií domácích dokázal Andrése Palopa překonat. Sevilla byla v šoku, o dvě minuty později se nechal stupidně vyloučit Maresca, který ve středu pole udeřil hlavou malého Agüera poté, co ho Argentinec přidržel za dres. Sevilla přesto v deseti mužích tlačila. V poslední čtvrthodině však jedinou zaznamenání hodnou střelou byla rána Simaa z přímého kopu třiadvacet metrů od Palopovy branky. Atletico se snažilo držet co nejdéle na svých kopačkách míč a nakonec si odvezlo tři body.