Zpět na » Primera Division » Barcelona remizovala v Almeríi, Espanyol, Villarreal, Getafe i Atletico vítězně

Primera Division - Barcelona remizovala v Almeríi, Espanyol, Villarreal, Getafe i Atletico vítězně

Barcelona remizovala v Almeríi, Espanyol, Villarreal, Getafe i Atletico vítězně © -

0

16.03. - Review: Espanyol porazil Mallorcu 2:1, stejným výsledkem skončil i duel Getafe s Racingem. Villarreal doma nezaváhal se Zaragozou. Valladolid hrál v zápase s Osasunou bez branek. Duel Almeríe s Barcelonou skončil remízou 2:2. Kolo uzavřel souboj Atletica s Levante výsledkem 3:0

Espanyol Barcelona - Real Mallorca 2:1 (0:1)

Góly:

14´ [0 - 1] D. Güiza

59´ [1 - 1] L. García (z penalty)

90´ [2 - 1] L. García

Dramatický comeback zajistil Espanyolu pokračování snu o evropských pohárech. Hosté se po úvodním tlaku ujali vedení. Po akci Ramise s Arangem přihrál druhý jmenovaný středem obrany míč do šance Güizovi, ten sám před Lafuentem zakončil bez problémů. Ve druhé půli však domácí výsledek obrátili. Zabaleta poslal do pokutového území míč na Luise Garcíu a ten byl stažen Héctorem. Následoval pokutový kop, se kterým si sám faulovaný poradil. Střelec jediné branky hostí Güiza potom musel kvůli zranění ze hřiště a přišel tlak Espanyolu. Šance měla také Mallorca, ale domácí byli efektivnější. Dvě minuty před koncem po centru Ángela přeskočil Luis García Ramise a krásně zajistil svému mužstvu zisk tří bodů. Branka v posledních momentech zápasu hráče Mallorcy rozlítila, vyloučen byl kvůli protestům dokonce z lavičky Ballesteros.

zdroj: marca.com

Podrobnosti o zápasu se dozvíte ZDE

Getafe - Racing Santander 2:1 (0:0)

Góly:

55´ [0 - 1] E. Smolarek

67´ [1 - 1] I. Uche

77´ [2 - 1] J. Gavilán

Getafe se muselo o výsledek obávat, když se Racing ujal vedení, nakonec si však Azulones připsali důležité vítězství. V první půli toho co se šancí týče mnoho k vidění nebylo, pouze Cotelo si vynutil dobrý zákrok Toña. Druhé dějství však bylo o poznání intenzivnější, Ebi Smolarek po deseti minutách od přestávky skóroval po krásné individuální akci. O dalších deset minut později bylo vyrovnáno, Ikechukwu Uche se dokázal po převzetí míče gólově prosadit na vzdálenější tyči. Pak přišla vítězná branka Gavilána, ten neměl s uklizením míče mezi tři tyče po krásném centru Ucheho z pravé strany nejmenší problém. Jen o chvíli později přišla druhá žlutá a tedy červená karta pro hostujícího brankáře Toña po faulu na Braulia a protože kouč Racingu Marcelino už využil všechna tři střídání, mezi tyče musel Marcano. Hráč z pole si vedl ve své nové roli překvapivě dobře, alespoň k remíze to ale stejně nevedlo.

Real Valladolid - Osasuna Pamplona 0:0 (0:0)

Nudný byl zápas ve Valladolidu. Ani jedno z mužstev si nedokázalo vytvořit dostatečné množství příležitostí na to, aby mohlo skórovat. Domácí sice v úvodním dějství dobře drželi míč, ale nic z toho pro jejich hru směrem dopředu neplynulo. Naopak ve 35. minutě mohl do vedení poslat hosty Juanfran, jeho střela však prosvištěla kolem vzdálenější tyče branky Asenja. Hned v úvodu druhého poločasu hlavičkoval nad břevno Vivar Dorado, téměř záhy pálil Kike Sola do tyče. Zdálo se, že zápas je pro remízu skutečně předurčen.

Villarreal - Real Zaragoza 2:0 (1:0)

Góly:

11´ [1 - 0] Nihat

65´ [2 - 0] G. Rossi (z penalty)

Villarrealu trvalo jen 20 vteřin, než se dostal do první šance. Následně se hosté neúspěšně dožadovali odpískání penalty po zákroku na Oliveiru. První gól padl po nádherném pasu Marcose Senny na Nihata, ten razantně vystřelil přímo na Césara a jeho pokus byl dostatečně razantní na to, aby zapadl do brány. Zaragoza se okamžitě snažila srovnat, vytvořila si množství šancí, srazil jí však jasný penaltový zákrok Paredese, následný pokutový kop totiž Rossi s přehledem proměnil. Oba týmy měly v poslední půlhodině dostatek šancí na to, aby s výsledkem ještě zatočily, žádná z nich se však neujala a tři body zůstaly na El Madrigal.

Almería - Barcelona 2:2 (1:1)

Góly:

17´ [0 - 1] B. Krkič

33´ [1 - 1] R. Pulido

57´ [1 - 2] S. Eto´o

85´ [2 - 2] K. Uche

Remíza mezi v zápase Almeríe s Barcelonou byla podle všeho fér. Ligový nováček dokázal dvakrát zvrátit vedení soupeře a připsal si důležitý bod. Hned první velká příležitost zápasu skončila gólem. V osmnácté minutě se do pokutového území prodral Iniesta, pravačkou poslal na Diega Alvese přízemní ránu, Brazilec jeho pokus vyrazil, ale jen k nohám Bojana Krkiče, který prázdnou bránu minout nemohl. Ve třiatřicáté minutě už bylo vyrovnáno. Někdejší fotbalista Realu Madrid Rubén Pulido byl při rohovém kopu nikým neobsazen a hlavou poslal míč přesně k bližší tyči. Pár desítek sekund poté mohli domácí dokonce vést, Víctor Valdés při vysokém centru zazmatkoval a nešikovně nakonec musel balón vyrazit na rohový kop. Ještě do konce úvodního dějství dostali svou příležitost také hosté. Bojan si z pravého křídla nasprintoval do ulice ale Diego Alves jeho pokus lapil. Úvod druhého poločasu patřil Almeríi. Miguel Ángel Corona ve velké příležitosti po naběhnutí na krásnou uličku dokázal oběhnout Valdése, ale i s míčem se nakonec dostal ze hřiště. Brankář Barcelony se vyznamenal o minutu později, když z třiadvaceti metrů pálil nebezpečně Juanito. Katalánci poté na hřiště poslali Thierry Henryho a ten po dvou minutách pobytu na hřišti byl u druhé branky hostí. Francouzský reprezentant si zběhl z pozice levého křídla, přihrál Eto´o a ten se trefil přesně k bližší tyči. Ve třiašedesáté minutě mohlo být vyrovnáno, po rohovém kopu střílel Miguel Ángel Corona, Negredo jeho pokus tečoval a míč se od tyče odrazil mimo branku. Málem udeřilo také na druhé straně, prostor si našel Bojan Krkič, vybídl přízemním pasem z druhého křídla nabíhajícího Henryho ale jeho střelu dobře zlikvidoval Alves. Ve dvaasedmdesáté minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen kvůli jasnému faulu na José Ortize Gabriel Milito. Pětaosmdesátá minuta už znamenala vyrovnání. Kalu Uche dokázal skórovat v téměř identické situaci, jakou padla první branka. Obrana Barcelony hrála příšerně.

Atletico Madrid - Levante 3:0 (2:0)

Góly:

24´ [1 - 0] S. Simao

39´ [2 - 0] D. Forlán

53´ [3 - 0] D. Forlán

Diego Forlán vstřelil dvě branky a výraznou měrou tak přispěl k pohodovému vítězství Atletica Madrid nad Levante v poměru 3:0. Los Colchoneros se svým soupeřem měli jen minimum starostí, naopak z mnoha slibných příležitostí mohli vyhrát mnohem větším rozdílem. Dominovali a díky tomu si pojistili před dalším kolem příčku mezi nejlepšími čtyřmi mužstvy. Ve třetí minutě hlavičkoval po centru Mariana Perníi nepřesně Luis García. Nejlepší hráč hostí Juanma často využíval nervozity defenzívy Atletica, Christian Abbiati byl ale vždy připraven. Po pětadvaceti minutách už domácí vedli, střela Sergia Agüera byla vyražena Vladanem Kujovičem a Simao se z dorážky trefil na vzdálenější roh branky. Gólman Levante se vytáhl při další šanci Atletica, když skvěle zasáhl proti prudkému voleji Luise Garcíi. Na druhé straně pálil nebezpečně Alexandre Geijo. Nejlepší šanci na vyrovnání neproměnil Mathieu Berson, Abbiati šest minut před koncem úvodního dějství dobře zasáhnul. O pár desítek vteřin poté domácí zvýšili na 2:0. Simao potáhl míč po levé straně hřiště, zbavil se svého strážce, odcentroval na Forlána a ten se zblízka nemýlil. Pohodlné vedení domácím nestačilo, i nadále útočili. Levačkou střílel nebezpečně Agüero, Kujovič jeho pokus vyrazil, ale jen před dobíhajícího Forlána, ten bez problémů navýšil na konečných 3:0. Několik šancí v závěrečné půlhodině spálil hostující Riga. Těsně mimo střílel na samém konci zápasu Miguel de las Cuevas, stejně tak i Jurado.