Zpět na » Primera Division » Real prohrál v La Coruñi, duel Betisu s Bilbaem předčasně ukončen

Primera Division - Real prohrál v La Coruñi, duel Betisu s Bilbaem předčasně ukončen

Real prohrál v La Coruñi, duel Betisu s Bilbaem předčasně ukončen © fifa.com - Deportivo - Real

0

16.03. - Review: Deportivo porazilo díky vlastního gólu Pepeho Real 1:0, Recreativo vyhrálo nad Murcií 4:2, když autory branek byli dvakrát Sinama-Pongolle, dále pak Marco Rubén a Marquitos, za hosty de Lucas a Iván Alonso. Duel Betisu s Bilbaem musel být rozhodčím předčasně ukočen za stavu 1:2, protože hostujícího brankáře Armanda zranila z hlediště hozená láhev. Souboj mezi Valencií a Sevillou skončil výhrou hostí 1:2, gólově se prosadili za domácí Raúl Albiol, za hosty dvakrát Luis Fabiano

Real Betis - Athletic Bilbao 1:2 (1:1)

předčasně ukončeno

Góly:

8´ [0 - 1] F. Yeste

35´ [1 - 1] M. González

65´ [1 - 2] D. López (z penalty)

Zápas mezi Realem Betis a Athleticem Bilbao musel být v 72. minutě za stavu 1:2 ukončen poté, co byl brankář hostí Armando zasažen lahví hozenou z hlediště. Athletic se ujal už v 8. minutě brankou Francisca Javiera Yesteho vedení, v 37. minutě však srovnal zblízka Mark González. Betis se v posledních 20 minutách snažil urvat tři body na svou stranu, po faulu na Josebu Etxeberríu však pokutový kop proměnil David López a poslal do vedení Bilbao. O čtyři minuty později byl gólman Athleticu Armando zasažen lahví hozenou z hlediště a kvůli tomu, že krvácel musel být odnesen na nosítkách ze hřiště. Rozhodčí Clos Gomez se tak rozhodl 18 minut před koncem zápasu duel ukončit. Začátek utkání byl velmi otevřený, krásný pokus Gonzáleze neméně dobře vytěsnil Armando, po pěti minutách pálil do břevna Yeste. Moc ho to však mrzet nemuselo, o další tři minuty později už poslal svůj tým do vedení poté, co si naběhl na uličku Fernanda Llorenteho a krásně přes Ricarda zakončil. Bylo jasné, že po tak intenzivním začátku bude hra stagnovat. To se potvrdilo, hosté se bez větších problémů bránili ofenzívě Betisu. Ten držel míč, ale šance z toho nepramenily. Domácím pomohlo zranění výborně hrajícího Yesteho, který musel být po třiceti minutách hry vystřídán. Deset minut před koncem úvodního dějství Betis srovnal. González si naběhl na centr Edu, jeho pokus se odrazil zpět od břevna a podruhé už hráč Armanda střelou mezi tři tyče překonal. Ještě v nastavení pálil nebezpečně, ale těsně nad domácí středopolař Capi. Úvod druhého poločasu patřil také domácím, Athletic se však prezentoval solidní defenzívou a rychlými brejky. Po hodině hry se probil do šance aktivní González, jehož hlavička po centru výborného Edu skončila těsně vedle vzdálenější tyče. Betis útočil, svou příležitost však dostal také Athletic. Využil ji dokonale. Juanito podle názoru sudího v pokutovém území fauloval Etxeberríu, následný opakovaný pokutový kop bezchybně proměnil López a 25 minut před koncem zápasu tak vedli hosté. To naštvalo domácí fanoušky, jeden z nich vzal věci do svých rukou a hozenou lahví trefil do obličeje hostujícího brankáře Armanda, jemuž způsobil zranění. Veterána mezi tyčemi Bilbaa museli ze hřiště odnést na nosítkách, zatímco rozhodčí Gomez jednal s pořadateli o tom, jak se bude duel dále odvíjet. Sudí se nakonec rozhodl zápas ukončit. Konečné slovo nad incidentem bude mít Španělská fotbalová federace, podle prvních odhadů se však zdá, že 3 body budou uděleny Athleticu.

zdroj: marca.com

Podrobnosti o zápase se dozvíte ZDE

Deportivo La Coruña - Real Madrid1:0 (0:0)

Góly:

56´ [1 - 0] Pepe (vlastní gól)

Pepeho vlastní branka stačila Deportivu La Coruña k zaslouženém vítězství. Real Madrid tak už 18 let na Riazoru nevyhrál. Portugalský reprezentant měl při rozhodujícím momentu zápasu smůlu, míč se odrazil od jeho kolena za záda bezmocného Ikera Casillase. Bernd Schuster se rozhodl dát v základní sestavě šanci Robertu Soldadovi namísto na zcela zdravého Robinha, za což může být vzhledem k výsledku zápasu později kritizován. Když už na hřiště ale populární Brazilec přišel, nepředvedl téměř nic, stejně jako jeho spoluhráči. Dudu Aouate byl v brance Depor spíše divákem. Domácí však Ikera Casillase v úvodní pětačtyřicetiminutovce také nedokázali zaměstnat. Přerod Deportiva z týmu, který se po většinu sezóny trápil v sestupové zóně je pozoruhodný. Jak výkonnostně, tak výsledkově. Nejenže muži z La Coruñi působili odhodlaně, ale organizace jejich hry byla rovněž výborná. Taktika domácích fungovala. V první půli svěřenci Miguela Ángela Lotiny bránili a spoléhali se na rychlé brejky, hosté sice drželi míč, ale byli bez pochybu a absolutně bez šancí. Soldado a Raúl se nenabízeli a tak se do hry svými typickými přihrávkami nemohl dostat ani Guti. První střelou večera byla dalekonosná rána Xisca ve druhé minutě. Jak se později ukázalo, jednalo se o jedinou příležitost úvodního dějství. Druhý poločas začali domácí mnohem aktivněji a díky tlaku na soupeře vznikla také situace, ze které padl jediný gól. Felipe se bez problémů prohnal kolem Miguela Torrese a jeho centr z levého křídla si do vlastní brány po 57 minutách hry srazil Pepe. Bernd Schuster zareagoval stažením hry na 3 obránce po vystřídání Heinzeho, k úspěchu to však nevedlo. Naopak vedení mohli zvýšit hráči Depor. Do dua šancí se dostal Guardado, jeho pokus zblízka ani následná rána z dálky však Casillase ohrozit vážně nemohly. Jedinou střelou hostí v druhém poločase byl nepřesný pokus Sneijdera z hranice pokutového území.

Recreativo Huelva - Real Murcia4:2 (1:1)

Góly:

19´ [0 - 1] de Lucas

20´ [1 - 1] S. Pongolle

59´ [2 - 1] M. Rubén

72´ [3 - 1] S. Pongolle

74´ [3 - 2] I. Alonso (z penalty)

85´ [4 - 2] M. Marquitos

Lepšící se Recreativo může poděkovat Florentu Sinamovi-Pongollemu, který přispěl dvěmi brankami k vítězství 4:2 nad Realem Murcia hrajícímu v posledních dvacet minutách v deseti. Domácí byli otřeseni, když se v 15. minutě přízemní ranou z osmnácti metrů trefil za záda Sorrentina Enrique de Lucas. Prakticky hned poté si ale na skvělý centr Poliho naskočil Francouz Sinama-Pongolle a komicky ramenem vyrovnal. Šlo o hodně, rozhodčí musel často udělovat fotbalistům karetní tresty, hra se rozkouskovala. V 59. minutě však skvělým finišem za záda Cariniho dal vedení domácím Marco Rubén. Co hůř, Murcia musela po 68 minutách hry do deseti, Arzo dostal druhou žlutou kartu. Téměř hned poté zvýšil po hlavičce Rubéna, kterou Carini vytěsnil jen do brankové konstrukce na 3:1 Sinama-Pongolle. Patnáct minut do konce zápasu však průběh utkání zdramatizoval Iván Alonso, který byl faulován v pokutovém území Cáceresem a následnou penaltu sám krásně proměnil. Domácí však převahy jednoho muže dokázali využít, v 85. minutě uzavřel střelecký účet na 4:2 Marquitos.

Valencia - Sevilla1:2 (0:2)

Góly:

11´ [0 - 1] L. Fabiano

22´ [0 - 2] L. Fabiano

90´ [1 - 2] R. Albiol

Valencii utekla úvodní pětadvacetiminutovka duelu se Sevillou, díky tomu opět na vlastním hřišti prohrála. Na ztrátě tří bodů nic nezměnilo ani snížení domácích v posledních minutách utkání. Los Che jsou tak téměř jistě vyřazeni z boje o evropské poháry. V první šanci se octl Frederic Kanouté, jehož razantní hlavička po centru Jesuse Navase zprava mířila těsně nad břevno. O chvíli později obral znovu Jesus Navas o míč Rubéna Baraju, poslal míč dopředu na Luise Fabiana a jeho rána se odrazila od tyče mimo branku. Po 10 minutách měl po šokujícím zákroku na Fredi Kanoutého dostat červenou kartu Carlos Marchena, španělský reprezentant však šťastně vyvázl pouze se žlutým trestem. Následoval přímý kop. Z toho pálil Luis Fabiano díky špatně postavenému Timu Hildebrandovi přesně do rohu branky a dal Seville vedení. O chvíli později se dožadovali domácí ve snaze vyrovnání pokutového kopu, to když se centr Juana Maty odrazil od ruky Daniho Alvese. Ve 22. minutě se dostal k míči 23 metrů od brány Seydou Keita, tvrdě vypálil a jeho střela se odrazila od Luise Fabiana mezi tři tyče. Arizmendi měl poté šanci alespoň snížit, rána v dobré příležitosti se mu ale vůbec nepovedla. Z prostoru pokutového území pálil poté mimo také Maduro. Valencia bojovala o snížení, ale Sevilla době bránila. Hosté v úvodu druhého poločasu drželi míč a spoléhali se na brejky, z nich však nic dokázat nevytěžili. Střídající Joaquín nebyl v dresu Los Che absolutně vidět. Stejně tak byla zklamáním dvojice David Silva, David Villa. Po hodině hry se však do šance daní hráči dostali. Villa vyslal dopředu Matu, jeho dobrý pokus ale Andrés Palop vyrazil. Po hodině hry mohl mít na svém kontě Luis Fabiano hattrick. Diego Capel přihrával z levého křídla a brazilskému střelci zabránil v dalším gólu jen dobrý reflex Tima Hildebranda. Další zákrok německého internacionála si vynutil po narážečce s Christianem Poulsenem opět Capel. V posledních minutách zápasu zahrával Villa rohový kop, ten tečoval Edu a míč spadl šťastně přímo na nohu neobsazeného Albiola, který zblízka nezaváhal.