Zpět na » Primera Division » Valencia - Deportivo 2:2 (2:2)

Primera Division - Valencia - Deportivo 2:2 (2:2)

Valencia - Deportivo 2:2 (2:2) © -

0

09.03. - Review: Deportivo La Coruña prohrávalo už 0:2, přesto si nakonec ze hřiště Valencie odvezlo cennou remízu 2:2 a zvýšilo tím tak své šance na záchranu. Valencia se dostala do vedení 2:0 po trefách Juana Manuela Maty a Davida Villy, ještě do poločasu však Deportivo srovnalo brankami Sergia Gonzáleze a Ángela Lafity.

Valencia - Deportivo La Coruña 2:2 (2:2)

17´ [1 - 0] J. Mata

24´ [2 - 0] D. Villa

37´ [2 - 1] Sergio

45´ [2 - 2] A. Lafita

Druhá půle byla zklamáním a ani jeden tým nepřesvědčil, že by měl vyhrát, z tohoto pohledu se tedy remíza jeví jako spravedlivá.

Díky excelentní výhře Deportiva nad Sevillou v minulém kole se klub posunul po mnoha měsících ze sestupové zóny.

Svěřenci Miguela Ángela Lotiny vstoupili dobře i do duelu na Mestalle, v úvodu dominovali.

Argentinský obránce Fabricio Coloccini se po 4 minutách hry dostal dopředu, hlavičkoval však ve své šanci mimo.

O další 4 minuty později mohli hosté vést, Lafitův pokus ale mířil nad břevno.

Deportivo i nadále dominovalo, byla to však paradoxně Valencia, která se prosadila jako první. V 17. minutě rozběhl útok domácích Javier Arizmendi, odcentroval na Villu, ale míč se dostal až k Matovi, který dal zblízka svěřencům Ronalda Koemana nezasloužené vedení.

Deportivo téměř ihned poté srovnalo, Filipeho pokus dobře eliminoval Timo Hildebrand.

Hosté se dokonce octli po 23 minutách ve dvougólovém deficitu, když si Villa naskočil u zadní tyče na centr Arizmendiho.

O dvě minuty později už to mohlo být 3:0, po centru Villy pálil z voleje mimo Raúl Albiol.

Deportivo bylo v šoku, nechápalo, jak při předváděné hře může prohrávat o 2 branky. Hosté však i nadále bojovali a to se jim po 35 minutách hry vyplatilo. Sergio dokázal svým lobem trefit vzdálenější roh branky Hildebranda.

Jestli to bylo středopolařovým záměrem zůstává otázkou, došlo však ke snížení.

Ještě do poločasu se podařilo hostům srovnat. Xisco viděl neobsazeného Christiana Wilhelmssona a švédské křídlo perfektně uvolnilo Lafitu, který se zblízka nemýlil.

Slušné šance v úvodu druhé půle promarnili Xisco, Julien de Guzmán a Pablo Amo z Depor. Hosté i nadále dominovali.

Valencia se soustředila téměř výhradně na defenzívu. Domácí si nebyli schopni vytvořit za druhý poločas jedinou šanci, Deportivo na tom nebylo o mnoho lépe.

Jedna z posledních příležitostí přišla na samém konci utkání, volej Colocciniho ale v pohodě zneškodnil Hildebrand.

Dělba bodů znamená, že Koemanovi svěřenci okupují 6. příčku, 6 bodů od pohárové Evropy.

Deportivo bude s remízou spokojeno více, klub se posunul na 2 body od sestupových vod.