Zpět na » Primera Division » Sevilla - Levante 2:1 (1:1)

Primera Division - Sevilla - Levante 2:1 (1:1)

Sevilla - Levante 2:1 (1:1) © -

0

09.03. - Review: Luis Fabiano svou 20. brankou v sezóně dal Seville po mizerném týdnu alespoň zisk 3 bodů v lize, když si jeho klub poradil s posledním Levante 2:1. Brazilský střelec se prosadil v úvodu druhé půle poté, co vedení, kterého se Levante ujalo krásným gólem Mustaphy Rigy eliminoval brankou Seydou Keita

Sevilla - Levante 2:1 (1:1)

Góly:

5´ [0 - 1] M. Riga

28´ [1 - 1] S. Keita

48´ [2 - 1] L. Fabiano

V minulém ligovém utkání zažila Sevilla šokující prohru 2:1 na hřišti Deportiva La Coruña, v týdnu byla navíc vyřazena z Ligy Mistrů tureckým Fenerbahce a na kouče Manola Jimenéze padl velký tlak.

Nálada mezi hráči domácích nebyla jistě lepší, když se po 5. minutách dostalo Levante, kterému chybí na záchranu 11 bodů, do vedení.

Ghanský střelec Riga si naběhl na pas Alexe Geija, viděl vyběhnuvšího brankáře Andrése Palopa a překrásně ho z pětatřiceti metrů přeloboval.

Přesně takovému začátku se chtěla Sevilla vyhnout, domácí se však rychle dali dohromady a hře dominovali.

Šanci na vyrovnání měl Frederic Kanouté, jeho střela po centru Diega Capela však mířila do náruče gólmana Vladana Kujoviče.

Keita, který se v týdnu prosadil z dálky v duelu s Fenerbahce, zkusil své štěstí opět dalekonosným pokusem z osmadvaceti metrů, brankář Levante však neměl s jeho ranou nejmenší problémy.

Ve 28. minutě už Keita vyrovnal, Kujovič nemohl ale dělat vůbec nic. Jesus Navas poslal zprava perfektní centr do pokutového území a Keita razantní rybičkou skóre srovnal.

Sevilla i nadále tlačila, střelu Capela Kujovič vyrazil. Domácí si zasloužili skórovat, podařilo se to až v úvodu druhé půle skrz branku Luise Fabiana.

Enzo Maresca poslal přízemní centr k bližší tyči a nikým neobsazený nejlepší střelec ligy nezaváhal.

Navas poté téměř navýšil na 3:1, jeho ránu vyrazil Kujovič nohou, Levante však také zahrozilo. Za obranu Sevilly se dostal Riga a jeho střelu dobře zblokoval Palop.

Razantní hlavičku mimo pak poslal hostující kapitán Iñaki Descarga po rohu Geija.

Duo příležitostí navýšit vedení měl poté Luis Fabiano, Kujovič byl však při obou v pravý čas na pravém místě.

Svěřenci Gianni de Biasiho z Valencie vyhráli 3 a remizovali 2 z posledních 7 utkání, snažili se o dělbu bodů i na samém konci duelu v Seville, neuspěli však a domácí tak pokračují v boji o účast v Lize Mistrů.