Zpět na » Primera Division » Osasuna - Almería 2:1 (2:1)

Primera Division - Osasuna - Almería 2:1 (2:1)

Osasuna - Almería 2:1 (2:1) © -

0

09.03. - Review: César Cruchaga určil svou povedenou hlavičkou o vítězství Osasuny, která se tak vzdálila sestupovým hrozbám po vítězství 2:1 nad Almerií. Domácí vedli od 6. minuty díky zásahu Enrique Soly. Čtyřiatřicetiletý bek Cruchaga hlavičkoval přesně po přímém kopu Nacha Monreala těsně před půlhodinou hry poté, co Miguel Angel Corona srovnal. Největší šanci hostí na vyrovnaní poslal Mané v nastaveném čase zápasu z třiadvaceti metrů jen do břevna

Osasuna Pamplona - Almería 2:1 (2:1)

Góly:

7´ [1 - 0] E. Sola

20´ [1 - 1] M. Corona

29´ [2 - 1] C. Cruchaga

Prohra pro Almeríi znamená, že v posledních 5 utkáních ligový nováček získal pouhých 5 bodů a boj z 8. místa o účast v Poháru UEFA bude ještě velmi složitý.

Osasuna v předchozích 3 zápasech dvakrát vyhrála a se 33 body jí patří 12. příčka tabulky, od sestupu a zároveň z druhé strany také od Almeríe má odstup bodů 4.

Almería utrpěla první vážnou ránu už po 3 minutách, kdy kvůli zranění musel odstoupit ze hry Bruno Saltor, toho nahradil Aitor López Rekarte.

Jen o několik vteřin později našel po rohu Juanfran Césara Azpilicuetu, ten střelou pravačkou z 18 metrů mířil těsně nad břevno.

Hned další útok znamenal pro domácí vedení, Patxi Puñal našel dlouhým míčem Solu, který z 10 metrů prostřelil brankáře Diega Alvese.

Almería však bojovala, aby se mohla dostat zpět do utkání, v 11. minutě spálil svou šanci nepřesnou hlavičkou Felipe Melo, o dvě minuty později střílel z dvaatřiceti metrů López Rekarte.

Dvaatřicetiletý pravý bek pak v 19. minutě založil akci, ze které bylo vyrovnáno. Svůj přímý kop poslal z pravé strany hřiště na záložníka Coronu, který z 10 metrů hlavičkoval přesně.

O 8 minut později však domácí po standardní situaci opět vedli.

Autor vyrovnávací branky Corona dostal po faulu na Juanfrana žlutou kartu, přímý kop zprava zakroutil do pokutového území Nacho Monreal a nejvýše vyskočil na zadní tyči Cruchaga, ten mířil z 5 metrů přesně do horního rohu branky.

Další šanci měli ve 34. minutě opět fotbalisté Pamplony, přímý kop z hranice pokutového území ale namířil Jaroslav Plašil jen do zdi.

V nastaveném čase úvodního dějství se to domácím téměř vymstilo, po rohovém kopu Corony mířil z 5 metrů nad Rubén Pulido.

Druhou půli začala Almería mnohem lépe, 6 minut po pauze pálil z třiadvaceti metrů levačkou Mané, Ricardo však byl na místě a ránu protihráče vyrazil.

Brankář pak zakročil dobře také při pokusu José Ortíze z 10 metrů po 56 minutách, jeho střelu vyrazil na roh. Z toho pokoušel své štěstí volejem opět Ortíz, ale netrefil prostor mezi 3 tyčemi.

O 10 minut později se pokoušel zprava vyrovnat skóre ranou z 23 metrů Fernando Soriano, rovněž však neuspěl.

Dobrý centr poté zahrál Plašil, následná Velova hlavička z 10 metrů ale byla zblokována Rubénem Pulidem.

Reprezentant České republiky zahrával i další standardní situaci po dalších 7 minutách. Josetxova hlavička z 10 metrů ale mířila nad.

Ránu Monreala z 16 metrů pak zblokoval Carlos García, poslední šance utkání z kopačky Maného zasáhla jen břevno.