Zpět na » Primera Division » Racing - Betis 3:0 (0:0)

Primera Division - Racing - Betis 3:0 (0:0)

Racing - Betis 3:0 (0:0) © marca.com - Racing Santander

0

09.03. - Review: Racing posílil své šance na pohárovou Evropu třetím ligovým vítězstvím v řadě, v neděli si doma poradil s Realem Betis 3:0. Aldo Duscher, který zajistil klubu vítězství svým gólem v posledním utkání s Valladolidem se trefil jako první v 50. minutě, o 9. minut později vedení zvýraznil Ezequiel Garay. Konečné skóre určil svou 11. brankou v sezóně 2 minuty před koncem nejlepší střelec Racingu Mohamed Tchité

Racing Santander - Real Betis 3:0 (0:0)

Góly:

51´ [1 - 0] A. Duscher

59´ [2 - 0] E. Garay

88´ [3 - 0] M. Tchité

Klíčovým okamžikem utkání bylo vyloučení obránce Betisu Melliho jen minuty po úvodu druhého dějství, od té doby se totiž domácí mohli soustředit pouze na ofenzívu, čehož třemi zásahy využili.

Vítězství znamená, že Racing poskočil na 5. příčku tabulky, navíc má stejně bodů jako Atletico Madrid. Betis, který už delší dobu pokračuje v dobré formě v předchozím utkání rozdrtil Murcii 4:0, nedávno také získal skalp obhájce titulu Realu Madrid a patří mu 11. místo.

Před zápasem ujišťoval trenér Racingu Santander Marcelino Garcia Toral, že hlavní prioritou zůstává stále záchrana, jeho svěřenci však do utkání nevkročili jako tým ohrožený sestupem.

Po krásné kolektivní akci střílel z hranice pokutového území Tchité těsně mimo, další šanci z dálky spálil Jorge López.

Svou příležitost měl také Betis, Mariano Pavone svou razantní hlavičkou donutil k dobrému zákroku gólmana Racingu Antonia Toña.

Tchité se zdál být odhodlaný přidat do svých střeleckých zápisů další gól, dvakrát během 3 minut však střílel z dálky nepřesně.

Mimo hlavičkoval i César Navas ve velké příležitosti po rohu Jorge Lópeze. Domácí dominovali, obranu Betisu však i nadále zůstávala pevná, hlavně díky dobrému výkonu Melliho.

Racing byl za svou snahu odměněn v úvodu druhé půle, přímý kop Jorge Lópeze vyrazil Ricardo Pereira jen k Duscherovi, ten se zblízka nemýlil.

Daný přímý volný kop byl nařízen po faulu Melliho na Tchitého, za nějž inkasoval bek Betisu červenou kartu.

Kvalita centrů Jorge Lópeze byla skutečně obrovská, znovu se ukázala v 59. minutě, kdy jeho umění využil na bližší tyči gólovou střelou Garay.

O chvíli později uchránil vedení Racingu precizním reflexivním zákrokem Toño, který vyrazil ostrou ránu Capiho z pokutového území. Pokus Marka Gonzáleze z přímého kopu zblokovala obrana.

Toño pak musel zasahovat i při hlavičce Pavoneho, na druhé straně vyrážel pokus hlavou Tchitého Ricardo.

Aktivní Tchité se pokusil o ostrou ránu i z prostoru před pokutovým územím, nemířil však mezi tři tyče, nepřesně hlavičkoval i střídající Ebi Smolarek o chvíli později.

Betis usiloval o snížení, posledních 10 minut patřilo převážně jemu. Razantní střelu Alberta Rivery vyrazil Toño. Hosté se snažili útočit, toho Racing využil 3. gólem z brejku.

Tchité, který byl po celý zápas velkou hrozbou, si naběhl na pas Gonzala Colsy na levé straně hřiště a střelou do dolního rohu branky určil konečný stav utkání.