Zpět na » Primera Division » Mallorca - Recreativo 7:1 (5:1)

Primera Division - Mallorca - Recreativo 7:1 (5:1)

Mallorca - Recreativo 7:1 (5:1) © marca.com - Mallorca - Recreativo

0

09.03. - Review: Juan Arango přispěl svým hattrickem výraznou měrou ke skvělému nedělnímu vítězství Realu Mallorca nad Recreativem Huelva v poměru 7:1. Už do poločasu vedli domácí po zásazích Aranga, Daniela Güizy a Iglesiase Valera 5:1, dílo dokonal dalšími dvěma góly z druhé půle hrdina Arango, čestný úspěch si za hosty připsal Marco Rubén.

Real Mallorca - Recreativo Huelva 7:1 (5:1)

Góly:

18´ [1 - 0] J. Arango

22´ [2 - 0] D. Güiza

32´ [3 - 0] D. Güiza

38´ [4 - 0] B. Valero

40´ [4 - 1] M. Rubén

42´ [5 - 1] B. Valero

48´ [6 - 1] J. Arango

53´ [7 - 1] J. Arango

Těžká prohra jen posílila starosti Recreativa o záchranu v 1. lize, tým zůstává i nadále v sestupové zóně. Naopak Mallorca se posunula na 11. příčku.

Už od úvodního hvizdu bylo na hřišti živo. V 18. minutě si připsal domácí Arango 1. ze svých 3. nedělních gólů, po rohovém kopu Ariela Ibagazy míč přizvedl k autorovi branky José Carlos Nuñes.

O další 3 minuty později už byli domácí ve dvougólovém trháku, Güiza dostal míč do prostoru na levou stranu pokutového území a chladnokrevně prostřelil gólmana Stefana Sorrentina.

Ve 31. minutě se Güiza prosadil znovu. Po pasu Iglesiase Valera překonal brankáře hostí přízemní ranou.

To ještě nemělo být vše, o dalších 6 minut později totiž založil rychlý protiútok Mallorcy opět Ibagaza a na konci celé akce stál z pokutového území přesně zakončující Valero.

Recreativo bylo v šoku, ve 40. minutě však dokázalo snížit, když roh Jorge Carlose Martinse zblízka tečoval do brány Rubén.

O minutu později už byli ale domácí opět ve čtyřbrankovém vedení. Güiza vybídl Valera, ten si chytře počkal, až se Sorrentino položí na zem a skóroval.

Recreativu opravdu nepřálo štěstí, ani v druhé půli. Jen 2 minuty po úvodu druhého dějství vyslal Güiza dopředu Aranga a ten se prosadil ranou doprostřed brány.

Arango si o další 3 minuty později dokonce zajistil hattrick. Ibagaza, který si za svůj výkon také zasloužil dát gól, si s Arangem narazil a druhý jmenovaný přes Sorrentina znovu skóroval.

Osmou branku mohl v 77. minutě přidat Tuni Adrover, jeho střelu zleva však gólman hostí dobře vykryl.